Зимові канікули у розпалі! Напередодні свят ведучий "Світу навиворіт" розповів 1plus1.ua про активний патріотичний відпочинок та гірськолижнікурорти, які зовсім не гірші за європейскькі. Сьогодні Дмитро Комаров розкаже, де в Україні шукати Ріо-де-Жанейро та яскраві карнавали.

РІЗДВЯНИЙ ВЕРТЕП

З 6 на 7 січня у Західній Україні розігрують  Різдвяний вертеп. Щоб насолодитися цим видовищем, я раджу вирушити у  Пилипець, про який вже розповідав. Таких костюмованих шоу, які влаштовують жителі Карпат, не знайдете в усьому світі: ходи з макетами церков, костюми різдвяних персонажів, пісні та танці. Цікаво, що усі костюми - рукотворні, а деякі з них зроблені ще 100, 200, 300 років тому.

МАЛАНКА

А ось з 13 на 14  я раджу опинитися у Вашківцях. Це – столиця  українського народного свята Маланки.  Тимчасом парубки з Великого Кучуріва у Чернівецької області влаштовують бої ведмедів. Я був там ще тоді, коли туристи про ці розваги не чули. Зараз же туди навіть журналістів возять у тури. Родзинка - влаштовувати купання у крижаній воді прямо в костюмах.

ВАЖЛИВО: Приїхати варто трохи раніше - 11 або 12 січня. Оселитися у будинку господарів, подивитися, як ці маски готуються. Вас приймуть і нагодують. Я не знаю більш гостинних людей, ніж у Вашківцях. Я туди їздив раза три знімати Маланку. Карнавал в Ріо-де-Жанейро відпочиває!