Українці, готуйте щедру кутю, адже сьогодні свято Маланки і Щедрий вечір!

За народними традиціями, у цей день всім слід весело гуляти, а молоді – щедрувати: ходити по оселях з побажаннями господарям щастя, здоров'я та достатку.

Щедрувати починають ввечері 13 січня – і до півночі. Посівають вранці 14 січня, до полудня. Щедрують – дівчатка, посівають – хлопчики, але не навпаки, щоб успіх і щастя не налякати. 

Незаміжні дівчата чекають свято Маланки, щоб ворожити на судженого, адже після Старого Нового року наступають страшні вечори, коли робити це можна тільки спеціалістам. Ворожіння, кажуть, у цей час найточніше.

Важливими для Щедрого вечора є і прикмети: якщо на вулиці тепло, то літо буде із дощами, якщо йде мокрий сніг, то слід чекати гарного врожаю.

Народні театральні вистави у цей день особливо яскраві.  Чоловіки переодягаються у жінок, жінки – у чоловіків, а разом вони розігрують кумедні сценки та водять козу. Коза – символ добробуту та родючості.

Щедрий вечір по-українськи – це і справді бурлескна подія. Від вашої щедрості колядникам залежить, чи буде цей рік до вас добрим. Подробиці дивіться у спеціальному сюжеті Сніданку з 1+1.