#ПОдивиСЬНАВКОЛО
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «ПОДІЛЬСЬКІ ТОВТРИ»
Кам'янець-Подільський район, Хмельницька область
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем

Дорога з Києва займе близько семи годин. Їхати потрібно по трасах Е40/М06 і Н03 у напрямку до м. Дунаївці через м. Хмельницький. Звідти з'їхати на трасу Т2303 і рухатися до села Стара Ушиця. Звідти звернути праворуч і доїхати до вказівника «Бакота».

Громадським транспортом

Доїхати з Києва до Кам'янець-Подільського на потязі чи автобусі. Далі з місцевої автостанції, що знаходиться на вулиці Князів Коріатовичів, 19, сісти на автобус до села Стара Ушиця. Звідти доведеться пройтися пішки близько двох годин.

З розкладом руху автобусів до с. Стара Ушиця можна ознайомитися на офіційному сайті кам'янець-подільської автостанції.

ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
Щодо нічлігу, то варто знати, що найкраще в Бакоту вирушати із наметами. Якщо ж такої нагоди нема,
то можна заночувати у Старій Ушиці, що за дві години ходьби від Бакоти.

Ціни та адреси проживання краще з'ясовувати на місці.
ЦІКАВІ ФАКТИ
1590 га

ПЛОЩА БАКОТСЬКОЇ ЗАТОКИ
70 метрів

ВИСОТА БАКОТСЬКОГО СКЕЛЬНО-ПЕЧЕРНОГО МОНАСТИРЯ
1362 рік

МОНАСТИР ЗГАДУЄТЬСЯ У ЛІТОПИСАХ
БАКОТА – ЗАТОПЛЕНА УКРАЇНСЬКА АТЛАНТИДА. САМЕ ТАК НАЗИВАЮТЬ ТЕРИТОРІЮ ВЗДОВЖ БЕРЕГІВ ДНІСТРА ПОБЛИЗУ ЗАЛИШКІВ ОДНОГО ІЗ НАЙСТАРІШИХ МОНАСТИРІВ УКРАЇНИ.

У ПЕРЕКЛАДІ СЛОВО «БАКОТА» ОЗНАЧАЄ «БАЖАНЕ МІСЦЕ». КОЖЕН, ХТО СЮДИ ПОТРАПЛЯЄ, МОЖЕ У ЦЬОМУ ПЕРЕКОНАТИСЯ. ПЕРШЕ, ЩО ПРИВАБЛЮЄ У БАКОТІ –
ЦЕ ПЕЙЗАЖІ, ВУЗЬКІ СТЕЖКИ, МИЛОВИДНЕ ВОДОСХОВИЩЕ, КРУТІ СХИЛИ І ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, НАД ЯКОЮ ВИТАЄ ДУХ ВІКОВОЇ ІСТОРІЇ.

У 13 СТОЛІТТІ БАКОТА БУЛА НАЙВАЖЛИВІШИМ ПОЛІТИЧНО-АДМІНІСТРАТИВНИМ ЦЕНТРОМ ДНІСТРОВСЬКОГО ПОНИЗЗЯ. ТОДІ СЕЛО ЗАЙМАЛО БЛИЗЬКО 10 ГЕКТАРІВ І ПРОЖИВАЛО У НЬОМУ БІЛЬШЕ ДВОХ ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ.
ПРОТЕ ПІД ЧАС БУДІВНИЦТВА ДНІСТРОВСЬКОЇ ГЕС У 1981 РОЦІ ВІД БАКОТИ ЗАЛИШИЛИСЯ ЛИШЕ СКЕЛЬНИЙ МОНАСТИР І НЕПОВТОРНІ КРАЄВИДИ – САМЕ ТЕ, ЩО НИНІ ПРИВАБЛЮЄ ДО ЦІЄЇ МІСЦЕВОСТІ ПАЛОМНИКІВ І МАНДРІВНИКІВ.

ЗА ЛЕГЕНДОЮ, БАКОТСЬКИЙ МОНАСТИР ЗАКЛАВ ПРЕПОДОБНИЙ АНТОНІЙ, ЯКИЙ ЗГОДОМ ЗАСНУВАВ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКУ ЛАВРУ. ЩОПРАВДА, ДО НАШИХ ДНІВ ІЗ УСІХ КЕЛІЙ ТА УСИПАЛЬНИЦЬ МОНАСТИРЯ ЗБЕРЕГЛИСЯ ЛИШЕ КІЛЬКА ПЕЧЕР, В ОДНІЙ ІЗ ЯКИХ РОЗТАШОВАНА СТАРА ЦЕРКВА.

#ПОДИВИСЬНАВКОЛО