#ПОдивиСЬНАВКОЛО
ЦИТАДЕЛЬ БАТУРИНСЬКОЇ ФОРТЕЦІ
м. Батурин, Чернігівська обл.
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем

Власним транспортом варто їхати з Києва трасою Е-95 до селища Кіпті, а звідти повернути на трасу М-02, що веде до Батурина. Дорога забере приблизно дві з половиною години.

Громадським транспортом

З Києва до Батурина спершу потрібно їхати потягом чи електропоїздом до станції Бахмач. Від Бахмача до Батурина курсують автобуси (відстань 23 км). Про квитки варто подбати заздалегідь, особливо, якщо вирушати в подорож на вихідні.

Контакти цитаделі: вул. Партизанська, 2. тел. +380 4635 486 96

ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
Щодо проживання та харчування у Батурині можна звернутися за тел. +38 (067) 558 55 45 (Вікторія). Серед місць для перепочинку – Центр відпочинку «Вітрила Маклая» +38 (073) 415 07 89 та готель «Фортеця»
+38 (067) 835 58 88

Звісно, можна заночувати у наметі десь неподалік
від Батурина, насолоджуючись красою природи
на березі річки Сейм.

Загалом чимало корисної інформації можна знайти
на сайті заповідника «Гетьманська столиця»
ЦІКАВІ ФАКТИ
9 м

ВИСОТА ОБОРОННОГО МУРУ
156 м

ДОВЖИНА МУРУ
28 м

ГОЛОВНА ЗАМКОВА В'ЇЗНА ВЕЖА
ЦЕ МІСЦЕ, ДЕ ВИТАЄ ДУХ КОЗАЦТВА. МІСЦЕ, ДЕ МАЛЬОВНИЧІСТЬ ПРИРОДНИХ ПЕЙЗАЖІВ ЗАКОХУЄ В СЕБЕ З ПЕРШОГО ПОГЛЯДУ. ТУТ, НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА «ГЕТЬМАНСЬКА СТОЛИЦЯ» РОЗМІЩЕНА ПАМ'ЯТКА УКРАЇНСЬКОГО МІСТОБУДУВАННЯ – ЦИТАДЕЛЬ БАТУРИНСЬКОЇ ФОРТЕЦІ. ФОРТЕЦЯ, ЗВЕДЕНА 1669 РОКУ, БУЛА РЕЗИДЕНЦІЄЮ ГЕТЬМАНІВ ІВАНА МАЗЕПИ, ІВАНА САМОЙЛОВИЧА ТА ДЕМ'ЯНА МНОГОГРІШНОГО. ОДНАК 1708 РОКУ, ЗА НАКАЗОМ ПЕТРА І, ЇЇ ВЩЕНТ ЗНИЩИЛИ ВІЙСЬКА РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ПІД ЧАС КАРАЛЬНОЇ ОПЕРАЦІЇ НА ЧОЛІ З ОЛЕКСАНДРОМ МЕНШИКОВИМ.
ТЕ, ЯКОЮ БАЧИМО ЦЮ МІСЦИНУ СЬОГОДНІ, — РЕЗУЛЬТАТ ВІДТВОРЕННЯ ЦИТАДЕЛІ У 2008 РОЦІ. ВСІ ОБ'ЄКТИ РОЗТАШОВАНІ НА СВОЇХ ІСТОРИЧНИХ МІСЦЯХ. СЕРЕД НИХ — ДЕРЕВ'ЯНІ ГОЛОВНА ЗАМКОВА В'ЇЗНА ВЕЖА ТА ЗАМКОВІ БАШТИ; ОБОРОННА СТІНА; КРИНИЦЯ; КОМПАКТНА СКАРБНИЦЯ, ДЕ КОЛИСЬ ЗБЕРІГАЛИ ДЕРЖАВНІ СКАРБИ, КОШТОВНОСТІ ТА КЛЕЙНОДИ; РІВ, ЧЕРЕЗ ЯКИЙ ПЕРЕКИНУТО ЗАМКОВИЙ МІСТ; ПАЛІСАДОВА ОГОРОЖА, РОЗТАШОВАНА ПО СХИЛУ ГОРИ.
У ЦЕНТРІ — МУРОВАНИЙ ОДНОПОВЕРХОВИЙ ГЕТЬМАНСЬКИЙ БУДИНОК. САМЕ ЦЕ ПРИМІЩЕННЯ СВОГО ЧАСУ СЛУЖИЛО РЕЗИДЕНЦІЄЮ ГЕТЬМАНА ТА УРЯДОВОЮ КАНЦЕЛЯРІЄЮ. ДЕКОР ФАСАДІВ ТА КІМНАТ СПОРУДИ ВІДОБРАЖАЄ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ДОБИ БАРОКО. ЗАВІТАВШИ ДО ГЕТЬМАНСЬКОГО БУДИНКУ, ОПИНЕТЕСЯ В КІМНАТАХ ДЛЯ ПРИЙОМУ ГОСТЕЙ, А ТАКОЖ РОБОЧОМУ КАБІНЕТІ.

НЕ МЕНШ ЦІКАВИЙ ОБ'ЄКТ — ДЕРЕВ'ЯНА ЗАМКОВА ЦЕРКВА ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО, ЧУДОВИЙ ЗРАЗОК НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ДОБИ БАРОКО.

ПЕРЕБУВАЮЧИ У «ГЕТЬМАНСЬКІЙ СТОЛИЦІ» ВАРТО СПОВНА НАСОЛОДИТИСЯ КРАСОЮ ДОВКОЛИШНЬОЇ ПРИРОДИ. ЯК ОСЬ, ІЗ ВИСОТИ ОГЛЯДОВОГО МАЙДАНЧИКА КОМПЛЕКСУ МОЖНА ЗАМИЛОВУВАТИСЬ КРАЄВИДАМИ РІЧКИ СЕЙМ.

#ПОДИВИСЬНАВКОЛО