#ПОдивиСЬНАВКОЛО
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «БУЗЬКИЙ ГАРД»
с. Мигія, Миколаївська обл.
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем

Шлях пролягатиме від Києва до с. Мигія (328 км) та забере приблизно 4 години. Їхати трасою Е95. Згодом повернути на виїзд у напрямку Миколаєва та рухатися трасою Р06 до місця призначення.

Громадським транспортом

Потрібно дістатися з Києва до Миколаєва автобусом. У водія або диспетчера варто поцікавитися, чи може автобус зупинитися саме в с. Мигія (воно розташоване в 10 км від Первомайська).
ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
У самому с. Мигія не матиме проблем із тим, де заночувати та попоїсти. До прикладу, інформація про заклади харчування та готелі зібрана за цим посиланням.
На території самого парку також передбачені умови для короткострокового відпочинку – більше інформації про такі послуги та екскурсії можна отримати тут.
ЦІКАВІ ФАКТИ
12 порогів

ДЛЯ СПЛАВУ НА БАЙДАРКАХ І РАФТИНГУ
10 км

ПРОТЯЖНІСТЬ ПОРОГІВ
20 м

ВИСОТА СКЕЛЯСТИХ БЕРЕГІВ
90 м\хв

ШВИДКІСТЬ ТЕЧІЇ НА ПОРОГАХ
ХОЧА Б РАЗ У ЖИТТІ ВАРТО НА ВЛАСНІ ОЧІ ПОБАЧИТИ ОДНЕ З СЕМИ ДИВ УКРАЇНИ – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «БУЗЬКИЙ ГАРД». ЦЕ, НАПРАВДУ, ОСОБЛИВЕ МІСЦЕ ОХОПЛЮЄ П'ЯТЬ РАЙОНІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: ПЕРВОМАЙСЬКИЙ, АРБУЗИНСЬКИЙ, ДОМАНІВСЬКИЙ, ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ ТА БРАТСЬКИЙ.

«ІМ'Я» ПАРКУ ПОХОДИТЬ ВІД СЛОВА «ГАРД» – СПЕЦІАЛЬНОЇ СПОРУДИ ДЛЯ ВИЛОВУ РИБИ, ЩО ВИКОРИСТОВУВАЛАСЯ ЗА ЧАСІВ КОЗАЦТВА. БУЗЬКИЙ ГАРД – ЦЕ ІСТОРИЧНА НАЗВА КОЗАЦЬКОЇ ПАЛАНКИ ВІЙСЬКА ЗАПОРОЗЬКОГО, КОТРА РОЗТАШОВУВАЛАСЯ НА МІСЦІ ЗЛИТТЯ РІЧОК ВЕЛИКИЙ ТАШЛИК І ПІВДЕННИЙ БУГ.

«БУЗЬКИЙ ГАРД» СЛАВИТЬСЯ НАПРОЧУД МАЛЬОВНИЧОЮ ПРИРОДОЮ, ЧЕРВОНОКНИЖНИМИ РОСЛИНАМИ ТА ТВАРИНАМИ. ДО ТОГО Ж САМЕ ТУТ МІСТИТЬСЯ КАНЬЙОН РІКИ МЕРТВОВОД – ЦЕ ЄДИНА В УКРАЇНІ ДІЛЯНКА СУШІ, ЯКУ НІКОЛИ НЕ ЗАТОПЛЮВАЛО МОРЕ.

УНІКАЛЬНИЙ ПАРК РОЗТАШОВАНИЙ У ДОЛИНІ СТРІМКОЇ РІЧКИ ПІВДЕННИЙ БУГ, ШВИДКІСТЬ ТЕЧІЇ ЯКОЇ НА ПОРОГАХ СЯГАЄ 90 М/ХВ. ТУТ ПРОХОДЯТЬ ВОДНІ МАРШРУТИ ПО ПОРОГАХ НА РІЗНОМАНІТНИХ ПЛАВЗАСОБАХ (РАФТИ, КАТАМАРАНИ, КАЯКИ). ЦЕ МІСЦЕ КОРИСТУЄТЬСЯ ПОПУЛЯРНІСТЮ СЕРЕД ПРИХИЛЬНИКІВ АКТИВНОГО ВІДПОЧИНКУ. А ОСЬ В АЛЬПІНІСТІВ ОСОБЛИВУ ПРИХИЛЬНІСТЬ ВИКЛИКАЮТЬ ВИСОКІ СКЕЛІ БУЗЬКОГО КАНЬЙОНУ.

НАЙВИЩА ВИСОТА НА ТЕРИТОРІЇ ПАРКУ – 120 М НАД РІВНЕМ МОРЯ БІЛЯ СЕЛА МИГІЯ. ДО РЕЧІ, САМЕ В ЦЬОМУ СЕЛІ РОЗТАШОВАНЕ РАДОНОВЕ ОЗЕРО ГЛИБИНОЮ В МАЙЖЕ 40 М. ВОНО ВІДОМЕ СВОЄЮ ЦІЛЮЩОЮ ВОДОЮ, А ТАКУ НАЗВУ ОТРИМАЛО ЧЕРЕЗ ВИСОКИЙ ВМІСТ У ВОДІ РАДОНУ (ЦЕ ІНЕРТНИЙ ГАЗ, КОТРИЙ МАЄ КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ДЛЯ ЛЮДСЬКОГО ОРГАНІЗМУ). У НАШ ЧАС ОХОЧІ МОЖУТЬ ПОМИЛУВАТИСЯ КРАСОЮ ОЗЕРА ТА ДОВКОЛИШНЬОЮ ПРИРОДОЮ НА СПЕЦІАЛЬНО ОБЛАШТОВАНОМУ ОГЛЯДОВОМУ МАЙДАНЧИКУ.

«БУЗЬКИЙ ГАРД» – ЧУДОВЕ МІСЦЕ І ДЛЯ ОХОЧИХ ПІДКОРИТИ ТЕЧІЇ ПІВДЕННОГО БУГУ ТА ВИСОЧЕННІ СКЕЛІ; І ДЛЯ СПОКІЙНОГО ВІДПОЧИНКУ, КОЛИ ПРОСТО ХОЧЕТЬСЯ ПОБУТИ ПОДАЛІ ВІД ШУМНОГО МЕГАПОЛІСУ.

#ПОДИВИСЬНАВКОЛО