#ПОдивиСЬНАВКОЛО
ОСТРІВ ДЖАРИЛГАЧ
Херсонська обл.
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем

Шлях пролягатиме від Києва до Скадовська (650 км) та забере приблизно вісім з половиною годин. Спершу варто їхати трасою Е-95, потім повернути на трасу Р-06, рухаючись до Миколаєва. Далі їхатимете трасою М-14 до Е-97, а потім перейдете на трасу Т-2213.

Громадським транспортом

Потрібно дістатися потягом або автобусом до Херсона, звідти — автобусом, маршруткою до Скадовська, а далі — катером, яхтою або теплоходом до острова. Від Скадовська Джарилгач відділяє приблизно 30 хв. шляху по морю.
ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
На самому острові можна відпочивати у наметах або ж в Очеретяному містечку. Корисною інформацію про відпочинок поділиться й екскурсовод Шальнова Наталія Володимирівна (+38 095 203 08 73).
ЦІКАВІ ФАКТИ
200

ЛИМАННИХ ОЗЕР НА ОСТРОВІ
42 км

ЗАГАЛЬНА ДОВЖИНА
5 км

ШИРИНА ОСТРОВА
ДЖАРИЛГАЧ – ДИВОВИЖНЕ, ОГОРНУТЕ СПОКОЄМ, МІСЦЕ ВІДПОЧИНКУ. ЦЕЙ НАЙБІЛЬШИЙ НЕЗАСЕЛЕНИЙ ОСТРІВ ЄВРОПИ РОЗТАШОВАНИЙ У КАРКІНІТСЬКІЙ ЗАТОЦІ ЧОРНОГО МОРЯ ТА ВХОДИТЬ ДО СКЛАДУ ДЖАРИЛГАЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ.

НАЗВА ОСТРОВА В ПЕРЕКЛАДІ ОЗНАЧАЄ «ОБПАЛЕНІ ДЕРЕВА». ВСЕ ТОМУ, ЩО ПІД ЧАС БУРІННЯ СВЕРДЛОВИНИ НА ДЖАРИЛГАЦЬКІЙ КОСІ ГЕОЛОГИ ЗІТКНУЛИСЯ З ШАРОМ ПОПЕЛУ. А ЩЕ, ЗА ЛЕГЕНДОЮ, САМЕ ТУТ ТРЕНУВАВСЯ МОГУТНІЙ ЕПІЧНИЙ ГЕРОЙ АХІЛЛ.
ДЖАРИЛГАЧ СТАВ ДОМІВКОЮ ДЛЯ НИЗКИ ЧЕРВОНОКНИЖНИХ РОСЛИН ТА ПЕРЕЛІТНИХ ПТАХІВ. СЕРЕД МЕШКАНЦІВ МОРЯ ТУТ СПОСТЕРІГАЮТЬ КАМ'ЯНУ ТА ТРАВ'ЯНУ КРЕВЕТКИ, ДВА ДЕСЯТКИ ВИДIВ КРАБIВ, ДЕЛЬФIНА БIЛОБОКОГО, МОРСЬКУ СВИНЮ. ПО КРИЗІ ЧИ ПО КОСІ НА ОСТРІВ МОЖУТЬ ПЕРЕХОДИТИ ОЛЕНІ, ЛАНІ, ДИКІ КАБАНИ, ЗАЙЦІ ТА ЛИСИЦІ. ОКРІМ ТОГО, ДЖАРИЛГАЧ ВІДОМИЙ ЛІКУВАЛЬНИМИ ГРЯЗЯМИ ТА СОЛОНИМИ ОЗЕРАМИ, ВОДА В ЯКИХ МАЄ ВИСОКИЙ ВМІСТ ЙОДУ ТА БРОМУ.
ЦІКАВИМ ОБ'ЄКТОМ ОСТРОВА Є ДЖАРИЛГАЦЬКИЙ МАЯК, ВСТАНОВЛЕНИЙ ПОНАД 100 РОКІВ ТОМУ ЗА ПРОЕКТОМ ОДНОГО З УЧНІВ ЕЙФЕЛЯ. ЗДІЙНЯВШИСЬ НАГОРУ МАЯКА, МОЖНА ДОСХОЧУ НАСОЛОДИТИСЯ ГАРНИМ ПЕЙЗАЖЕМ ДОВКОЛИШНЬОЇ ПРИРОДИ.

ЗАЦІКАВИТЬ ДЖАРИЛГАЧ І ПРИХИЛЬНИКІВ РИБОЛОВЛІ. ВЗДОВЖ ПІВНІЧНОЇ ЧАСТИНИ ОСТРОВА ВОДЯТЬСЯ ДРІБНА РИБА, КРЕВЕТКИ, МІДІЇ ТА КРАБИ. З ІНШОГО ЙОГО БОКУ — НА ДОСТУПНИХ ГЛИБИНАХ МОЖНА ЛОВИТИ ВЕЛИКОГО БИЧКА, ПІЛЕНГАСА ТА КАМБАЛУ.

ДЖАРИЛГАЧ — МАЙЖЕ НЕЗАЙМАНИЙ, ДЕЩО ЕКЗОТИЧНИЙ КУТОЧОК УКРАЇНИ, ЯКИЙ НЕОДМІННО ЗАЛИШАТЬСЯ У СПОГАДАХ КОЖНОГО.
#ПОДИВИСЬНАВКОЛО