#ПОдивиСЬНАВКОЛО
КРЕЙДЯНІ ГОРИ
ДВОРІЧАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК, ДВОРІЧАНСЬКИЙ РАЙОН, ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем

Дорога з Києва власним автомобілем займе близько восьми годин. Варто їхати Харківською трасою М-03. Не в'їжджаючи в Харків, продовжуйте шлях через смт Покотилівська в напрямку м. Чугуїв. Проїхавши смт Малинівка, повернуть на трасу Р-07 та прямуйте до м. Куп'янськ. Далі по Р – 79 прямуйте до смт Дворічна, потім уздовж р. Оскіл – до с. Новомлинськ.
Громадським транспортом

Автобусом чи поїздом дістатися до Харкова. Від австостанції «Заводська», що знаходиться за адресою проспект Московський , 299-А, (станція метро «Індустріальна» ), щоденно о 9:12, 13:45, 15:10 та 17:22 курсує автобус Харків – Дворічна. Зі смт Дворічна до с. Кам'янка – на маршрутці чи таксі.
ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
Прихильники активного відпочинку влітку можуть зупинитися з наметами обабіч річки. Однак свій візит варто узгодити з адміністрацією парку. Усю інформацію щодо розміщення наметів можна дізнатися за телефоном +38 (05750) 7 -62-68.

Екскурсії в парку безкоштовні. За додаткоовю інформацією звертатися за телефоном +38 (050) 158-60-35 (Анна)

Графік роботи адміністрації парку: понеділок - четвер з 8:00 до 17:00, п'ятниця - з 8:00 до 16:00.

Важливо! Дворічанський національний прородний парк знаходиться у прикордонній зоні, тож бажано мати посвідчення особи державного зразка.
ЦІКАВІ ФАКТИ
155

ВИДІВ ПТАХІВ
22 млн

РОКІВ ТОМУ ТУТ БУЛО МОРЕ
3131 га

ПЛОЩА ПРИРОДНОГО КОМПЛЕКСУ
одне з найбільш

ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИХ МІСТ УКРАЇНИ
У ДВОРІЧАНСЬКОМУ РАЙОНІ НА ХАРКІВЩИНІ ЗНАХОДИТЬСЯ УНІКАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ КРЕЙДЯНИЙ КОМПЛЕКС, ЯКИЙ НАЗИВАЮТЬ «КРЕЙДЯНИМИ ГОРАМИ».

БІЛОСНІЖНІ ПАГОРБИ, ЯКІ СВОЇМИ ХИМЕРНИМИ ФОРМАМИ ПРОБУДЖУЮТЬ ФАНТАЗІЮ, – ЦЕ ІДЕАЛЬНЕ МІСЦЕ ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ. НЕПОВТОРНІ КРАЄВИДИ, БУРХЛИВЕ ЖИТТЯ МІСЦЕВОЇ ФЛОРИ ТА ФАУНИ ТА ВЕЛИЧ СНІЖНО-БІЛИХ ПАГОРБІВ ДОЗВОЛЯТЬ ВІДЧУТИ ОДНОЧАСНО СПОКІЙ ТА ПЕРЕКОНЛИВУ СИЛУ ПРИРОДИ.

«КРЕЙДЯНІ ГОРИ», КОТРІ ПРОСТЯГАЮТЬСЯ МІЖ СЕЛАМИ НОВОМЛИНСЬК І КАМ'ЯНКА, – ЦЕ СПРАВЖНЯ ПЕРЛИНА ДВОРІЧАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ, ЯКИЙ БУВ СТВОРЕНИЙ У 2009 РОЦІ. ПАРК, ПЛОЩЕЮ ПОНАД 3 ТИСЯЧІ ГА, РОЗТАШОВАНИЙ ВЗДОВЖ МАЛЬОВНИЧОЇ РІЧКИ ОСКІЛ.
БІЛАСТІ СХИЛИ Є ЧАСТИНОЮ КРЕЙДЯНОГО МАСИВУ, ЯКИЙ УТВОРИВСЯ В МЕЗОЗОЙСЬКУ ЕРУ. НА МІСЦІ, ДЕ ЗАРАЗ ЗНАХОДЯТЬСЯ МАЛЬОВНИЧІ «КРЕЙДЯНІ ГОРИ», РАНІШЕ БУЛО МОРЕ. ЦЕ ОБУМОВИЛО РІЗНОМАНІТНІСТЬ РЕЛЬЄФУ ПАРКУ.
ДОСІ НА ТЕРИТОРІЇ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ ЗАЛИШКИ МОЛЮСКІВ, СХОЖИХ НА КАЛЬМАРІВ. У НАРОДІ ЇХ НАЗИВАЮТЬ «ЧОРТОВИМИ ПАЛЬЦЯМИ».

МІСЦЕ ЗБЕРЕГЛО ПРИТАМАННИЙ КРЕЙДЯНИМ ЛАНДШАФТАМ РОСЛИННИЙ І ТВАРИННИЙ СВІТ. РІДКІСНІ ПРЕДСТАВНИКИ ФЛОРИ
І ФАУНИ, ЯКІ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ У ДВОРІЧАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ, ЗАНЕСЕНІ ДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ, ДОДАТКІВ ВАШИНГТОНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЧЕРВОНОГО СПИСКУ.

ТЕРИТОРІЯ «КРЕЙДЯНИХ ГІР» СЛАВИТЬСЯ СВОЇМИ ЦІЛЮЩИМИ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я ВЛАСТИВОСТЯМИ. УНІКАЛЬНІ ЛІКУВАЛЬНІ ДЖЕРЕЛА ПОКРАЩУЮТЬ СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ТА ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ. А ЧИСТЕ ПОВІТРЯ Є ПАНАЦЕЄЮ
ДЛЯ ЛЮДЕЙ ІЗ ХВОРОБАМИ ОРГАНІВ ДИХАННЯ.
ОСЯГНУТИ КРАСУ ПРИРОДИ МОЖНА ПРОЙШОВШИСЬ СПЕЦІАЛЬНО СТВОРЕНИМИ ЕКОСТЕЖКАМИ. «КРЕЙДЯНА СТЕЖКА» ПРОЛЯГАЄ ВЗДОВЖ БІЛОСНІЖНИХ СХИЛІВ, ЯКІ НАЛЕЖАТЬ ДО ЗАПОВІДНОЇ ЗОНИ. ДРУГИЙ ЕКОШЛЯХ «УРОЧИЩЕ ЗАЛОМНЕ» ВІДНОСИТЬСЯ
ДО ГРУПИ БАЙРАЧНИХ ЛІСІВ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗНИКНЕННЯ.

ПІСЛЯ ВИСНАЖЛИВОЇ ПРОГУЛЯНКИ МОЖНА ВІДНОВИТИ СИЛИ В РІЧЦІ ОСКІЛ. ВОДА ТУТ ОСОБЛИВО ЧИСТА ЗАВДЯКИ КРЕЙДЯНИМ БЕРЕГАМ. А ДЛЯ ПОЦІНОВУВАЧІВ АКТИВНОГО ВІДПОЧИНКУ ПРОПОНУЮТЬ СПЛАВ НА БАЙДАРКАХ.

НАЙКРАЩИМИ ПЛЯЖАМИ ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ ВВАЖАЮТЬСЯ «КАРАВАН» В СЕЛІ КАМ'ЯНКА ТА «ЛИСА ГОРА» У СМТ ДВОРІЧНІЙ. ІСНУЄ НАВІТЬ ЛЕГЕНДА, ЩО, ПОБУВАВШИ НА ЛИСІЙ КРЕЙДЯНІЙ ГОРІ, МОЖНА ВИЛІКУВАТИ УСІ ЗАХВОРЮВАННЯ.

ЩОБ ЗБЕРЕГТИ КАЗКОВУ ПРИРОДУ ПАРКУ, АДМІНІСТРАЦІЯ ПРОСИТЬ ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ. ПЕРЕБУВАЮЧИ
В ЗАПОВІДНІЙ ЗОНІ, НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ РВАТИ БУДЬ-ЯКІ РОСЛИНИ ТА ЛОВИТИ РИБУ. РОЗВОДИТИ ВОГНИЩЕ ТА СТАВИТИ НАМЕТИ МОЖНА ЛИШЕ У СПЕЦІАЛЬНО ВІДВЕДЕНИХ МІСЦЯХ.
#ПОДИВИСЬНАВКОЛО