У червні 2014-го року мені було 17 років, я не знала, що робити. Після закінчення школи я не вступила в Академію мистецтв і працювала на оптовій базі оператором комп'ютерного набору в рідній Горлівці. Того літа мама з моєю молодшою сестрою планували працювати в хостелі на узбережжі Азовського моря. А я хотіла залишитись у Горлівці і на вихідних їздити до бабусі з дідусем допомагати на городі.
Одного звичайного робочого дня 2014-го року я почула новини про те, що навколо міста збирається військова техніка. Наступного дня було окуповано будівлю прокуратури неподалік від моєї роботи. Тоді ми зрозуміли, що буде щось серйозне. Того ж дня я побачила на сторінці facebook Слави Фролової пост з інформацією про те, що вона шукає помічників на Арт-пікнік. Я заповнила анкету, розповіла, як давно хочу долучитись до проекту. Також я написала, що готова виконувати будь-які завдання, жити де завгодно, навіть у павільйоні, тільки б не залишатися тут. За день я вже стояла на Центральному вокзалі Києва з однією сумкою літніх речей і пакетом книжок для літньої бібліотеки проекту. Я чекала на таксі до ВДНГ - мого дому на найближчі три місяці.
За пару тижнів події в Горлівці розвивались вже активніше, стали з'являтись новини про обстріли і руйнування. Мама з сестрою виїхали на море, а бабуся з дідусем лишились у селищі Чигарі - в сірій зоні. Щодня я робила свій внесок у проект, а ввечері приходила до своєї кімнати у 4-му павільйоні, читала новини, дзвонила рідним і плакала. У моїй голові сімнадцятирічної дівчинки не вкладалося - рік тому на уроках історії ми вивчали Другу світову, і ось зараз вона відбувається в моєму домі, завдає болю моїм рідним людям і місцям. Щодня я боялась за їхні життя, мені снились жахіття, а від обговорень "подій на Сході" котились сльози і тремтіли руки. Щоразу.
Я довго не могла сприймати слово "біженка" на свою адресу, я не вірила, що більше ніколи не повернуся додому, не побачу террикони, не зайду до школи на урок до вчителів. Я мріяла, що моя родина все ж збереться за одним столом у нашому рідному домі.
У тому літі було стільки болю і страху, але стільки ж радості, любові, турботи і підтримки, здавалося б, сторонніх людей. Завдяки їм я не почувалася самотньою. Мене забирали до себе додому, аби я відчула домашню атмосферу, віддавали і прали одяг, приносили посуд і всі необхідні речі.
Я втратила дім, але знайшла друзів і віру в людей.