#ПОдивиСЬНАВКОЛО
НАДСЛУЧАНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ
Надслучанський регіональний ландшафтний парк, Рівненська область.
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем

Дорога з Києва власним автомобілем займе близько шести годин. Варто їхати Львівською трасою Е-40 через Житомир і Новоград-Волинський. Не доїжджаючи 40 км до Рівного, треба звернути за селом Федорівка на трасу Т1812.

У Надслучанську Швейцарію можна потрапити від селищ Соснове, Губків чи Маринин.

Громадським транспортом
Автобусом чи поїздом дістатися до Рівного. З місцевої автостанції (вул. Київська, 40) щоденно курсують приміські автобуси до с. Соснове. З розкладом руху можна ознайомитися на офіційному сайті рівненської автостанції.
ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
Жителі сіл Соснове, Губків чи Маринин часто здають приватні садиби чи кімнати. Інформацію про оренду житла та її вартість краще дізнаватися на місці.
ЦІКАВІ ФАКТИ
451 км

ДОВЖИНА РІЧКИ СЛУЧ
77 видів

РІДКІСНИХ РОСЛИН
17 000 га

ПЛОЩА ПАРКУ
70 м

ВИСОТА СОКОЛИНИХ ГІР
НАЙМАЛЬОВНИЧІШИЙ КУТОЧОК РІВНЕНЩИНИ ЗА СВОЄЮ КРАСОЮ НЕ ПОСТУПАЄТЬСЯ ВІДОМИМ ЄВРОПЕЙСЬКИМ МІСЦИНАМ. УНІКАЛЬНИЙ СКЕЛЯСТИЙ КАНЬЙОН НА БЕРЕЗІ РІЧКИ СЛУЧ, ЗАЛИШКИ СТІН СТАРОВИННОГО ЗАМКУ ТА БЕЗМЕЖНІ ЗЕЛЕНІ ПРОСТОРИ – ВСЕ ЦЕ ШВЕЙЦАРІЯ ПО-УКРАЇНСЬКИ.

НАДСЛУЧАНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ – ЦЕ ЧАРІВНИЙ КУТОЧОК ПРИРОДИ, ОВІЯНИЙ ЛЕГЕНДАМИ. У ЗАХІДНІЙ ЧАСТИНІ ПАРУ ЗНАХОДИТЬСЯ ЛАНДШАФТНИЙ ЗАКАЗНИК «СОКОЛИНІ ГОРИ», ДЕ ВОДИ СЛУЧІ ПРОРІЗАЮТЬ 70-МЕТРОВІ ГОРИ, СТВОРЮЮЧИ ВІДЧУТТЯ ЄДНОСТІ З ПРИРОДОЮ.

ХОЧА СОКОЛИНІ ГОРИ НЕ ВИСОКІ, ПРОТЕ ЇХНІ СХИЛИ ДУЖЕ КРУТІ, А НА ЇХНЬОМУ УЗВИШШІ ЗБЕРЕГЛИСЯ ЗАМКИ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО ГУБКІВСЬКОГО ЗАМКУ. ЗА КОМПОЗИЦІЄЮ І ПРОПОРЦІЯМИ ЙОГО ВВАЖАЮТЬ ОДНИМ ІЗ НАЙДОСКОНАЛІШИХ ВОЛИНСЬКИХ ОБОРОННИХ КОМПЛЕКСІВ.

ДУЖЕ ЧАСТО ВИНИКАЄ ЗАПИТАННЯ: «ЧОМУ ЗА 500 РОКІВ СТІНИ, ЩО ЗБЕРЕГЛИСЯ ДО НАШИХ ДНІВ, НЕ РУЙНУЮТЬСЯ?». ІСНУЄ ПОВІР'Я, ЩО КОЛИ БУДУВАЛИ ГУБКІВСЬКИЙ ЗАМОК, ТО З ЛЮДЕЙ ЗБИРАЛИ ПОДАТОК У ВИГЛЯДІ СИРИХ КУРЯЧИХ ЯЄЦЬ, ЯКІ КИДАЛИ В ЦЕМЕНТ І БУДУВАЛИ СПОРУДУ.

ЗА ІНШОЮ ЛЕГЕНДОЮ, СЕРЕДНЬОВІЧНИЙ ЗАМОК З'ЄДНАНИЙ ПІДЗЕМНИМ КОРИДОРОМ ІЗ МАРИНИНСЬКИМ ЧОЛОВІЧИМ МОНАСТИРЕМ. ПОЧИНАВСЯ ТОЙ 10-КІЛОМЕТРОВИЙ ХІД ІЗ ГЛИБОКОЇ КРИНИЦІ, ЯКУ Й ДОСІ МОЖНА ПОБАЧИТИ НА ЗАМКОВОМУ ПОДВІР'Ї.

ОКРІМ ЗАЛИШКІВ СТІН ГУБКІВСЬКОГО ЗАМКУ ТА ПОЛІСЬКИХ ЛІСІВ ТУРИСТИ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ОГЛЯНУТИ ГРАНІТНІ ВАЛУНИ ЛЬОДОВИКОВОГО ПОХОДЖЕННЯ, ПОКУПАТИСЯ НА ЗАТОПЛЕНОМУ ГРАНІТНОМУ КАР'ЄРІ ТА ПІДЛІКУВАТИСЯ ВОДОЮ ЦІЛЮЩИХ ДЖЕРЕЛ.

НАДСЛУЧАНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ СПОДОБАЄТЬСЯ ЯК АКТИВНИМ ТУРИСТАМ, ЩО ПОЛЮБЛЯЮТЬ СКЕЛЕЛАЗІННЯ ЧИ СПЛАВИ РІЧКАМИ, ТАК І ТИМ, КОМУ БІЛЬШЕ ДО ВПОДОБИ ПРОГУЛЯНКИ НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ, ЗБИРАННЯ ЯГІД ЧИ РИБОЛОВЛЯ.
#ПОДИВИСЬНАВКОЛО