#ПОдивиСЬНАВКОЛО
ОЛЕШКІВСЬКІ ПІСКИ
Херсонська обл.
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем

Олешківські піски починаються в 40 кілометрах на схід від Херсона. Шлях від Києва забере приблизно 8 год. (600 км).
Рухатися потрібно з Києва трасою Е95. Згодом повертаєте на виїзд у напрямку Миколаєва та їдете трасою Р06 у напрямку Е58/М14.

Продовжуйте рухатися по Е58/М14 до селища Молодіжне. Далі їдьте трасою E97/М17 у напрямку Херсонської області. Поверніть на дорогу Т2206 і рухайтесь до місця призначення.

Громадським транспортом

Спершу потрібно дістатися потягом або автобусом з Києва до Херсона. А далі сісти на автобус Херсон – Раденськ, Херсон – Великі Копані або Олешки – Раденськ. Вони курсують із залізничного вокзалу і центрального ринку Херсона. Потім рухайтесь пішки на північ до відкритих пісків.

Телефон для довідок: (05534) 3 21 09.
ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
Найкращим варіантом будуть готелі та заклади харчування у м. Олешки. З переліком місць, де є нагода зупинитися, вирушаючи до української пустелі, можна ознайомитись за посиланням
ЦІКАВІ ФАКТИ
5 км

ВИСОТА БАРХАНІВ
2000 км²

ПЛОЩА ПІСКІВ
150 км

ДОВЖИНА МАСИВУ
ПІЩАНИЙ СТЕП, БОЛОТА Й ОЗЕРА, НЕГУСТА РОСЛИННІСТЬ І СПЕКА – ТАКОЮ ВАС ЗУСТРІНЕ ОЛЕШКІВСЬКА ПУСТЕЛЯ. ЛІТНЬОЇ ПОРИ ПІСОК ТУТ ПРОГРІВАЄТЬСЯ ДО 75°C! ЦЮ ЗЕМЛЮ РІДКО «ЗРОШУЄ» ДОЩ, А ЧАСОМ НАВІТЬ ТРАПЛЯЮТЬСЯ ПІЩАНІ БУРІ. ТА СУВОРІ УМОВИ СВОГО ЧАСУ НЕ ЗУПИНИЛИ ЛЕГЕНДАРНОГО ОТАМАНА ЗАПОРОЗЬКОЇ СІЧІ ІВАНА СІРКА, ЯКИЙ, ЗА ЛЕГЕНДОЮ, МІСЯЦЬ ПРОЖИВ У ЦИХ КРАЯХ БЕЗ ЇЖІ Й ВОДИ.
ЯК ЖЕ ВИНИКЛА ПУСТЕЛЯ? ПРИПУСКАЮТЬ, ЩО ДОЛИНОЮ ДНІПРА РУХАВСЯ ВЕЛЕТЕНСЬКИЙ МАСИВ КОНТИНЕНТАЛЬНОГО ЛЬОДУ. ВІН ПЕРІОДИЧНО ПРИХОДИВ З ПІВНОЧІ ПО РУСЛУ РІЧКИ І ПРИНОСИВ ІЗ СОБОЮ СОТНІ КІЛОМЕТРІВ ҐРУНТОВОЇ МАСИ, ЩО ФОРМУВАЛА ПРИРОДНІ ДАМБИ, ЯКІ ВІДМЕЖОВУВАЛИ ПРИЛЬОДОВИКОВІ ОЗЕРА ВІД НИЖНЬОЇ ДІЛЯНКИ РУСЛА ДНІПРА. КОЛИ ЛЬОДОВИК ТАНУВ, РІВЕНЬ ВОДИ В ЦИХ ОЗЕРАХ ПОСТУПОВО ПІДІЙМАВСЯ. ОДНОГО РАЗУ ДАМБА НЕ ВИТРИМАЛА НАПРУГИ І ПРОРВАЛАСЯ. СТРІМКИЙ ПОТІК ВОДИ РУХАВСЯ ДНІПРОМ ДО ЧОРНОГО МОРЯ І ЗМИВАВ ВСЕ НА СВОЄМУ ШЛЯХУ. В РАЙОНІ СУЧАСНІ НОВОЇ КАХОВКИ ШВИДКІСТЬ ПОТОКУ ЗМЕНШУВАЛАСЯ І ТОННИ ПІСКУ ОСІДАЛИ НА ДНО, ЩО УТВОРИЛО ПІЩАНІ АРЕНИ.
ДО РЕЧІ, ОЛЕШКІВСЬКІ ПІСКИ УМОВНО ПОДІЛЯЮТЬ НА 7 АРЕН, А ТАКОЖ ПУСТЕЛЯ СКЛАДАЄТЬСЯ З ВИСОКИХ БАРХАНІВ.

З 2010 РОКУ ОЛЕШКІВСЬКІ ПІСКИ СТАЛИ НАЦІОНАЛЬНИМ ПРИРОДНИМ ПАРКОМ. СЬОГОДНІ – ЦЕ ЦІКАВЕ МІСЦЕ ДЛЯ АКТИВНОГО ВІДПОЧИНКУ. ОХОЧІ ПОБУВАТИ В УКРАЇНСЬКІЙ ПУСТЕЛІ МОЖУТЬ СТАТИ УЧАСНИКАМИ ПІШОХІДНИХ, КІННИХ, ВЕЛОСИПЕДНИХ ПОХОДІВ, А ТАКОЖ ПОКАТАТИСЯ НА КВАДРОЦИКЛАХ. ДІСТАТИСЯ СЮДИ КРАЩЕ ВЛАСНИМ ТРАНСПОРТОМ АБО Ж МОЖНА СКОРИСТАТИСЯ ПОСЛУГАМИ ТУРИСТИЧНИХ ФІРМ, ЩО ОРГАНІЗОВУЮТЬ КІЛЬКАДЕННІ ТУРИ ПО ОЛЕШКІВСЬКИХ ПІСКАХ.

#ПОДИВИСЬНАВКОЛО