#ПОдивиСЬНАВКОЛО
ПАЛАЦ ШЕНБОРНІВ
Палац графів Шенборнів, с. Карпати, Закарпатська область
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем

Дорога з Києва власним автомобілем займе близько десяти годин. Варто їхати в напрямку Київ – Чоп трасою Е-40 через Житомир, Рівне, Броди
до Львова. Не в'їжджаючи у Львів, поверніть
на трасу Е-471 та продовжуйте шлях через Стрий до Сваляви. Замок розташований між селищем Пасіка та смт Чинадійово. Орієнтир – наземний пішохідний міст, що веде від залізничної станції «Карпати» до замку Шенборнів.

Громадським транспортом

З Києва найкомфортніше дістатися до пункту призначення поїздами 099 К Київ-Пасажирський – Ужгород (відправлення із Центрального залізничного вокзалу о 17:42, прибуття до станції «Карпати» о 06:22) чи 081 К Київ-Пасажирський – Ужгород (відправлення із Центрального залізничного вокзалу о 21:08, прибуття до станції «Карпати» о 10:51). Перевірити наявність квитків та придбати їх онлайн можна на офіційному сайті Укрзалізниці. З розкладом руху приміських поїздів можна ознайомитися на офіційному сайті Львівської залізниці.
ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
Санаторій «Карпати». Адреса: с. Карпати, Мукачівський район, Закарпатська область. Телефон: +38 (097) 057-73-88, +38 (093) 686-86-77, +38 (03131) 7-33-07, +38 (03131) 7-32-88, +38 (03131) 4-99-16. Туристичний комплекс «Водограй».
Адреса: вул. Санаторна, 201, смт Чинадійово, Закарпатська область. Телефон: +38 (03131) 4-19-90, +38 (03131) 6-22-73, +38 (050) 372-43-26, +38 (050) 372-24-97.
ЦІКАВІ ФАКТИ
1890

ПОЧАТОК БУДІВНИЦТВА
365

ВІКОН
52

КІМНАТИ
19 га

ПЛОЩА ЗАМКОВОГО КОМПЛЕКСУ
У МУКАЧІВСЬКОМУ РАЙОНІ ЗНАХОДИТЬСЯ ПЕРЛИНА САДОВО-ПАРКОВОГО МИСТЕЦТВА ЗАКАРПАТТЯ – ЗАМОК ШЕНБОРНІВ. ВІН НЕДАРЕМНО ВХОДИТЬ ДО 10 НАЙКРАСИВІШИХ ПАЛАЦІВ УКРАЇНИ, АДЖЕ Й ПО СЬОГОДНІ ЗБЕРІГ УСЮ ВЕЛИЧ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ НЕОРОМАНТИКИ.

ЗАМОК ШЕНБОРНІВ ЗНАХОДИТЬСЯ В УРОЧИЩІ БЕРЕГВАР ЗА 12 КМ ВІД КУРОРТНОГО МІСТА СВАЛЯВА ТА 17 КМ ВІД МУКАЧЕВОГО. РАНІШЕ ЦІ ЗЕМЛІ НАЛЕЖАЛИ ОДНІЙ РОДИНІ – ДАВНІЙ АВСТРІЙСЬКІЙ ДИНАСТІЇ ШЕНБОРНІВ. НА ЛОНІ МАЛЬОВНИЧОЇ НЕЗАЙМАНОЇ ПРИРОДИ З РІЗНОМАНІТТЯМ ФАУНИ ВОНИ ПОБУДУВАЛИ ДЕРЕВ'ЯНИЙ МИСЛИВСЬКИЙ БУДИНОК, ЯКИЙ СТАВ ЛІТНЬОЮ РЕЗИДЕНЦІЄЮ ГРАФІВ.

ГОСПОДАРІ ЗАПРОШУВАЛИ НА ПОЛЮВАННЯ ДВОРЯН З АВСТРО-УГОРЩИНИ, ТОЖ НЕЗАБАРОМ МІСЦЯ В БУДИНОЧКУ СТАЛО ЗАМАЛО. У 1890 РОЦІ НА ЙОГО МІСЦІ ПОСТАВ МУРОВАНИЙ ЗАМОК З УРАХУВАННЯМ ПОПУЛЯРНИХ АРХІТЕКТУРНИХ ТЕНДЕНЦІЙ ТОГО ЧАСУ.
ЦІКАВО, ЩО АРХІТЕКТУРА ПАЛАЦУ ТІСНО ПОВ'ЯЗАНА З АСТРОНОМІЄЮ. У ЗАМКУ ШЕНБОРНІВ 365 ВІКОН (КІЛЬКІСТЬ ДНІВ У РОЦІ), 52 КІМНАТИ, ЯКІ СИМВОЛІЗУЮТЬ КІЛЬКІСТЬ ТИЖНІВ, ТА 12 ВХОДІВ, ЯК МІСЯЦІВ У КАЛЕНДАРНОМУ РОЦІ. НА ТЕРИТОРІЇ ВИСОЧІЮТЬ ЧОТИРИ РІЗНІ ЗА РОЗМІРАМИ ВЕЖІ, ЩО ВІДПОВІДАЮТЬ ПОРАМ РОКУ.

НА ПЕРШОМУ ПОВЕРСІ ЗНАХОДИЛАСЯ МИСЛИВСЬКА ЗАЛА ІЗ ДИВОВИЖНОЮ ЛЮСТРОЮ РУЧНОЇ РОБОТИ. ЦЕЙ ЕЛЕМЕНТ ДИЗАЙНУ, ВИГОТОВЛЕНИЙ З ОЛЕНЯЧИХ РОГІВ, ВІДОБРАЖАЄ ЗАХОПЛЕННЯ ГРАФІВ ПОЛЮВАННЯМ. ЗАТИШНУ АТМОСФЕРУ В ЗАЛІ СТВОРЮЄ КАМІН, ОБЛИЦЬОВАНИЙ ЧОРНОЮ ПЛИТКОЮ.
КАЖУТЬ, ЩО РАНІШЕ НА ЦИФЕРБЛАТАХ УСІХ ГОДИННИКІВ В ЗАМКУ НЕ БУЛО ПОЗНАЧКИ 4. ЛЕГЕНДА РОЗПОВІДАЄ, ЩО ЯКОСЬ ГОСПОДАР ЗІБРАВ ВЕЛЬМОЖ НА ПОЛЮВАННЯ. УСІ ЗАЛЮБКИ ПОДАЛИСЯ В ЛІС, ЛИШЕ МОЛОДИЙ ОФІЦЕР ЧЕРЕЗ ПОГАНЕ САМОПОЧУТТЯ ЗАЛИШИВСЯ В ПАЛАЦІ.

ПОВЕРНУВШИСЬ ДОДОМУ, ГРАФ НЕ ЗУСТРІВ СВОЮ ДРУЖИНУ І ВИРУШИВ НА ПОШУКИ. СВОЮ КОХАНУ ВІН ПОБАЧИВ В ОБІЙМАХ КРАСЕНЯ. ГОСПОДАР ЗАМКУ НЕ ЗУМІВ ПІДНЯТИ РУКУ НА ДРУЖИНУ, ТА ПОДРУЖНЯ ЗРАДА ШАЛЕНО ЙОГО РОЗЛЮТИЛА. ВІН НАКАЗАВ ПРИСЛУЗІ НІКОЛИ НЕ ЗГАДУВАТИ ІМЕНА ЦИХ ДВОХ, А ЧАС, КОЛИ ЦЕ СТАЛОСЯ, НАЗАВЖДИ СТЕРТИ З ЦИФЕРБЛАТІВ. З ТИХ ПІР НА ГОДИННИКАХ ЗНИКЛА ПОЗНАЧКА 4. КАЖУТЬ, ЩО НАПИСИ СВІЖОЮ ФАРБОЮ З'ЯВИЛИСЯ ЛИШЕ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ЗАМОК ШЕНБОРНІВ НАЦІОНАЛІЗУВАЛИ.
НА ТЕРИТОРІЇ ЗАМКОВОГО КОМПЛЕКСУ, ЯКИЙ СКЛАДАЄ 19 ГА, РОЗКИНУВСЯ НЕЙМОВІРНОЇ КРАСИ ПАРК, ДЕ ПРЕДСТАВЛЕНІ ЕКЗОТИЧНІ ТА РІДКІСНІ РОСЛИНИ З УСЬОГО СВІТУ. СЕРЕД НИХ САКУРА, КАНАДСЬКА ЯЛИНА, ТЮЛЬПАНОВЕ ДЕРЕВО, СОСНА ВЕЙМУТА, РОЖЕВИЙ БУК, ІТАЛІЙСЬКА ГЛИНИЦЯ ТА БАГАТО ІНШИХ.

ПОБЛУКАВШИ В СТАРОМУ ПАРКУ, МОЖНА ВІДПОЧИТИ БІЛЯ ШТУЧНОГО ОЗЕРА. КАЖУТЬ, ЩО РАНІШЕ ЙОГО ФОРМА НАГАДУВАЛА ОБРИСИ АВСТРО-УГОРСЬКОЇ ІМПЕРІЇ, ЯК СИМВОЛ ЇЇ ВЕЛИЧІ. ОДНЕ З НАЙПОПУЛЯРНІШИХ СЕРЕД ТУРИСТІВ МІСЦЬ – ЦЕ «ДЖЕРЕЛО КРАСИ». ВОДА ТАМ МАЄ ОСОБЛИВИЙ ХІМІЧНИЙ СКЛАД ТА КОРИСНА ДЛЯ ЛІКУВАННЯ БАГАТЬОХ ЗАХВОРЮВАНЬ. ОКРІМ ЦЬОГО ВІРЯТЬ, ЩО КОЛИ ВМИТИСЯ ДЖЕРЕЛЬНОЮ ВОДОЮ, ВИ ЗАВЖДИ ЗАЛИШАТИМЕТЕСЯ МОЛОДИМИ І ПРИВАБЛИВИМИ.

У 1945 РОЦІ ЗАМОК ШЕНБОРНІВ ТА ЗЕМЛІ, ЯКІ НАЛЕЖАЛИ АВСТРІЙСЬКИМ АРИСТОКРАТАМ, НАЦІОНАЛІЗУВАЛИ. МИСЛИВСЬКИЙ ПАЛАЦ СПОЧАТКУ ПЕРЕТВОРИЛИ НА БУДИНОК ВІДПОЧИНКУ, А В 1946 ВІДКРИЛИ САНАТОРІЙ «КАРПАТИ». ТОЖ ОХОЧІ ОЗДОРОВИТИСЯ ТА НАСОЛОДИТИСЯ КРАЄВИДАМИ ГІР І ДОСКОНАЛОЮ АРХІТЕКТУРОЮ МОЖУТЬ ВІДПОЧИТИ НА ТЕРИТОРІЇ ГРАФСЬКОГО МАЄТКУ.
#ПОДИВИСЬНАВКОЛО