#ПОдивиСЬНАВКОЛО
ШАЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК
Волинська область
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем

Дорога з Києва власним автомобілем займе близько семи годин. Варто їхати трасою E373 через Коростень і Ковель. У селі Вишнів повернути на трасу Т0302 і їхати через Любомль. За озером Люцимер з'їхати на трасу Т0315

Громадським транспортом

Автобусом чи поїздом дістатися до Ковеля чи Луцька. З місцевої автостанції щоденно курсують приміські автобуси до с. Світязь. З розкладом руху можна ознайомитися на офіційному сайті ковельської та луцької автостанції
ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
Найзручніше зупинитись в с. Світязь. Чимало місцевих жителів влітку здають в оренду свої котеджі чи комплекси відпочинку. Інформацію про вартість варто дізнаватися на місці.

Також можна зупинитися в одній з чотирьох зон відпочинку – «Гряда», «Світязь», «Урочище Гушово» чи «Пісочне», або в пансіонаті «Шацькі озера» чи санаторії «Лісова пісня».

Ті, хто не боїться "польових умов", можуть зупинитися в наметовому містечку на березі озера або в тихому лісі
ЦІКАВІ ФАКТИ
площа 27,5 км²

НАЙБІЛЬШОГО В УКРАЇНІ ОЗЕРА СВІТЯЗЬ
60 метрів

МАКСИМАЛЬНА ГЛИБИНА ОЗЕР
22 озера

НАЛІЧУЄ ШАЦЬКИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК
50 000 га

ПЛОЩА ПАРКУ
ШАЦЬКИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК – ЦЕ ХОРОШЕ МІСЦЕ ДЛЯ СПОКІЙНОГО І ТИХОГО ВІДПОЧИНКУ НА ПРИРОДІ, ЩО ПОЄДНУЄ В СОБІ ЦІЛЮЩЕ ПОВІТРЯ, ВЕЛИЧНІ ЛІСИ, ПІЩАНІ ПЛЯЖІ І СРІБНУ ВОДУ ОЗЕР. ВОДОЙМИ НАСТІЛЬКИ ЧИСТІ, ЩО ЇХ НАЗИВАЮТЬ «БЛАКИТНИМИ ОЧИМА ВОЛИНІ».

МІСЦЕВІ ЛЕГЕНДИ РОЗПОВІДАЮТЬ, ЩО КОЛИСЬ ВСЕ ПОЛІССЯ БУЛО ЗАЛИТО МОРЕМ,
В ЯКОМУ ЖИЛИ КИТИ. ПРОТЕ З ЧАСОМ МОРЕ ВИСОХЛО, А В БІЛЬШ ГЛИБОКИХ МІСЦЯХ УТВОРИЛИСЯ ОЗЕРА. У НАЙБІЛЬШОМУ З НИХ – СВІТЯЗІ – ЗАЛИШИВСЯ ОДИН КИТ, ЯКИЙ ПЕРЕТВОРИВСЯ НА ВЕЛИКИЙ ОСТРІВ ІЗ ПІЩАНИМ БЕРЕГОМ.

У ШАЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ПАРКУ 22 ОЗЕРА, РІЗНИХ ЗА ФОРМОЮ ТА ГЛИБИНОЮ. ПРОТЕ СВІТЯЗЬ – НАЙПОПУЛЯРНІШЕ СЕРЕД ТУРИСТІВ, АДЖЕ В ЙОГО ВОДАХ МІСТИТЬСЯ ВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ СРІБЛА ТА ГЛІЦЕРИНУ, ЯКІ КОРИСНІ ПРИ ЛІКУВАННІ РАН І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИХ РУБЦІВ.
У ШАЦЬКОМУ ПАРКУ ДІЮТЬ ЧОТИРИ ЗОНИ ВІДПОЧИНКУ, ПАНСІОНАТ, САНАТОРІЙ, ДИТЯЧІ ТА СПОРТИВНІ ТАБОРИ, ТУРБАЗИ ТА НАМЕТОВІ МІСТЕЧКА. ЯКЩО ВИ НЕ УЯВЛЯЄТЕ ПОВНОЦІННОГО ВІДПОЧИНКУ БЕЗ ЗВИЧНИХ ЗРУЧНОСТЕЙ І РОЗВАГ, ТО МІСЦЯ ВАРТО БРОНЮВАТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ. ШАЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ Є, ЩО ПОКАЗАТИ ВІДВІДУВАЧАМ. МАЛЬОВНИЧІ ПРИРОДНІ ЛАНДШАФТИ, ВЕЛИЧЕЗНІ ЛІСОВІ МАСИВИ І, ЗВИЧАЙНО Ж, ОЗЕРА З КРИСТАЛЕВО ЧИСТОЮ ВОДОЮ – ЗАВДЯКИ ВСЬОМУ ЦЬОМУ СЮДИ ЩОРІЧНО ПРИЇЖДЖАЮТЬ ДЕСЯТКИ ТИСЯЧ МАНДРІВНИКІВ ІЗ УСЬОГО СВІТУ.
ШАЦЬКІ ОЗЕРА СПОДОБАЮТЬСЯ Й ПОЦІНОВУВАЧАМ АКТИВНОГО ВІДПОЧИНКУ. НА ТЕРИТОРІЇ ПАРКУ ТУРИСТИ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПОКАТАТИСЯ НА ВЕЛОСИПЕДІ, НАВЧИТИСЯ ВІНДСЕРФІНГУ, ПОПЛАВАТИ НА ЧОВНІ, КАТАМАРАНІ ЧИ ЯХТІ ТА ЗАЙНЯТИСЯ ДАЙВІНГОМ.
#ПОДИВИСЬНАВКОЛО