#ПОдивиСЬНАВКОЛО
УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ
Українські Карпати, Західна Україна
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем

Залежно від того, яку саме частину Карпат ви плануєте відвідати, автомобілем можна дістатися до Івано-Франківська, Ужгорода, Мукачевого, Самбора, Коломиї.

Громадським транспортом

Найкомфортніше дістатися до пункту призначення потягом. Ознайомитися з розкладом, забронювати чи купити квитки можна на офіційному сайті Укрзалізниці.
ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
За інформацією стосовно пошуку та бронювання готелю можна звернутися в туристично-інформаційні центри, перелік яких знайдете за посиланням. Забронювати житло також можна на сайті Airbnb чи в каталозі туристичних послуг в Українських Карпатах.

Бронюючи номер в готелі чи орендуючи будинок, радимо запитати про трансфер від залізничного вокзалу до місця проживання. Зазвичай, орендодавці пропонують цю послугу.
ЦІКАВІ ФАКТИ
25 млн

РОКІВ ВІК ГІР
6

НАЦІОНАЛЬНИХ ПРИРОДНИХ ПАРКІВ
2

ЗАПОВІДНИКИ
50%

КАРПАТ ВКРИТО ЛІСАМИ
ВЕЛИЧ І СИЛА, НЕПЕРЕДБАЧУВАНІСТЬ І НОРОВИСТІСТЬ, НЕПОВТОРНІ КРАЄВИДИ ТА СПРАВЖНЯ СВОБОДА, НЕПРИБОРКАНА ПРИРОДА ТА РОМАНТИКА – УСЕ ЦЕ КАРПАТИ.

КАЗКОВИЙ КРАЙ ДИВУЄ СВОЄЮ КРАСОЮ В БУДЬ-ЯКУ ПОРУ РОКУ. ВЗИМКУ ЦЕ НАЙПОПУЛЯРНІШЕ МІСЦЕ СЕРЕД ЛИЖНИКІВ ТА СНОУБОРДИСТІВ, А ВЛІТКУ – ДЛЯ АКТИВНОГО ВІДПОЧИНКУ ТА ПОХОДІВ. ПОТРАПИВШИ В КАРПАТИ, ЗДАЄТЬСЯ, ВИ ЗАБУВАЄТЕ ПРО ВСЕ НА СВІТІ, АДЖЕ ПЕРЕД ВАМИ ВІДКРИВАЄТЬСЯ МАГІЧНИЙ СВІТ ЦНОТЛИВОЇ ПРИРОДИ, СТОЛІТНІ МОГУТНІ ДЕРЕВА, ЗАПАШНІ ТРАВИ ТА БЕЗМЕЖНИЙ СПОКІЙ.

КАРПАТСЬКІ ГОРИ ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ТЕРИТОРІЇ ЧОТИРЬОХ ОБЛАСТЕЙ: ЗАКАРПАТСЬКОЇ, ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ, ЛЬВІВСЬКОЇ ТА ЧАСТИНИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. ГІРСЬКА СИСТЕМА ЗАЙМАЄ БЛИЗЬКО 4% ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ. МОГУТНІМИ ЛІСАМИ ВКРИТО 50% КАРПАТ, ЯКІ СТАНОВЛЯТЬ 20% ВСІХ ЛІСІВ УКРАЇНИ. САМЕ ТОМУ ЇХ НАЗИВАЮТЬ «ЛЕГЕНЯМИ» НАШОЇ БАТЬКІВЩИНИ.
ОКРІМ ЦЬОГО КАРПАТИ ВІДОМІ СВОЇМИ ТЕРМАЛЬНИМИ ТА МІНЕРАЛЬНИМИ ВОДАМИ. ТАМ НАРАХОВУЄТЬСЯ БЛИЗЬКО 350 ЛІКУВАЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ. НАЙПОПУЛЯРНІШІ СЕРЕД НИХ – ЦЕ ВОДИ СВАЛЯВИ, КВАСОВОЇ ПОЛЯНИ, СХІДНИЦІ.

КАРПАТИ НЕ ЛИШЕ ОЗДОРОВЛЮЮТЬ ТІЛО, А Й ОЧИЩАЮТЬ ДУХ, ЗВІЛЬНЯЮТЬ ВІД НЕПОТРІБНИХ ДУМОК, ОЧИЩУЮТЬ ПОГЛЯД.
УСІ ПРОБЛЕМИ ЗДАЮТЬСЯ МІЗЕРНИМИ ПОРЯД ЗІ СТАРЕЗНИМИ ДЕРЕВАМИ, ВІК ЯКИХ МОЖЕ СЯГАТИ ДО 4 ТИСЯЧ РОКІВ (ТИС ЯГІДНИЙ), ТЕНДІТНИМИ НАРЦИСАМИ, ЯКІ В ТРАВНІ УТВОРЮЮТЬ СУЦІЛЬНИЙ КВІТУЧИЙ КИЛИМ В ДОЛИНІ НАРЦИСІВ, І ХИМЕРНИМИ СКЕЛЯСТИМИ УТВОРЕННЯМИ, «СКЕЛЯМИ ДОВБУША», ЯКІ Й ПОНИНІ ЗБЕРІГАЮТЬ ТАЄМНИЦІ ПОВСТАНЦІВ.
БАГАТСТВО І РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИННОГО СВІТУ КАРПАТ ЗУМОВЛЕНІ ГЕОГРАФІЧНИМ ПОЛОЖЕННЯМ, РІЗНИМИ ТИПАМИ ҐРУНТІВ
І СПРИЯТЛИВИМИ КЛІМАТИЧНИМИ УМОВАМИ. НЕДАРЕМНО ЇХ НАЗИВАЮТЬ «ЗЕЛЕНОЮ СКАРБНИЦЕЮ», АДЖЕ В РЕГІОНІ НАРАХОВУЄТЬСЯ ПОНАД 2000 ВИДІВ РОСЛИН, ДЕЯКІ З НИХ ЗБЕРЕГЛИСЯ ЩЕ З МИНУЛИХ ГЕОЛОГІЧНИХ ЕПОХ. ПЕРЕВАЖНА БІЛЬШІСТЬ ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ ЛИШЕ В КАРПАТСЬКОМУ РЕГІОНІ ТА ЗАНЕСЕНА ДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ.

СЕРЕД НЕЗВИЧАЙНИХ РОСЛИН В КАРПАТСЬКИХ ГОРАХ МОЖНА ПОБАЧИТИ ЄВРОПЕЙСЬКУ МОДРИНУ – ДЕРЕВО, ЯКЕ СЯГАЄ 50 М ЧИ, ПІДНЯВШИСЬ НА ГОРУ ПІП ІВАН, ВИСОТОЮ 2028 М, ГІРСЬКУ СОСНУ.
КАРПАТСЬКІ ГОРИ ПОЛОНЯТЬ НЕ ЛИШЕ РІЗНОМАНІТТЯМ ФЛОРИ, А Й ПРИРОДНИМИ «ВИТВОРАМИ МИСТЕЦТВА», ЯК СКЕЛІ ДОВБУША, ПЕЧЕРИ ПОПЕЛЮШКА, МОЛОЧНИЙ КАМІНЬ, ЧИСЛЕННИМИ ВОДОСПАДАМИ, ОЗЕРАМИ ТА МАЛЬОВНИЧИМИ ГІРСЬКИМИ РІЧКАМИ.

ЦІЛЮЩІ ВЛАСТИВОСТІ ВОДИ, ЧИСТЕ ПОВІТРЯ ТА СПРИЯТЛИВІ КЛІМАТИЧНІ УМОВИ ЗРОБИЛИ КАРПАТИ РЕКРЕАЦІЙНИМ РЕГІОНОМ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ, ЯКИЙ ЩОРІЧНО ПРИВАБЛЮЄ БЕЗЛІЧ ТУРИСТІВ З УКРАЇНИ ТА ЗАКОРДОНУ.

НАЙПОПУЛЯРНІШІ КУРОРТИ – ЦЕ БУКОВЕЛЬ, ЯРЕМЧЕ ТА СЛАВСЬКЕ. ІНФРАСТРУКТУРА НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ У КАРПАТАХ ДОБРЕ РОЗВИНЕНА, ТАМ ВИ ЗНАЙДЕТЕ ВСЕ ДЛЯ КОМФОРТНОГО ВІДПОЧИНКУ: СУЧАСНІ ГОТЕЛІ ЧИ ПРИВАТНІ БУДИНКИ В ОРЕНДУ, РЕСТОРАНИ, ДЕ ПРОПОНУЮТЬ ТРАДИЦІЙНІ КАРПАТСЬКІ СТРАВИ, ПУНКТИ ПРОКАТУ ТА ПРОДАЖУ СПОРЯДЖЕННЯ.

ПОБУВАВШИ ОДНОГО РАЗУ В КАРПАТАХ, ВИ ЗАКОХАЄТЕСЯ НАЗАВЖДИ. БЕЗКРАЇ ПРОСТОРИ ТА ВЕЛИЧ ГІР ЩОРАЗУ КЛИКАТИМУТЬ ПОВЕРНУТИСЯ І ЩЕ РАЗ ВІДЧУТИ СЕБЕ В ЛОНІ НЕДОТОРКАНОЇ ПРИРОДИ.
#ПОДИВИСЬНАВКОЛО