#ПОдивиСЬНАВКОЛО
ВИЛКОВЕ
Одеська обл.
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем

Із Києва потрібно їхати трасою Е95 у напрямку до Одеси. Далі рухаєтеся трасою Е87/М15 до Спаського, де повертаєте на дорогу Т1628 – і прямуєте до місця призначення. Автошляхами з Одеси до Вилкового – приблизно 230 км. Загалом дорога з Києва до Вилкового забере майже 10 год. (700 км).

Громадським транспортом

Дістатися потягом до Одеси. Звідти до Вилкового ходять автобуси, а також організовуються групові тури.
ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
Заночувати у Вилковому можна в міському готелі, на базі відпочинку. Охочі можуть зняти кімнату.
ЦІКАВІ ФАКТИ
60 км

ПРОТЯЖНІСТЬ МІСЬКИХ КАНАЛІВ
у 1746 році

ЗАСНОВАНЕ СТАРОВІРАМИ ТА КОЗАКАМИ
0-й км

МІСЦЕ ДЕ ДУНАЙ ВПАДАЄ У ЧОРНЕ МОРЕ
263

ВИДИ ПТАХІВ ЖИВЕ У ЗАПОВІДНИКУ
БАГАТО ХТО МРІЄ ПОТРАПИТИ ДО ВЕНЕЦІЇ. А ВТІМ, В УКРАЇНІ ТАКОЖ Є ЧУДОВЕ МІСТЕЧКО НА ВОДІ – У ГИРЛІ ДУНАЮ, ДЕ РІКА ВПАДАЄ В ЧОРНЕ МОРЕ. ПРИ ЦЬОМУ РІЧКА РОЗХОДИТЬСЯ КІЛЬКОМА РУКАВАМИ, У РЕЗУЛЬТАТІ ЧОГО «ВИМАЛЬОВУЮТЬСЯ» СВОЄРІДНІ ВИЛА. ЗВІДСИ Й ПОХОДИТЬ НАЗВА МІСТЕЧКА – ВИЛКОВЕ.
СТАРА ЙОГО ЧАСТИНА РОЗМІЩЕНА НА ВОДІ, ТОЖ МІСЦЕВІ ПЕРЕСУВАЮТЬСЯ МІСТОМ НА ТАМТЕШНІХ «ГОНДОЛАХ» ТА МОТОРНИХ ЧОВНАХ.

ТІЛЬКИ УЯВІТЬ: СТАЄТЕ НА ЧОВЕН, БЕРЕТЕ ВЕСЛО (ТАК ЗВАНУ БАБАЙКУ) ТА ПЛИВЕТЕ КАНАЛАМИ (ЩО ЗВУТЬСЯ ЄРИКАМИ), МИЛУЮЧИСЬ ДОВКОЛИШНІМ СВІТОМ.

«УКРАЇНСЬКА ВЕНЕЦІЯ» СЛАВИТЬСЯ Й ТИМ, ЩО НА ЇЇ ТЕРИТОРІЇ МЕШКАЮТЬ СТАРООБРЯДЦІ — ЛИПОВАНИ. СЕЛИЩЕ ТУТ У СЕРЕДИНІ ХVII СТ. ЗАСНУВАЛИ ДОНСЬКІ ТА ЗАПОРІЗЬКІ КОЗАКИ. ЇХ ПЕРЕСЛІДУВАЛА ЦАРСЬКА ВЛАДА ЗА РЕЛІГІЙНИМИ ТА ПОЛІТИЧНИМИ МОТИВАМИ, ТОЖ ВОНИ ТІКАЛИ НА ДУНАЙ. СПЕРШУ ПОСЕЛЕННЯ МАЛО НАЗВУ ЛИПОВАНСЬКЕ, А ЗГОДОМ СТАЛО ВИЛКОВИМ.

ЗАВІТАВШИ ДО «УКРАЇНСЬКОЇ ВЕНЕЦІЇ», МОЖНА НЕ ТІЛЬКИ ПОМАНДРУВАТИ НЕЮ В ЧОВНІ, А Й СКУШТУВАТИ СМАЧНУ ПОЛУНИЦЮ ТА ВИНОГРАД СОРТУ «НОВАК», ЩО СЛАВИТЬСЯ ОСОБЛИВИМ СМАКОВИМ ВІДТІНКОМ. А ЩЕ ЧОМУ Б НЕ СКОРИСТАТИСЯ ЕКСКУРСІЄЮ НА КАТЕРІ ДУНАЄМ? ТОДІ Й ПОБУВАЄТЕ НА «НУЛЬОВОМУ КІЛОМЕТРІ», А ТАКОЖ ЗМОЖЕТЕ НАСОЛОДИТИСЯ КРАСОЮ ТУТЕШНЬОГО ДУНАЙСЬКОГО БІОСФЕРНОГО ЗАПОВІДНИКА.

ВИЛКОВО – МАЛЬОВНИЧЕ МІСЦЕ ВІДПОЧИНКУ ДЛЯ ТИХ, ХТО БАЖАЄ «ЗАГОРНУТИСЯ» У СПОКІЙ ТА ЗАТИШОК, ЗАБУВШИ ПРО МЕТУШЛИВИЙ МЕГАПОЛІС.

#ПОДИВИСЬНАВКОЛО