Ролик каналу 1+1 зчинив фурор у соцмережах (відео)Телеканал 1+1 поздоровив українців з Днем Конституції, презентувавши ролик про надзвичайно мальовничу природу рідного краю. Пропонуємо продовжити подорожувати та милуватися нашою країною.

Не обов’язково їхати за кордон, щоб насолодитися природними дивами. Читайте підбірку 7 природних чудес України і починайте планувати свій незабутній відпочинок.

Асканія-Нова (Херсонська область)

Історія заповідника нараховує понад 100 років. Асканія-Нова вважається найбільшим у Європі заповідним степом. Дикий степ вражає різноманіттям запахів та буянням трав. Це не дивно, адже на території нараховують близько 500 видів рослин.

Серед різнобавного моря 13 видів рослин, 3 види грибів та 4 лишайників занесені до Червоної книги України.

На території заповідника є зоопарк, де можна зустріти тварин майже з усього світу і ботанічний сад, де ростуть дерева та кущі усіх кліматичних зон Землі.

ТОП-5 місць в Україні, де варто відпочити на вихіднихПодільські товтри (Хмельницька область)

Національний парк Подільські товтри пишається унікальним природним явищем, якому не має аналогів в усьому світі. Товтри (залишки узбережних рифів) унікальні своєю геологічною будовою, яка невластива для цього регіону України. Вони підіймають на 400 метрів над рівнем моря.

Подільські товтри - найбільший парк в Україні, загальна площа території парку 261316 гектарів.

Національний парк на Хмельниччині багатий на флору і фауну. Старі ліси та наявність печер роблять це місце привабливим для хижих птахів та звірів. 60 видів росли н та 85 видів тварин, що проживають на території, занесені до Червоної книги України.

На території Подільських товтр є також 19 археологічних пам'яток та понад 300 історико-архітектурних пам'яток.

Озеро Синевир (Закарпатська область)

Найглибше та найбільше озеро в Українських Карпатах входить до складу Національного природного парку Синевир. Озеро утворилося близько 10 тисяч років тому у післяльодовиковий період. Воно заслужено вважається однією із найбільш визначних принад Карпат. Щороку тисячі туристів приїздять, щоб насолодитися краєвидами та зеркально чистими водами Синевиру.

Гранітно-степове Побужжя (Миколаївська область)

Унікальний ландшафтний парк простягається на 70 км та розташований у межах природного комплексу Гранітно-степове Побужжя. Ця ділянка одна з найдревніших участків суші Євразії, яка не була покрита морем протягом 60 мільйонів років.

Ландшафтний парк має укнікальну екосистему з багатою флорою і фауною. 86 видів рослин та тварин, які зустрічаються на території Гранітно-степового Побужжя, занесені до Червоної книги України.

Гранітно-степове Побужжя - гориста місцевість серед українського степу. Контраст ландшафтів та природна краса парку зробила це місце одним із 7 природних чудес України.

Озеро Світязь (Волинська область)

Світязь - найглибше озеро України, входить до складу Шацьких озер. Світязь особливо привабливий тим, що його береги окреслені нечітко: столітні граби, дуби часом підступають до самого берега, нависаючи над дзеркальною поверхнею озера.

Унікальна краса Світязя найбільше вражає жителів міст, адже саме на Волині є можливість забути про всі турботи та шалений ритм міста і поринути у життя природи.

Дивовижний Світязь магічно притягує до себе, тому той, хто побував тут, обов’язково повертається знову.

3 способи, як захиститися від комарів на природі та вдомаДністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області)

Каньйон, який розташований на території чотирьох областей, утворився силою річки Дністер. Величний каньйон простягається на 250 км і є одним із найбільших каньйонів Європи. Територія каньйону має унікальний ландшафт, адже там утворилося три різні типи рельєфу.

Дністровські скелі з природними та рукотворними печерами приваблюють своєю красою та історією. Багато печер використовувалися як храми та монастирі. Одним із найбільш відомих печерних храмів став грот Скеля монахів.

Тест: Де провести відпустку в УкраїніМармурова печера (АР Крим)

Печера розташована на на нижньому плато гірського масиву Чатир-Даг у Кримських горах. Різнокольорові утворення та химерні форми пробуджують фантазію відвідувачів. Складається враження, що ви потрапляєте у казку, де ось-ось оживуть закам’янілі фігури.

Унікальну красу Мармурової печери оцінили у світі: вона належить до п’ятірки найкрасивіших печер планети. В 1992 році її прийняли до Міжнародної асоціації обладнаних печер.

Чудернацькі форми та рідкісні види кристалів зробили Мармурову печеру одним із найдивовижніших природних чудес України.