На аудіопремії «Слушно» від MEGOGO AUDIO відзначили найкращі українські подкасти 2023 року: друга частина

У межах професійної аудіопремії «Слушно» від MEGOGO AUDIO були відзначені найкращі українські подкасти 2023 року.

Команда суспільно важливого проєкту групи 1+1 media —  «Плюсуй українську» — продовжує розповідати про переможців  професійної аудіопремії «Слушно» від MEGOGO AUDIO, які примножують кількість українськомовного контенту. У другому спеціальному матеріалі можна детальніше дізнатися про подкасти «DOU Podcast», «Чому ти зміг?», «УТ-2» та студію Sebto media.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У межах професійної аудіопремії «Слушно» від MEGOGO AUDIO були відзначені найкращі українські подкасти 2023 року

Нагадаємо, що на початку жовтня 2023 року 1+1 media стала партнером премії, де цьогоріч було зібрано 135 подкастів.

«DOU Podcast» визнаний найкращим подкастом про науку та технології. Під час випусків ведучі обговорюють найцікавіші події, тренди та новини, що хвилюють українську ІТ-спільноту. Зокрема, проєкт розкриває особливості сучасного ІТ-ринку України, його специфіку та виклики, які перед ним стоять. Автори та ведучі — Олекс Майстренко, Юрій Федоренко та Влада Зацаринна.

«DOU – це комʼюніті. Ми беремо найпопулярніші теми спільноти та обираємо з них ті, про які нам є що сказати. Спільнота IT в Україні налічує понад 300 тисяч людей, і ми намагаємось робити цікавий продукт для індустрії. Ми не закриваємось від аудиторії, але, якщо людину відлякує 3 нових слова за 2 хвилини, то, мабуть, наш проєкт не для неї. А якщо це не лякає, то за 10 годин прослуховувань можна почати орієнтуватись в тому, про що ми часто говоримо в межах подкасту», – зазначив Юрій Федоренко.

Від початку повномасштабної війни подкаст став українськомовним. Цей важливий перехід на рідну мову в «DOU Podcast» прокоментували так:

«Ми завжди робили цей проєкт для української аудиторії, і мусимо визнати, що були неправі, вирішивши перший час говорити мовами, якими послуговувались у приватному житті. Після 24 лютого це питання просто не стояло. Та й в житті ми перестали вживати російську».

Наступний проєкт «Чому ти зміг» — це відверті чоловічі діалоги про саморозвиток та постійний ріст. Автор Андрій Гоцуляк разом з гостями розбирає, наскільки схожими є випробування у нашому житті, і наскільки по-різному ми реагуємо на них.

«Подкаст був покликаний для того, щоб розмовляти з чоловіками про все. Він реалізується без сценарію тільки тому, що я мріяв зробити його звичайною душевною розмовою того, хто має будь-який досвід (навіть негативний)», – прокоментував Андрій.

У третьому сезоні проєкту своїми переживаннями та думками діляться люди, які залучені до наближення нашої перемоги.

«Часто за новинами та подіями дуже важко розгледіти особистість, а от «Чому ти зміг?» підсвічує те, з чого складаються особистості, які створюють сучасну Україну», – додав автор.

Ще один важливий подкаст про суспільство, політику та історію – «УТ-2», де обговорюють соціально значущі теми, зокрема і популяризацію української мови та культури. Юрій Федоренко, автор проєкту, прагне доносити людям необхідність відмовлятися від усього російського: мови, культури, контенту.

«Мені важко засуджувати зросійщених людей за те, що вони зросійщені, а якщо мені трапляється сперечатись про щось таке, то я намагаюсь апелювати до якоїсь емпатії й пояснювати, що це не якісний вибір, а ціннісний.

На жаль, поки кількість людей, які слухають подкасти в Україні мала, наш вплив на українізацію десь на рівні того, що й вплив якоїсь мережі кавʼярень, де, виконуючи норму закону, всі працівники надають послуги українською. Це просто ще одна цеглинка в те, щоб у нас був українськомовний простір», — підкреслив Юрій.

Також цього року в межах професійної аудіопремії «Слушно» від MEGOGO AUDIO гран-прі вперше отримав не окремий проєкт, а студія подкастів Sebto media, команда якої не лише створює та продюсує подкасти, але й готує статті, шукає нових авторів та авторок, щоб зрозуміти, як живуть наша країна та світ.

«У нашому портфоліо 8 подкастів, п’ять з них регулярно оновлюються — «Ранкове допіо», «Макіавельки», «Не мали дівки клопоту», «Фінансова терапія». У подкасту про їжу «Голодним не слухати» скоро розпочнеться новий сезон. Наші подкасти дуже різні за форматами, стилем, темами, які вони покривають, але всі вони по-різному досягають однієї мети. Ми хочемо, щоб українське суспільство більш усвідомлено сприймало оточуючий світ, інших людей, свої щоденні рішення та життя загалом. Наприклад, «Ранкове допіо» — це огляд новин світу, який виходить двічі на тиждень (у понеділок та п’ятницю). У цьому подкасті наших слухачів та слухачок ми називаємо «солодашками», як у «Тінях забутих предків» Іван звертався до Марічки, розмовляємо на «Ти» і пропонуємо не просто інформування, що відбулося, а глибший погляд на події, їхні причини та наслідки. Ми допомагаємо зрозуміти, що все у світі взаємопов’язано. «Фінансова терапія» — це реаліті-шоу про фінансову грамотність. Ми знайшли героя Артема, який має кредитів на 100 тисяч гривень. До кінця 2023 року він хоче позакривати усі свої борги. В цьому йому допомагає ведуча подкасту, фінансова консультантка Галина Тритякс», — розповіла Дарина Заржицька, директорка Sebto media.

Також Дарина додала про важливість чітко артикулювати, що російська — мова агресора і зараз важливо зменшувати прірву українського контенту, яка сформувалася за весь час української незалежності:

«Наші подкасти допомагають наслуховуватися живою розмовною українською мовою та покращувати свою. Ми робимо класні продукти, на цікаві теми, у нас дуже приємні ведучі в усіх подкастах, і ми переконані, що такі продукти також можуть мотивувати переходити на українську тих, хто ще цього не зробили. Бо в наших подкастах, як у житті, українська — це мова, якою говорять про фінанси та їжу, про глобальні події та про погоду, про сумне та радісне».

Дотримується ж такої думки і продюсер студії Антон Ткачук:

«Українська мова в Україні має недостатньо простору для розвитку і свого повного вираження. Місце української займає російська, і цей простір ідеальний для поширення ворожих наративів. Користуючись російською, ми робимо себе вразливими. Адже, росія буде й далі прагнути зайти туди, де звучить їхня мова. Ми не маємо давати їм цього шансу. Уявив собі подкаст із назвою «нє імєлі дєвкі хлапот». Звучить доволі огидно».

Детальніше про цих та інших переможців першої аудіопремії найкращих подкастерів країни «Слушно» можна дізнатися за цим посиланням.

Більше новин