З 15 липня у Києві змінюється тариф на проїзд у громадському транспорті. Тепер нова поїздка в метро коштуватиме 5 грн, а жетонам повернуть блакитний колір. Пасажири зможуть використати зелені жетони як засіб оплати до 31 липня 2017 року. Також упродовж серпня зелені жетони можна буде обміняти з доплатою або пропорційно на станціях «Майдан Незалежності», «Політехнічний інститут», «Дарниця» та «Дорогожичі».
Після виведення з обігу жетонів їх замінять одноразовими квитками з QR-кодом.
Пропонуємо ознайомитися з найцікавішими фактами про Київський метрополітен.
- Назва «метрополітен» походить від назви компанії Metropolitan Railway («столична залізниця»), що побудувала першу подібну дорогу в Лондоні.
- Перші пропускні автомати з'явилися в столичному метро у 1964 році.
- Уперше жетони в метро з’явилися 1994 року. Два роки вони були металевими, а потім – пластиковими.
- 1960 року одна поїздка коштувала 50 коп. З 1 січня 1961 року, у зв'язку з проведенням грошової реформи, ціна змінилася на 5 коп. А ось перше підвищення вартості відбулося 2 квітня 1991 року та становило 15 коп.
- Перші пластикові квитки для багаторазового використання (місяць, рік) з’явилися 1994 року. Безконтактні транспортні картки київського метро використовуються з 2009 року.
- З 2015 року з’явилися термінали для розрахунку за проїзд банківською картою.
Фото: прес-служба Київського метрополітену
- Перші поїзди Київського метрополітену мали 3 вагони.
- В один вагон влітку вміщується 200 чоловік, а взимку - 170 (перевірено на військових).
- Відсутність урн у підземці – це захід безпеки. Відомо, що 1987 року в лондонській підземці в результаті кинутого кимось сірника у смітник сталася пожежа.
Фото: Oleksii Leonov
- Станція «Арсенальна» глибиною 105,5 м - найглибша станція у світі.
- Станції «Вокзальна», «Університет», «Хрещатик» та «Арсенальна» - пам'ятки архітектури місцевого значення.
- Британське видання The Daily Тelegraph визнало станцію «Золоті ворота» однією з найкрасивіших у Європі. Якщо зайти на станцію з вулиці та пройти платформою по ходу годинникової стрілки, то на мозаїчних орнаментах можна простежити історію стародавнього Києва.
Фото: Michał Huniewicz