Чому не можна палити листя: небезпека для життя, здоров’я та штрафи. Куди дівати опале листя? Розповідає експерт

Українці знову палять листя, не дивлячись на те, що це небезпечно для життя і здоров’я. Які штрафи за це передбачені та куди насправді треба дівати опале листя восени?

Настала пора, коли українці традиційно почали масово палити опале листя на своїх подвір’ях та присадибних ділянках. Експерти ж наголошують – це небезпечно для життя і для здоров’я. Про цю проблему говорили з експертом у шоу «Твій день».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли переводять годинник на зимовий час 2021: як впливає на здоров'я переведення стрілок годинника

На зв’язку зі студією був Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований. Він розповідає:

Є 2 головні негативні наслідки того, що люди палять листя: ризик пожеж та негативний вплив на здоров’я диму, який виділяється під час паління листя.

Андрій Мальований зазначає – щороку в Україні виникають лісові пожежі через те, що люди нехтують заборонами і таки палять листя. У цих пожежах нерідко гинуть люди, звірі, стихійний вогонь взагалі дуже важко потушити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння грибами: як перевірити гриби, перші симптоми отруєння та перша допомога (поради від лікарки-токсиколога)

Очевидну шкоду для здоров’я має дим, який виділяться у процесі горіння сухого листя і розноситься з вітром на великі території. Цей дим містить багато шкідливих для людей речовин, які можуть спровокувати різні хвороби: від астми і алергії до онкологічних захворювань. Також дивіться, що відбувається з ґрунтом і тваринами під час спалювання рослинності – розповідає біологиня Ірина Єжєль:

Loading...

За спалювання листя в Україні передбачені штрафи. Так, за словами Андрія Мальованого, це:

  • від 3 до 10 тисяч гривень для фізичних осіб;
  • від 15 до 21 тисячі гривень для юридичних осіб.

Пан Мальований закликає:

Якщо ви бачите, що хтось палить листя, зверніться до поліції чи екологічної інспекції. Контакти є в мережі: це гаряча лінія, телеграм-бот, вайбер-група. Головне, не мовчати.

А куди ж треба дівати опале листя восени, щоб не шкодити ні природі, ні іншим людям? Експерт озвучує такі варіанти:

►викопати на подвір’ї компостну яму;

►поставити контейнер для компостування листя;

►замовити послугу з вивезення листя у спеціально відведене місце: у велику компостну яму чи на полігон.

Поради та застереження від Андрія Мальованого дивіться у відео вгорі. Також дивіться відео про те, що робити, якщо поряд із вами палять листя:

Loading...

Фото на головній сторінці: Pexels/Peter Rock

Більше новин