Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Укр

Актриса Ольга Атанасова-Лук'яненко: Я люблю і пам’ятаю всі свої ролі

Актриса зіграла головні ролі у двох нових українських серіалах "Дві матері" та "Сільська історія", які вже цієї осені покаже канал 1+1

Ольга Атанасова (Лук'яненко) – одна з найбільш яскравих молодих українських акторок. У театрі за одну зі своїх перших ролей – Джульєтти – Ольга отримала престижну театральну премію «Київська Пектораль». Після цього було багато ролей в театрі, і більше 50-ти яскравих акторських робіт в серіалах та кіно!

Влітку 2018 Ольга Атанасова взяла участь у двох проектах каналу 1 + 1 – серіалах «Дві матері» і «Сільська історія». Напередодні прем'єр Ольга розповіла про роботу та відпочинок, а також про те, як їй вдається бути хорошою мамою і чому вона не поспішає грати бабусь.

Олю, розкажи - за що ти любиш кіно? Що тобі дають зйомки?

Я люблю і пам'ятаю всі свої роботи, але деякі люблю особливо. Нещодавно закінчилися зйомки фільму, в якому я грала 17-річну Надю, яка не стала снайпером, але могла стати. Дуже цікава роль. На кастингу мені спочатку запропонували іншу роль, більш дорослої героїні. Але вирішили зробити проби на дві головні ролі. І от юна Надя – у неї перша сцена – випускний бал, вона приміряє випускну сукню. Я на кастингу була без макіяжу. І режисер з продюсером разом сказали «так».

Мені взагалі здається, що у кожній з моїх героїн є якась частинка мене. Що всі ці ролі десь в мені живуть. До речі, чим героїня більше від мене відрізняється, тим мені цікавіше її грати. Але всі ці якості мені притаманні. 

Кожна нова роль – це дійсно прожите життя. І поки ти знаходишся під впливом цієї ролі, поки ти працюєш в проекті, ти живеш життям своєї героїні, отримуєш щось від неї.

Теж нещодавно я зіграла Дарину у фільмі «Сільська історія». Він вийде восени 2018 року на каналі 1+1. І Дарина наповнювала мене сенсом, давала сили. У чомусь я була цієї Дашею і отримувала від цього задоволення.

І так кожна роль дає мені можливість відчути себе іншою людиною. Я відчуваю – мені щось додається від кожної ролі. Не знаю, як довго це затримується у в мені – можливо, до наступної ролі. А можливо – щось нове так і залишається зі мною назавжди, розкриваються якісь нові грані.

Ми закінчили зйомки, але Даша досі в мені живе.

А що дає гра у театрі?

Театр, звичайно, теж дає емоції, натхнення. Кожен спектакль – це віддача енергії глядачеві, це теж кайф. Ну і робота над собою – ось це самокопання. Не завжди воно приносить щастя, але це колосальний досвід. Ти знаходиш в собі щось таке, про що ти навіть не знав, що так можеш.

Мені взагалі здається, що з людини можна дістати будь-яку емоцію. Я розумію, що я можу бути якою завгодно. І якщо мене героїня зацікавить, я зможу її виправдати. Це дуже цікаво – знаходити в собі щось таке, про що ти навіть не підозрювала. В житті завжди є якісь кордони, які ми не можемо переступити, бо це не коректно, не правильно, не личить твоєму статусу, виховання не дозволяє тощо.

А в кіно і театрі ти можеш бути дивною, безсоромною, якщо тобі дозволяє роль. Це зовсім не означає, що я хочу бути безсоромною, і роль мене прикриває – не в цьому справа. Але я насолоджуюся цим, насолоджуюся грою. Тим, що я можу це робити і розкриватися на повну.

Що ти зараз репетируєш в театрі?

У серпні починаються репетиції вистави «Дракон» за Шварцем, це антреприза. Приблизно в жовтні буде прем'єра. У столичному Театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра я граю Вірочку, «Місяць у селі», і думаю, в новому сезоні з'являться нові роботи. З Адою Миколаївною Роговцевою ми продовжуємо грати «Будьте, як удома».

Як тобі вдається бути затребуваною актрисою і одночасно - щасливою дружиною і мамою маленької Аделі?

Я себе стала ловити останнім часом на думці, що я чітко розділяю ці дві сфери. Це важко, напевно, зрозуміти, але, коли я працюю, я абсолютно переключаюсь і на певний час перестаю бути мамою. У мене в цей момент задіяні якісь інші ресурси.

При цьому, звичайно, ж, якщо мені зателефонують з дому і скажуть, що у дочки температура – я одразу переключаюсь назад. Тому що все, що стосується здоров'я та життя моїх близьких – це найважливіше у світі. У мене це перемикання виходить абсолютно несвідомо, і багато хто цього навіть не може зрозуміти. Але під час зйомок та репетицій я дійсно можу забути, що я дружина, мати, що мені час додому і так далі.

До того ж, нам пощастило – у нас є золота няня Люба. Вона прийшла до нас, коли Аделі було всього лише пару місяців. У мене в цей момент з'явилося одночасно два проекти, один з яких – не в Україні. І я моталася туди-сюди. Тож Люба нас виручила, і зараз це незамінна людина, який проводить з Адель дуже багато часу.

Розкажи про свою дочку.

Зараз Аделі п'ять років, вона дуже творча і розвинута дитина. Займається балетом, цирковою гімнастикою. Ще англійська, хор. У неї вихідний – неділя. Вона весь час в русі, навіть вдома.

Адель дуже організована. Ось я – людина-хаос. Вдома у мене чисто, але все одно присутній якийсь хаос. Настрій – так само. В одязі, зачісках, стилі у мене творчий безлад. Я це люблю, мені в цьому комфортно. Я люблю, коли волосся розпатлане і все не ідеально.

А Адель – вона єдина людина у нас вдома, яка любить порядок. Я йду, у мене, наприклад, футболка з плеча спадає, а вона підходить і поправляє. Капці поруч ставить. Ця малеча точно мені послана не просто так :)

Ти б хотіла, щоб Адель себе реалізувала в творчості?

Я думаю, що це станеться. Принаймні на рівні хобі. Вона творча дитина і ми розвиваємо це. Що стосується акторських шкіл, то я вважаю, що вони роблять тільки гірше. Дитина в такому віці цікава така, яка вона є. Її не потрібно ще вчити говорити зі сцени, грати. Діти відразу починають перегравати. Кого-то це тішить – бабусь, мам. Але насправді це – не творчість. Я вважаю, що акторство потрібно починати пізніше, точно не зараз.

У коханому ти теж не шукаєш ідеальності? Не намагаєшся його зробити краще?

Я якось ніколи не прагнула до ідеальності в усьому. Мені здається, що у мене все досить непогано і дай Бог, щоб і далі так було. Але мені дуже важливо, щоб був розвиток. Не можна досягти ідеальності і зупинитися на цьому. Мені весь час хочеться чогось більшого. Не можна зупинятися, в жодному разі.

Ви з чоловіком дивитеся в одному напрямку?

Мені здається, наш секрет в тому, що ми не проводимо дуже багато часу разом. Сергій досить часто виїжджає за кордон у справах. І ми зустрічаємося часом на спільних заходах за кордоном. І ось там ми можемо проводити багато часу разом.

Удома ж часто так буває, що він приходить, коли я вже сплю, або навпаки. Але якщо вас влаштовують такі стосунки, якщо ви довіряєте один одному, то все буде добре. Це краще, ніж сидіти цілими днями поруч  і дивитися один на одного, знаходячи недоліки.

Про мою роботу в деталях ми вдома не говоримо. І більшість моїх проектів Сергій не дивиться. Він все розуміє, але неможливо відмінити емоції.

Що б тобі ще хотілося зіграти?

Мені хочеться зіграти ще багато всього. Мені здається, я ще так багато не зіграла. І я взагалі зрозуміла про себе, що мені більше подобається працювати, ніж відпочивати. Я дуже люблю їхати на відпочинок, коли знаю, що мене вже чекає новий цікавий проект. Тоді все класно. Мені нудно довго відпочивати. Мені потрібно весь час перебувати в творчому середовищі. Мені там комфортно.

Як ти взагалі вирішила стати актрисою?

Це було настільки очевидно. Все до цього йшло. І мені здається, що зараз я на своєму місці. І я не хочу і не бачу поки сенсу займатися чимось іншим, що я вмію робити гірше.

Немає бажання зіграти жінку похилого віку?

Ні, поки зовсім не хочеться. Навіть в інституті, коли ми робили такий віковий грим, мене це зовсім чомусь не приваблювало. І я навіть раділа, що він у мене не виходить достовірно – очі мої мене видають.

Мене дуже тішить, що до нас вже доходить тенденція західного кінематографа. В Америці акторські бази розбиті не за біологічним віком, а за сценічним, ігровим. І не важливо, скільки років актору чи актрисі. У них школярів часто грають досить дорослі люди.

Дякую Богу і генетиці, що я можу грати молодих дівчат. Але мені здається, що внутрішній світ теж дуже важливий. Коли у мене гарний настрій, я навіть на фото по-іншому виглядаю. Важливо те, як ти себе почуваєш.

Поділися своїми секретами підтримання форми і гарного настрою.

Я дуже люблю тренуватися в залі, коли у мене є вільний час. Люблю, коли є рельєфчик, м'язи. Займаюся з тренером. Без тренера я нічого не можу робити, мені нудно. При тому, що я знаю вже багато про спорт, про харчування, але тренер мені просто необхідний.

І харчування правильне теж дуже важливе. Я намагаюся весь час пити більше води. Зараз я стала ще пити грейпфрутовий фреш щодня. Перестала їсти свинину. Люблю курку і їм її завжди. І овочі. Я не переймаюсь з приводу фермерських продуктів, купую все в супермаркеті. І ще дуже важливо не об'їдатися.

Під забороною у мене МакДональдс, чіпси, будь-яка не корисна їжа. Але знов-таки – я собі все це дозволяю, якщо дуже сильно хочеться. Тоді я можу заїхати і наїсться фастфуду на два місяці вперед. І в цьому випадку я вже з'їдаю не одну цукерку або дві штучки чіпсів. Я з'їм стільки, що на наступний день вже не зможу це бачити. Але в цей момент я відчуваю насолоду. Адже коли ти собі відмовляєш, то виходить тільки гірше – ти починаєш дуже сильно хотіти заборонене.

Більше новин
Напередодні концерту на День Незалежності Океан Ельзи представив новий сингл, сповнений натяків та підтекстів

Святослав Вакарчук, який останнім часом інтригує своїх прихильників власними політичними амбіціями, несподівано представив нову пісню та реліз до неї, у якому запропонував всім зробити свій вибір.