Останній цього року ретроградний Меркурій почнеться 3 грудня та триватиме до 23 грудня. Земля перебуватиме під впливом Стрільця.

ЧОГО ВАРТО УНИКАТИ В ПЕРІОД РЕТРОГРАДНОГО МЕРКУРІЯ

Цей час не підходить для започаткування нових проектів. Їх буде складніше просунути, виникнуть перешкоди чи затримки. Краще почекати, поки Меркурій знову стане директним, тобто рухатиметься в Зодіаку вперед. Тож варто уникати наступного:

1. Підписання важливих договорів, контрактів. Якщо ви все ж повинні це зробити, ретельно перевірте всі деталі.

2. Ухвалення важливих рішень. Цілком можливо, що ви зміните свою думку після закінчення періоду ретроградного Меркурія або згодом отримаєте інформацію, завдяки якій усвідомлюєте, що обрали не найкращий варіант.

3. Здійснення важливих покупок. Згодом можуть виявитися дефекти, або ви виявите, що річ вам не підходить, не потрібна тощо. Особливо небажано купувати в цей час комп'ютерну та офісну техніку та засоби зв'язку.

4. Проведення маркетингових, рекламних та PR-заходів. Ви отримаєте невелику віддачу від заходу або будете змушені вносити зміни. Можливі скасування зустрічей, запізнення.

ЩО ВАРТО РОБИТИ В ПЕРІОД РЕТРОГРАДНОГО МЕРКУРІЯ

1. Завершити вже розпочаті справи, особливо відкладені з якихось причин.

2. Прибирання і вдома, і на робочому місці. Особливу увагу зверніть на книги, документи та інші носії інформації. Якщо є сумніви, чи потрібно викинути що-небудь з непотрібних речей, тоді зачекати.