Як доглядати за трояндами восени: 10 порад від Антоніни Лесик у "Сніданку. Вихідний"

Як доглядати за трояндами восени: прості поради експерта
Freepik

Садова блогерка Антоніна Лесик назвала 10 порад, як підготувати троянди до зими.

Поділитися:

Осінь видалася теплою, а на багатьох квітниках троянди досі квітнуть. Та сезон вже закінчується, а тому потрібно подбати про зимівлю квітів. У «Сніданку. Вихідний», що виходить у вихідні з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу "1+1 Україна", телеканалу ТЕТ та на YouTube, садова блогерка Антоніна Лесик поділилася порадами, як підготувати троянди до морозів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що можна посадити на зиму: яким культурам не страшні морози

Осінній догляд за трояндами: поради експертки

1. Зменште кількість поливів із вересня, а у середині жовтня повністю їх припиніть. 

2. Не розпушуйте ґрунт навколо кореневої системи, аби рослина не пустила нові корінці.

3. Почистіть територію та видаліть бур'яни.

4. Не обрізайте відцвілі бутони, бо це може не стимулювати пагони. Краще приберіть лише пелюстки. А от нові бутони потрібно прибрати — вони виснажують квітку.

5. Почніть видаляти листя. Спочатку обріжте жовті хворі листочки, потім приберіть до 20-30 см від ґрунту. Так ви полегшите собі прибирання та обробку рослини. 

6. Важливо почати підгодівлю троянд. У цей період вони потребують Калію, Фосфору, Магнію.

7. Якщо кущ вразила хвороба, необхідна обробка. Експертка радить використати спеціальну бакову суміш, якою потрібно ретельно обробити рослину.

8. Перед приморозками додатково обробіть троянди розчином 5% мідного купоросу.

9. Зніміть плетисті троянди з опор, поки ще тепло.

10. Підготуйте укриття для троянд. Заздалегідь наберіть сухий ґрунт та поставте його у сухому теплому місці. Вкривати рослини потрібно за перших заморозків. 

троянди

Фото: Freepik.com

Дивіться "Сніданок з 1+1" у будні дні з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу 1+1 Україна, телеканалу ТЕТ та на YouTube, а також "Сніданок. Вихідний" у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.

"Сніданок з 1+1" в соцмережах:

Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.