Як фразеологізмом замінити звичайне слово (поради Олександра Авраменка)

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
 Як звичайне слово замінити фразеологізмом – пояснив Олександр Авраменко 
freepik.com

Як красиво назвати щось непотрібне: поради Олександра Авраменка у "Сніданку з 1+1".

Поділитися:

Гостре слівце може звучати красиво і дотепно українською. Щоб збагатити мовлення і надати йому експресивності вдайтеся до використання фразеологізмів. Як саме — пояснює Олександр Авраменко у "Сніданку з 1+1".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як писати нове в нашій мові слово online: поради Олександра Авраменка

Фразеологізм — семантично пов'язане сполучення слів, яке, на відміну від подібних до нього за формою синтаксичних структур, не виникає в процесі мовлення відповідно до загальних граматичних і значеннєвих закономірностей поєднання лексем, а відтворюється у вигляді усталеної, неподільної, цілісної конструкції.

Як описати щось зайве у нашому житті

Усім відомий вислів «як собаці п’ята нога» можна замінити цікавішими «як лисому гребінь», «як зайцеві бубон», або «як торішні бублики».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві найпоширеніші помилки у використанні дефіса: Олександр Авраменко розповів, які слова більшість українців пише неправильно

Про непотрібне ще кажуть

  • як торішній сніг
  • як п’яте колесо до воза
  • десята спиця в колесі
  • як собаці печена цибуля
  • приший кобилі хвіст
  • як рибі парасолька 

Ранок зі “Сніданком з 1+1” – це свіжі актуальні новини та події, експертні думки та поради, що налаштовують на продуктивний день. Не пропустіть щодня проєкт з 7:00 до 9:30 на телеканалі “1+1 Україна” та на YouTube, а також “Сніданок. Вихідний” у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.

Сніданок в соцмережах:

Instagram

Facebook

Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю