У Києві відтворили сцену вбивства Симона Петлюри

Документальний проект Таємниці великих українців відтворив сцену вбивства Симона Петлюри |1+1|

1+1 презентує новий документальний проект «Таємниці великих українців».

Поділитися:

На 1+1 тривають зйомки історичного детективу «Таємниці великих українців» про відомих і величних постатей, які жили в різні епохи, з ХІ по ХІХ століття, та в різних країнах, проте батьківщиною для яких була Україна. Їхні імена знає весь світ, та багато фактів з їхнього вражаючого життя залишаються таємницею для самих українців.

Автором ідеї та продюсером документального проекту став Акім Галімов, відомий глядачам телеканалу за циклом «Україна. Повернення своєї історії».

Одним із героїв, про якого розкажуть у детективі, є український державний і політичний діяч Симон Петлюра. Команда проекту організувала власне розслідування, щоб дізнатись, чи виправдано протягом десятиліть Петлюру називали винуватцем кривавих єврейських погромів в Україні.

У пошуках правди  команда здолає тисячі кілометрів, відвідає Париж, Краків, Київ, Одесу, Хмельницький, Кам’янець-Подільський і врешті розкриє подробиці спецоперації таємної організації, яка спланувала вбивство Симона Петлюри.

Працюючи над справою політичного діяча, команда історичного детективу повернулась у 25 травня 1926 року, день смерті Симона Петлюри. На основі результатів розслідування, дії вбивці, правоохоронців і момент загибелі Петлюри були відтворені посекундно та стали частиною проекту. Роль Парижа під час відтворення вбивства виконав столичний Поділ. 

«Архітектурне розмаїття й довершеність Києва дозволяють будь-кому уявити себе мешканцем наймальовничіших міст світу. А для нас, команди документального проекту, Поділ став Парижем ХХ століття. Ми ретельно вивчили будівлю ресторану, біля якої було вбито Симона Петлюру, та відшукали в Києві місце, що дало змогу передати дух Франції та хронологію події.  Знімали з шостої ранку, спостерігаючи, як прокидається столиця», ‒ розповіла режисер-постановник Дарія Саричева.

Зазначимо, особливістю нового проекту є максимальна наочність. Глядачам покажуть таємні архіви, історичні артефакти, документи, про які роками воліли мовчати, та інші речові докази життя, діянь і причин смерті відомих українців.

 «Найголовніша цінність наших розслідувань у тому, що всі висновки будуть зроблені на основі реальних речей та артефактів, а не міфів. Для цього групі проекту довелося виконати колосальну роботу й організувати доступ до унікальних місць, які зберігають частинки нашої історії.  У справі Симона Петлюри ми працювали в архіві префектури паризької поліції, де зберігаються протоколи слідчих, що розслідували злочин. Ці документи не були відомі загалу, але вони містять просто сенсаційну інформацію про вбивство Петлюри. У національному архіві Франції ми розшукали унікальні відомості про Анну Київську, в сховищах Туреччини - одяг Роксолани. Глядачі вперше зможуть зрозуміти, який вигляд вона мала насправді. Цей проект змінить уяву про героїв нашої історії», ‒ розповів Акім Галімов.

Нагадаємо, «Таємниці великих українців» ‒ це восьмисерійний документально-історичний детектив про героїв України різних епох, зокрема Роксолану, Анну Київську, Симона Петлюру, Івана Мазепу.

Виробництвом продукту займається команда «1+1 Продакшн»: режисер-постановник Дарія Саричева, шеф-редактор Руслан Шаріпов, креативний продюсер Ольга Безноско, виконавчий продюсер Володимир Андріюк, лінійний продюсер Влад Золотарьов, режисер Євгенія Шевчук, оператори-постановники Олександр Вяхірєв та Антон Борзєнков.

Просвітницький документально-історичний серіал увійшов до числа переможців конкурсу Міністерства культури з надання державної фінансової підтримки на виробництво й розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, за результатом якого на 90% профінансований Мінкультом.

Прем’єра документального проекту «Таємниці великих українців» відбудеться на телеканалі 1+1. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ: 

1. Розпочалися зйомки нового історичного детективу Акіма Галімова

2. Акім Галімов розповів, якими насправді були українські козаки