До «Арґументу-Кіно» завітає режисер документальної стрічки, номінованої від України на «Оскар»Знімальна група 1+1 продовжує роботу над документальною стрічкою про війну очима тих, хто втратив на ній своє дитинство. Йдеться про війну 1939-1945рр., коли Україна була охоплена війною одразу з двох фронтів – і проти нацистів, і проти комуністів.

В основі сценарію – історій людей, які пережили жахіття збройних протистоянь, масових вбивств, голоду, дискримінації та беззаконня.

Над стрічкою працює команда Управління журналістських проектів 1+1 медіа, режисер Сергій Сотниченко, оператор Віталій Панасюк. Автором фільму стала відомий документаліст Світлана Усенко, серед робіт якої є «Таємниці генія Шевченка», «Секрети Бандери», «Розщеплені на атоми», «ТСН. 20 років» та багато інших.

Зйомки розпочалися ще в січні. Частину фільму знімали у підземеллі, де десятки львівських євреїв протягом 414 днів ховалися від нацистів. Вижили лише одиниці. Це не вигадана історія, а сповідь маленької дівчинки, тепер уже бабусі, Христини Хігар. Вона єдиний нині живий свідок тих подій.

Коли намагаєшся слухати, а потім відтворити у кадрі, стає страшно. Я не уявляю, як люди прожили 414 дні у каналізації, – ділиться Світлана Усенко.

Львівська каналізація 40-х років відтворюється у київському підземеллі, а оператор намагається встановити освітлення, яке максимально відповідало б реальності.

Актори фільму досить болісно переживають емоції жертв війни, адже останні зазнали голоду, холоду та жахливих втрат.

Не дай Бог нам це зрозуміти, але задуматися та зрозуміти, що ті люди відчували, варто. Це дуже сильно чіпляє, – зізнається актор стрічки.

Документальний проект «Діти перемоги» дивіться вже в травні на 1+1.