Здійсни мрію: Українські діти вчаться футболу у тренерів «Реалу»Нещодавно у мережі з'явилося резонансне відео підліткової бійки, яке сколихнуло суспільство та підняло питання системності такої поведінки. Група дівчат жорстоко била одну дівчинку, у той час, коли решта підлітків стояли осторонь, заохочували бійку чи знімали її на відео.

По цій справі вже ведуться слідчі дії, а обвинувачуваним загрожує кримінальне покарання.

Соціальний психолог Алевтина Шевченко у студії програми «Сніданок з 1+1» розповіла, як уникнути підліткової жорстокості та встановити з дітьми довірливі стосунки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як боротися з агресією.

ЧОМУ ВИНИКАЄ ПІДЛІТКОВА АГРЕСІЯ

Агресія - це базова емоція, з якою народжується кожна дитина. Агресія в нормі необхідна для того, щоб досягати нових вершин та не пасти задніх у битві за виживання. Ця емоція змушує людей конкурувати, домінувати тощо.

80% відповідальності за поведінку дитини несуть батьки, а ще 20% – вчителі. – підкреслила психолог.

У складному підлітковому віці дитині особливо необхідна увага та турбота. Якщо ж вона живе сама по собі, без участі батьків, не варто дивуватися, чому вона проявляє свої почуття так, а не інакше.

Бійка – це засіб самоствердження у групі підлітків. Провина батьків, що вони не запропонували підліткам іншого способу самоствердитися. – зауважила психолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як захистити дитину від агресії в школі.

«1+1» запустив проект про щасливі родини та їх сімейні традиціїЯК ЗАПОБІГТИ ПІДЛІТКОВІЙ АГРЕСІЇ

Простих та швидких варіантів вирішення цієї проблеми не існує. Щоб уникнути неприємних ситуацій, поради психолога потрібно зробити способом ведення життя, а не  застосовувати їх, коли проблеми вже виникли.

1. Треба постійно бути у тісному контакті з дитиною. Хороші батьки обов'язково побачать, коли у дитини стануться якісь зміни.

2. Насамперед треба будувати довірливі стосунки. Довіряючи та беручи до уваги думку дитини, вона автоматично зробить це саме у відповідь батькам.

3. Станьте другом для підлітка, а не тираном чи вчителем, який говорить лише у наказовому тоні.

4. Агресія – це нормально, доки вона не перетворюється у жорстокість. Тому важливо навчити дитину спрямовувати це надсильне почуття у спорт, мистецтво, музику чи навчання.

Нагадаємо, нещодавно ми розповідали, як допомогти дитині побороти страхи.