Ведуча Ольга Фреймут відверто розповіла, як проводить час із донькоюУ програмі «Сніданок з 1+1» психолог Наталя Підлісна розповіла, яку небезпеку можуть приховувати інтернет-флешмоби та порадила, як уберегти від них свою дитину.

Нині серед дітей, які активно користуються інтернетом, усе більшої популярності набирають різноманітні флешмоби. За допомогою них вони намагаються виразити себе і кинути виклик світові.

Читайте також: Поради експерта: Як захистити дитину від агресії в школі

Одним із таких є флешмоб «Зникни на 24 години», який розповсюдився і серед українських підлітків. Його суть - протягом 24 годин сховатися так, щоб ніхто не побачив і не знайшов. Проте подібні ініціативи не завжди завершуються хорошими наслідками і можуть становити загрозу життю та здоров’ю дитини.

ПРИЧИНИ ІНТЕРНЕТ-РИЗИКІВ

Усі діти схильні до ризиків. Їм це цікаво, оскільки вони таким чином розширюють кордони своїх можливостей і хочуть побачити, що можна робити, а що ні. Таким чином вони намагаються випробувати себе і кинути виклик суспільству, щоб якось підвищити свою самооцінку.

Проте у таких флешмобах існує ризик наштовхнутися на шахраїв, які користуватимуться наївністю підлітка.

В нашому дитинстві ми також часто себе випробовували, проте тоді це не було пов’язано з таким рівнем ризику. Зараз дитиною можуть керувати інші, і в цьому – найбільша небезпека, - підкреслює Наталя Підлісна.

Ще однією причиною, через які діти можуть йти на подібні випробовування, – це криза у стосунках з батьками. Саме це інколи змушує дитину випробувати себе деінде.

Коли батьки дуже часто змушують дитину щось виконувати і хочуть, щоб дитина при цьому підкорялася їм, існує ризик, що вона підкорятиметься і чужим людям, - зазначає психолог.

Якщо ви мало спілкуєтеся з дитиною та не приділяєте їй багато часу, вона може не замислюватися та не аналізувати небезпеку ситуації.

Читайте також: Як зробити дім безпечним для маленької дитини

ЯКІ ДІТИ У ЗОНІ РИЗИКУ

У зону ризику можуть потрапити діти різного віку. Усе залежить від того, коли вони починають користуватися інтернетом.

Як тільки дитина починає жити в інтернеті, вона потрапляє в зону ризику. Тут не має значення її соціальний статус, чи повноцінна в неї сім’я тощо, - говорить експерт.

ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ

  1. Альтернативні заняття

Щоб ваша дитина не потрапила у небезпеку через інтернет-флешмоби, потрібно направити її енергію в інше русло. Для цього можна відправити підлітка на спортивні чи інші секції. Там дитині буде цікаво і вона витрачатиме свій час з користю.

У дитини має бути щось альтернативне та цікаве, щоб вона приділяла цьому увагу. Ідеальний варіант –  якщо батьки будуть це робити разом із дитиною, - зауважує Наталя Підлісна.

  1. Спілкування

Важливо спілкуватися з дітьми із зацікавленням, дізнаватися, як вони провели час.

Діти багато чого люблять приховувати, адже цікавість в тому, що б це була таємна історія. Тоді вони відчувають себе обраними.

Зробіть усе можливе, аби ви з дитиною разом були обраними, - говорить психолог.

Також варто навчитися пояснювати дитині, яку небезпеку становить для неї інтернет.  Говорити потрібно на прикладі з реальності.

Ви можете запитати у дитини, чи буде вона розповідати незнайомій людині, куди йде, чи буде ховатися з незнайомцями де-небудь в небезпечному місці. Батьки повинні пояснити, що так само має бути з інтернетом: усі свої паролі та адреси потрібно приховувати.

Якщо пояснювати дитині, що віртуальне життя таке саме, як і реальне, то діти скоріш за все зрозуміють, що небезпека існує.

Нагадаємо, нещодавно 1plus1.ua писав про 5 кроків, як виховати дитину самостійною.