Чому вакцинація під час війни обов’язкова: коментує медична експертка Катерина Булавінова

У "Сніданку з 1+1" медична експертка дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катерина Булавінова розповідає, чи потрібно вакцинуватися під час війни.
По всій країні триває кампанія з вакцинації проти кору, паротиту та краснухи. Вона має назву «Наздоганяюча вакцинація». На сьогодні понад 260 тисяч дітей віком від 2 до 16 років не встигли вчасно отримати планові щеплення через повномасштабну війну. Про це розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1" на телеканалі "1+1 Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцинація дітей в умовах війни: як і де можна зробити щеплення, чому це важливо (пояснює лікар)
За даними ЮНІСЕФ: останній раз спалах кору був у 2017-2019 роках. Та думка про поширення цього захворювання вже восени розповсюджується в інформаційному просторі.
Чи існує загроза цього сезону
«Загроза дуже реальна. Є вже випадки кору. Кір дуже швидко поширюється. Це одне із найбільш заразних захворювань», - коментує ситуацію медична експертка дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катерина Булавінова.
Кому потрібно вакцинуватися
- дітям, яким є 1 рік
- дітям, яким є 6 років
- не вакцинованим дорослим
- дорослим, які сумніваються щодо повної вакцинації
З першого липня в Україні скасували карантин, спричинений COVID-19. Проте станом на 15 липня понад 870 тис. українців не отримали другу дозу вакцини проти цього захворювання. Міністерство охорони здоров’я попереджає про ймовірний сплеск захворюваності на COVID восени, якщо така тенденція продовжиться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З днем медичного працівника 2023: привітання у віршах, прозі та картинках
«Він (COVID-19) перейшов більше до сезонного захворювання. Нагадую усім, хто є в групі ризику, вакцинація може врятувати ваше життя. Бо ми бачили цифри навесні: помирали тільки люди не вакциновані в лікарнях. Люди, які були вакциновані – не помирали», - застерігає медична експертка.
У Києві вже зафіксовано 10 випадків гострої кишкової інфекції через харчування у громадських закладах.
Як зарадити
- мити руки
- тримати їжу в холодильнику закритою
- мати різні дошки під види їжі
- харчуватися простою та свіжою їжею
Яка перша допомога
- пити багато рідини
- приймати ліки із вмістом солі
- звернутися до лікаря
Ранок зі “Сніданком з 1+1” – це свіжі актуальні новин та події, експертні думки та поради, що налаштовують на продуктивний день. Не пропустіть щодня проєкт з 7:00 до 9:30 на телеканалі “1+1 Україна” та на YouTube, а також “Сніданок. Вихідний” у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.
Сніданок в соцмережах:
Instagram
Facebook
Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.