13 грудня в Україні відзначають День святого АндріяВорожіння та калита: Як молодь святкує День святого Андрія. В народі його ще називають Калитою. Це одне з найвеселіших свят у зимовому циклі, адже дівчата та хлопці влаштовували забави, готували смачну калиту та, звичайно, приглядалися одне до одного. Після Хрещення починався сезон зимових весіль, тож було цілком можливо зустріти своє кохання на вечорницях на Андрія.

У студію програми «Сніданок з 1+1» завітала письменниця Лада Лузіна, яка розповіла як правильно ворожити на Андрія.

Окрім веселих молодіжних ігор та традицій, 13 грудня дівчата ворожили на кохання. Зазвичай, ворожіння на Андрія відбувається у ніч з 12 на 13 грудня. Однак Лада Лузіна стверджує, що дізнаватися свою долю можна протягом усього дня 13 грудня.

Як приготувати калиту до Дня святого АндріяДень святого Андрія – чоловічий день, тому дівчата ворожать лише на хлопців. Якщо ви не побачили свого коханого уві сні та забули поворожити вчора ввечері, читайте підказки Лади Лузіної та дізнавайтеся свою долю вже зараз.

ЯК ВОРОЖИТИ НА АНДРІЯ: СПОСОБИ

1. Ворожіння на Андрія на папірцях

Написати на папірцях імена чоловіків, листочки покрасти в рукавицю. Не задумуючись, витягнути один з папірців.

2. Ворожіння на Андрія з незнайомцем

Киянки можуть піти до Андріївської церкви, де, за легендою, Андрій Первозваний поставив свій хрест, дійшовши до Києва, і там запитували ім’я майбутнього чоловіка.

3. Ворожіння на Андрія на льон

13 грудня варто кинути трохи льону в будь-який горщик, де ростуть квіти. При цьому треба говорити: Я Андрію льон сію, покахи мені з ким льон рвати. Якщо льон проросте, то в цьому році ви вийдете заміж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як приготувати калиту до Дня святого Андрія