ПРО ФІЛЬМ
Фільм створено за мотивами роману лауреата Шевченківської премії Василя Шкляра «Залишенець. Чорний ворон».

Стрічка розповідає історію життя та кохання Івана на прізвисько Ворон, якому випала доля стати учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Одвічна жага українців до волі не дає головному герою залишатись осторонь важливих подій, які розгортаються у його селі. Саме тому він відважно жертвує спокоєм та сімейним затишком та починає запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, волю та майбутнє українців та власної родини.

1922 рік. Колишній офіцер армії УНР приїздить разом із вагітною дружиною Тіною до батька на хутір недалеко від містечка Кам'янка. Вони сподіваються почати нове життя, отримати документи, якось адаптуватися до нової влади. Але вже на вокзалі вони стають свідками розвантаження новенького панцерника і свіженького полку ГПУ на чолі з Євдокімовим, що прибув на придушення холоднояців.

Іван дуже швидко розуміє, що в серці Холодноярської республіки втекти від війни не вдасться. Невдовзі Євдокімов арештовує пов'язаного з повстанцями Іванового батька а його самого пробує завербувати і змусити втертися в довіру до повстанців. Іван постає перед дилемою – терпіти ганьбу і насильство над своєю сім'єю заради ілюзії миру, чи самому приєднатися до повстанців…
Тарас Ткаченко
Режисер фільму
«Історія циклічна, і події, які відбувались 100 років тому, дивним чином перекликаються із тим, що відбувається в країні зараз. Тому гасла і послання, які я хочу закласти в це кіно, мають давати відповіді на питання теперішнього часу. Ми маємо усвідомити, що коли одного разу піти на компроміс із ворогом, можна стати заручником, адже врешті цей компроміс стає безкінечним. Якщо терпіти ганьбу заради миру, врешті отримуєш і ганьбу, і війну»
Василь Шкляр
Автор роману «Залишенець. Чорний ворон»
«Очікую, що після виходу фільму буде нова хвиля зацікавленості романом. Свого часу роман «Залишенець. Чорний ворон» покликав на Революцію Гідності багато людей. Холодноярський прапор із гаслом «Воля або смерть» підхопили і сучасні воїни на сході країни. Власне, російсько-українська війна сторічної давнини за своїм характером мало чим відрізнялась від сьогодення. Це велике щастя для автора, коли його твір стає в лави з борцями за Україну»
Христина Шкабар
Виконавчий продюсер проекту
«Для усієї нашої команди «Чорний ворон» – знаковий проект, до створення якого ми підходимо з особливою відповідальністю. Художні департаменти провели багатомісячну кропітку роботу, відтворюючи атмосферу подій сторічної давнини. Аби зануритись в образи холодноярських повстанців, наші актори нерідко відмовлялись від допомоги каскадерів у бойових сценах, самостійно вправлялися із шаблями, скакали верхи та ставили коней дибки. Ми дуже хвилюємося, аби не схибити перед глядачем та автором роману, готуючи фільм до прем'єри, та сподіваємося, він приверне більше уваги до однієї з найдраматичніших сторінок історії нашої країни»
Зйомки картини тривали з жовтня 2018 року. Основними місцями, в яких розгортається історія, описана в романі, є територія лісового масиву Холодний Яр та Мотронинський монастир на Черкащині. Знімання подій Холодного Яру проходили під Києвом, а святиню відтворювали у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, оскільки після реставрації монастир не зберіг історичного вигляду. За час роботи над проектом творча група вирушала у декілька експедицій Україною, зокрема, до мисливського палацу графа Шувалова (Тальне), Національного історико-етнографічного заповіднику «Переяслав», а у селі Поташ знімали масові сцени, у яких були задіяні близько 150 акторів. Столичний винний завод під час зйомок фільму перетворився на Клуб цукрозаводу. Там знімали вражаючі сцени бійок, які репетирували 8 годин.

У ролях першого, другого, третього плану було задіяно близько 30 акторів.

Також актором фільму став справжній ворон на прізвисько Фрейд, на рахунку якого вже шість повнометражних фільмів. Зараз Фрейду вже 10 років.
Генеральний продюсер – Олександр Ткаченко
Виконавчі продюсери – Христина Шкабар та Володимир Андріюк
Режисер-постановник – Тарас Ткаченко
Оператор-постановник – Олександр Кришталович
Художник-постановник – Ігор Філіпов
Художник по костюмах – Марія Квітка
Художник по гриму – Лариса Сапанович
Left
Right
ЗА ПІДТРИМКИ