#ПОдивиСЬНАВКОЛО
ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК КАЧАНІВКА
ПАЛАЦ У СЕЛИЩІ КАЧАНІВКА, ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем
Заповідник «Качанівка» знаходиться вдалині від великих доріг, тож найбільш комфортною буде подорож сюди на власному автомобілі. З Києва краще дістатися через Ніжин чи Прилуки. Проте не варто скорочувати шлях і їхати через село Іваниця. Стан дороги по маршруту Ольшана-Іваниця-Качанівка може зіпсувати не лише настрій, а й автомобіль. Якщо ви прямуєте до заповідника зі сторони м. Суми, варто їхати через селища Сокиринці та Тростянець. Ви не лише оминете сумнівні дороги на ділянці Софіївка-Лугове, а й можете завітати в дендропарк Тростянець.

Громадським транспортом
Дістатися до м. Ніжин. Від Ніжинської автостанції, що за адресою провулок Урожайний, 24, щодня о 8:10, 10:15, 16:18 курсує автобус Ніжин-Іваниця, який проїжджає пункт призначення – Качанівку. З Київського автовокзалу «Дарниця» щоденно о 12:10, 14:20, 15:30 від'їжджає автобус сполученням Київ-Талалаївка. Виходити варто у с.Парафіївка, що за 5 км від заповідника.

ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
На території Державного історико-культурного заповідника «Качанівка» окремі будівлі обладнали як хостел, де можна заночувати. Вартість проживання у 4-місному номері – 80 гривень з людини. Щоб забронювати місце, телефонуйте за номером +380974945273 (Нестеренко Олександр Миколайович).
ЦІКАВІ ФАКТИ
у 1770 рр.

БУВ ЗАСНОВАНИЙ
у ХІХ ст.

НАЛЕЖАВ ТРЬОМ ПОКОЛІННЯМ ТАРНОВСЬКИХ
568 га

ПЛОЩА ПАРКУ
12 ставків

ЗНАХОДИТЬСЯ У ПАРКУ
ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК «КАЧАНІВКА» – ПРИКЛАД САДИБНОЇ АРХІТЕКТУРИ, ЯКИЙ УОСОБЛЮЄ В СОБІ НАЙКРАЩІ ТРАДИЦІЇ КАНОНІВ ПАЛАЦОВО-ПАРКОВОГО МИСТЕЦТВА.

«КАЧАНІВКА» – СПРАВЖНЯ ПЕРЛИНА АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНИ. ПАЛАЦ ТА ПАРК ЗБЕРЕГЛИ СВОЮ ЦІЛІСНІСТЬ, ЯКА ПЕРЕДАЄ ВСЮ ВЕЛИЧ СЕРЕДИНИ ХІХ СТ.

ДВОРЯНСЬКА САДИБА ЗНАХОДИТЬСЯ НА МАЛЬОВНИЧОМУ БЕРЕЗІ РІЧКИ СМОШ В ІЧНЯНСЬКОМУ РАЙОНІ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ.
У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХVІІІ СТ. ЗНАМЕНИТИЙ ПРИДВОРНИЙ БАС ФЕДІР КАЧАНОВСЬКИЙ ПРИДБАВ ТУТЕШНІ ЗЕМЛІ. САМЕ ВІД ПРІЗВИЩА СВОГО ПЕРШОГО ГОСПОДАРЯ ХУТІР І ОТРИМАВ НАЗВУ «КАЧАНІВКА». САДИБУ, ЯКА ЗБЕРЕГЛАСЯ ДО СЬОГОДНІ, ЗАСНУВАВ ГРАФ І ПОЛКОВОДЕЦЬ ПЕТРО РУМ'ЯНЦЕВ-ЗАДУНАЙСЬКИЙ. ЗАПОВІДНИК ДЕКІЛЬКА РАЗІВ ЗМІНЮВАВ СВОЇХ ГОСПОДАРІВ, ОДНАК НАЙБІЛЬШОГО СВОГО РОЗКВІТУ ВІН НАБУВ, КОЛИ ПЕРЕЙШОВ У СПАДОК ПОМІЩИКАМ ТАРНОВСЬКИМ.
МАЛЬОВНИЧА САДИБА, ЯКА ВЕЛИЧНО ВИСОЧІЄ НА ПАГОРБІ, ПЕРЕТВОРИЛАСЯ НА ОСЕРЕДОК УКРАЇНСЬКОЇ АРИСТОКРАТІЇ, АДЖЕ ПЕРШИЙ З ТАРНОВСЬКИХ БУВ ПОЧЕСНИМ ЧЛЕНОМ ПЕТЕРБУРЗЬКОЇ АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ І ЧАСТО ЗАПРОШУВАВ У КАЧАНІВКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНУ ЕЛІТУ З ПЕТЕРБУРГУ. ГРИГОРІЙ ТАРНОВСЬКИЙ НАВІТЬ МАВ СПЕЦІАЛЬНУ КНИЖКУ, ДЕ РОЗПИСУВАЛИСЯ ВІДОМІ ГОСТІ. «РЕЄСТР ЦІННИХ АВТОГРАФІВ» НАРАХОВУЄ БЛИЗЬКО 600 ПІДПИСІВ, ВЛАСНИКАМИ ЯКИХ БУЛИ МИКОЛА ГОГОЛЬ, ТАРАС ШЕВЧЕНКО, ПАНТЕЛЕЙМОН КУЛІШ, МИХАЙЛО ГЛІНКА ТА ІНШІ.

НАСТУПНИЙ ІЗ ТАРНОВСЬКИХ, ВАСИЛЬ, НАДАВ ЗАПОВІДНИКУ ТОГО РОМАНТИЧНОГО ВИГЛЯДУ, ЯКИЙ ВІН МАЄ І ЗАРАЗ. У ЧОЛОВІКА БУЛО ДВІ ПРИСТРАСТІ: ЖІНКИ І КОЛЕКЦІОНУВАННЯ. ЩОБ ЗВАБИТИ НАЙПРИВАБЛИВІШИХ ДАМ, ТАРНОВСЬКИЙ-МОЛОДШИЙ ЗАМОВЛЯВ ІЗ ЗАКОРДОНУ ЕКЗОТИЧНІ ДЕРЕВА І КВІТИ, САМ ЗАЙМАВСЯ ПЛАНУВАННЯМ ПАРКУ.
ЛОВЕЛАС ВАСИЛЬ ТАРНОВСЬКИЙ ВДИХНУВ ДУШУ В ЗАПОВІДНИК: ДО СЬОГОДНІ ЗБЕРЕГЛИСЯ ГІРКИ КОХАННЯ І ВІРНОСТІ, «РОМАНТИЧНІ» РУЇНИ НА БЕРЕЗІ ВЕЛИКОГО СТАВУ, ОХАЙНІ ТА ДОБРЕ ЗАПЛАНОВАНІ ПРИХОВАНІ СТЕЖИНКИ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ.

СИН ПОМІЩИКА ПЕРЕТВОРИВ САДИБУ НА СПРАВЖНІЙ МУЗЕЙ, ВІН ЗБИРАВ СТАРОВИННИЙ КОЗАЦЬКИЙ ОДЯГ ТА ЗБРОЮ. ВАСИЛЬ ТАРНОВСЬКИЙ ПИШАВСЯ ШАБЛЯМИ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ТА БЮСТОМ ІВАНА МАЗЕПИ, ЯКІ ПРИКРАШАЛИ ЙОГО ХОРОМИ. ОКРІМ ЦЬОГО, ВІДОМИЙ ХУДОЖНИК ІЛЛЯ РЄПІН НА ОДНІЙ ІЗ ВАРІАЦІЙ КАРТИНИ «ЗАПОРОЖЦІ ПИШУТЬ ЛИСТА ТУРЕЦЬКОМУ СУЛТАНОВІ», ЯКА НИНІ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ В МОСКВІ, ЗОБРАЗИВ СИНА ПОМІЩИКА ТАРНОВСЬКОГО.
ЗАРАЗ БІЛЬША ЧАСТИНА БАГАТСТВ, ЯКИМИ КОЛИСЬ ВОЛОДІЛА ДИНАСТІЯ ПОМІЩИКІВ, ЗБЕРІГАЄТЬСЯ У ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ ТА У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА У КИЄВІ.

ЦІННІСТЬ ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА «КАЧАНІВКА» ПОЛЯГАЄ НЕ ЛИШЕ В ЙОГО АРХІТЕКТУРНІЙ ВЕЛИЧІ. ЦЕ МІСЦЕ СТАЛО ОСЕРЕДКОМ УКРАЇНСЬКОЇ ТА РОСІЙСЬКОЇ АРИСТОКРАТІЇ, ЯКА ВПЛИНУЛА НА РОЗВИТОК НАШОЇ КУЛЬТУРИ.
#ПОДИВИСЬНАВКОЛО