НАВІЩО МИ
РОБИМО ФОТО

Поради фотографа для успішної фотосессії

Поради від фотографині – Юлії Літвін

Зберегти кращі моменти та певні етапи свого життя – ось відповідь на перше питання.
Уявіть, як через роки після весілля ви разом дістаєте альбом та згадуєте цей день. Коли ваші діти переглядають love story мами з татом або ви гортаєте кадри, зроблені на власне 25-річчя весілля і згадуєте свої тодішні думки, мрії, плани.

Не так важливо: це фотосесія дівчини, закоханої пари або сімейна – кожна з них може стати особливою історією.

Окрім того, вдалі фото – це наші візитки у профілях соцмереж: за статистикою, мозок людини витрачає 3 секунди на рішення чи переглянути далі профіль/підписатися, чи пройти повз. Кожен кадр має свою мету: привернути увагу, викликати емоцію, просто закарбувати момент чи показати певний образ.
Проте, далеко не кожна фотосесія завершується вау-ефектом, іноді трапляється «очікування/реальність»..

Можна довго обирати одяг, пози для фотосесії, витрачати гроші та орендувати фотостудії, але чи отримаєте те, на що розраховуєте?

Як правильно інвестувати в фотокадри, щоб насолоджувати ними довго та поширювати із задоволенням? На цю тему особистими спостереженнями поділилася із нами професійна фотографиня, власниця фотостудій в Одесі – Юлія Літвін.
Юлія провела понад 300 зйомок, третина з яких — весільні, тому добре знається на емоціях, як сфотографувати найважливіші дні та знайти підхід не лише до окремої людини, а до пари та навіть компанії у хвилюючі моменти. У Юлії є досвід зйомок не лише в Одесі, а й в інших містах України:вона фотографує в Києві, Львові, та навіть за кордоном, тому, Юлія чудово розуміє, на що треба звернути увагу і замовнику, і фотографу, щоб знімки вийшли максимально зворушливими і передавали всю палітру емоцій.

Отже, топ-5 етапів, які впливають на результат фотосесії:

Вибір фотографа

Раджу звертатися до професійного фотографа, тому що ця співпраця має ряд переваг:
• Професійний фотограф користується якісною апаратурою, що впливає на результат отриманого фото.
• Підкаже і покаже правильні та цікаві позування для фото.
• Допоможе налаштувати на правильний настрій і атмосферу.
• Має великий досвід різнопланових фотосесій і обробки фото і т.д.
(01)

Підготовка

Щоразу, я попередньо спілкуюсь із замовниками, щоб почути їх бачення, побажання та запропонувати свої варіанти. Йдеться не про нав'язування фотографом власної думки, останнє слово завжди за клієнтом, просто є нюанси, які не можуть знати люди, що не працюють із фото.
(02)

Локація

Краще робити світлини у невимушеній атмосфері, для цього я раджу формат фото-прогулянки або, якщо це студія –посиденьок із улюбленою музикою та розмовами. Звичайно, кожен фотограф в Одесі любить зйомки біля моря, але я стараюсь завжди знайти особливі місця! Щодо морального аспекту: ніяких правил та чітких вказівок – емоції живуть лише там, де ми можемо розслабитись.
(03)

Позування

За гарною світлиною завжди зчитується певний настрій. Як же передати правильну емоцію через фотографію? Для цього, на думку Юлії Литвин, треба вміти концентруватися на ключових дрібничках, як фотографу, так і парі.

Візьміться за руки, погляньте одне одному в очі, тихенько скажіть щось приємне або смішне, будьте такими, як завжди! Не думайте про свою зачіску, як ви виглядаєте зі сторони, про це думає фотограф. Рухайтеся, танцюйте, смійтеся, займайте будь-які пози, а фотограф спіймає момент!
(04)

Розуміння, коли та як оцінювати фотографію?

Тут варто прояснити, що «сирий» кадр далекий від того, якою фотографія буде в результаті. Фотограф може обробити світлину, обрізати, зробити акцент на деталях. Все це кардинально змінить кадр. Тож варто оцінювати саме кінцевий результат, а проміжні – сприймати як «чернетку» фотографа.
(05)

Довіра

Поки не побачите результат – не сумнівайтеся та не думайте про те, що там вийшло. Ви ознайомились із портфоліо, поспілкувалися з фотографом, навіщо перейматися? Процес важливий, але найважливіше – які емоції ви отримаєте, переглядаючи готові фото. Камера бачить усе, і ваш страх, сумнів також. Тому, розслабтеся та кайфуйте!)
А ще, я завжди уявляю, як ваші фото виглядатимуть на кінцевому етапі, який із них вийде альбом та «проживаю» кожну історію разом із вами! Думаю, у цьому і є основний секрет – робити для своїх людей, як для себе. Навіть краще :)
(06)

Мої контакти:

А я вам з цим допоможу!