#ПОдивиСЬНАВКОЛО
«СПІВОЧІ ТЕРАСИ»
«СПІВОЧІ ТЕРАСИ», С. ГОРОДНЄ, ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ
ЯК ДОЇХАТИ
Автомобілем
З Києва до с. Городнє варто прямувати трасою М-03 через Бориспіль та Лубни. Далі повернути на Р-42 до Миргорода. Проїхавши смт Опішня, поверніть на трасу Н-12 до Краснокутська. Проїхавши від Краснокутська близько 7 км в напрямку Богодухівки, побачите вказівник на с. Городнє.
Після в'їзду в село через 3 км побачите білі стовпи у вигляді воріт. На них варто орієнтуватися. У разі дощової погоди, автомобіль краще залишити там, де закінчується асфальтована дорога, а далі пройти пішки.

Громадським транспортом
Автобусом чи поїздом дістатися до м. Миргород. З автостанції Миргород, що знаходиться за адресою вул. Воскресенська, 9, доїхати до смт Краснокутськ автобусом Миргород – Харків. Він курсує щодня о 6:25 та 14:20. З Краснокутська до с. Городнє на маршрутці.
ДЕ ЗУПИНИТИСЬ
Найближчий міні-готель знаходиться у смт Краснокутськ. Забронювати номер можна за телефоном +38 (098) 564-91-00 (Раїса Іванівна, власниця готелю).
ЦІКАВІ ФАКТИ
Кінець ХІХ ст.

ПАМ'ЯТКА АРХІТЕКТУРИ
За 50 м

ЧУТИ ШЕПІТ
У ХІХ ст.

ТУТ ВЛАШТОВУВАЛИ КОНЦЕРТИ
В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ МІЖ РАЙЦЕНТРОМ КРАСНОКУТСЬК ТА С. ГОРОДНЄ ЗНАХОДИТЬСЯ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВИЙ БАГАТОЯРУСНИЙ ОБ'ЄКТ САДОВО-ПАРКОВОЇ АРХІТЕКТУРИ, ЯКИЙ ОТРИМАВ РОМАНТИЧНУ НАЗВУ «СПІВОЧІ ТЕРАСИ».

РУКОТВОРНІ ТЕРАСИ, ЯКІ ЗДІЙМАЮТЬСЯ ОДНА НАД ОДНОЮ, УТВОРЮЮТЬ АМФІТЕАТР
З УНІКАЛЬНОЮ АКУСТИКОЮ. САМЕ З ЦИМ ПОВ'ЯЗАНА НАЗВА АРХІТЕКТУРНОЇ СПОРУДИ.

«СПІВОЧЕ» ДИВО ЗНАХОДИТЬСЯ В ОСОБЛИВОМУ МІСЦІ, ВІДВІДАВШИ ЯКЕ, ВИ ЗРОЗУМІЄТЕ, ЩО ОЗНАЧАЄ ДЗВІНКА ТИША. КОЛИ НАВКОЛО ЖОДНОЇ ДУШІ, ПРОТЕ ЧУТНО КОЖЕН ЗВУК, КОЖЕН ШЕЛЕСТ, ЯКІ ЗЛИВАЮТЬСЯ У ПРЕКРАСНУ ПРИРОДНУ СИМФОНІЮ.

В УКРАЇНІ І ЄВРОПІ НЕМАЄ АНАЛОГІВ АМФІТЕАТРУ: ТИХИЙ ШЕПІТ НА ОДНОМУ КРАЮ ТЕРАСИ ПРЕКРАСНО ЧУТИ НА ПРОТИЛЕЖНІЙ СТОРОНІ, ЩО ЗНАХОДИТЬСЯ НА ВІДСТАНІ ДО 60 МЕТРІВ.
СЕКРЕТ «МЕЛОДІЙНОГО» ДИВА АРХІТЕКТУРИ ПОЛЯГАЄ У ВБУДОВАНИХ ТРУБАХ, ЩО ВИГОТОВЛЕНІ З РІЗНИХ МЕТАЛІВ. САМЕ ЧЕРЕЗ НИХ ПРОХОДЯТЬ ЗВУКИ, СТВОРЮЮЧИ МАГІЧНИЙ ЕФЕКТ.

ІСНУЄ ДЕКІЛЬКА ТЕОРІЙ ПОЯВИ «СПІВОЧИХ ТЕРАС». ЗА ОДНОЮ З НИХ, КОМПЛЕКС ПОБУДУВАЛИ НА ЗАМОВЛЕННЯ СУМСЬКОГО ПІДПРИЄМЦЯ І МЕЦЕНАТА ПАВЛА ХАРИТОНЕНКА. ЦУКРОВИЙ МАГНАТ ХОТІВ СТВОРИТИ УНІКАЛЬНИЙ ФРУКТОВИЙ САД З ЕКЗОТИЧНИМИ ПОРОДАМИ ДЕРЕВ.

ОДНАК ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ ДЕЯКИХ СОРТІВ НЕ ПІДХОДИЛИ КІЛІМАТИЧНІ УМОВИ СЛОБОЖАНЩИНИ, ТОЖ ПРОЕКТУВАЛЬНИКИ ЗНАЙШЛИ ОРИГІНАЛЬНИЙ ВИХІД. ТЕРАСИ ПОБУДУВАЛИ ЯК СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ: КАМІННА КЛАДКА ПРОТЯГОМ ДНЯ НАГРІВАЛАСЯ, ЩО ДОЗВОЛЯЛО ВИРОЩУВАТИ ЕКЗОТИЧНІ ПЛОДОВІ ДЕРЕВА.
ЗА ІНШОЮ ТЕОРІЄЮ, ПАВЛО ХАРИТОНЕНКО НАКАЗАВ ЗБУДУВАТИ «СПІВОЧІ ТЕРАСИ» ДЛЯ СВОЄЇ ДОНЬКИ НАТАЛІЇ, ЯКА ДУЖЕ ЛЮБИЛА СПІВАТИ. КАЖУТЬ, ЩО ПІД ЧАС ПРОГУЛЯНКИ З ЛЮБЛЯЧИМ БАТЬКОМ, НАТАЛІЯ ТАК ГАРНО ЗАСПІВАЛА, ЩО ЦУКРОВИЙ МАГНАТ ВИРІШИВ ЗБУДУВАТИ ДЛЯ ДОНЬКИ СПРАВЖНІЙ АМФІТЕАТР ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ, ДЕ Б ЇЇ ГОЛОС НАБУВАВ ОСОБЛИВОГО ЗАБАРВЛЕННЯ.

ІСНУЄ ЩЕ ОДНА ВЕРСІЯ ПОЯВИ «СПІВОЧИХ ТЕРАС». У 50-ТІ РОКИ ХІХ СТ. ГЛОБІВСЬКИЙ РАДГОСП ПРОВОДИВ РЕСТАВРАЦІЮ ТЕРАС.
ПІД ЦЕГЛОЮ ПАВЛА ХАРИТОНЕНКА ВИЯВИЛИ КЛАДКУ БУТОГО КАМЕНЮ НА РОЗЧИНІ З ЯЄЧНОГО БІЛКА. А ДЕРЕВ'ЯНА ВОДОПРОВІДНА СИСТЕМА, ЯКУ ЗАМІНИЛИ НА МЕТАЛЕВУ, СВІДЧИЛА ПРО ТЕ, ЩО ПОБУДОВАНІ «СПІВОЧІ ТЕРАСИ» БУЛИ ЗАДОВГО ДО ХАРИТОНЕНКА.

ПІД ЧАС РОЗКОПОК ЗНАЙШЛИ ПІДЗЕМНІ ГАЛЕРЕЇ ТА ВИННІ ЛЬОХИ, ОДНАК ВХОДИ ТУДИ ЗАМУРУВАЛИ. ЗА ФОРМОЮ АМФІТЕАТР НАГАДУЄ АРХІТЕКТУРНИЙ СТИЛЬ ТЮРКІВ. ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ВІК БУДОВИ МОЖЕ СЯГАТИ ДО ТИСЯЧІ РОКІВ.

АРХІТЕКТУРНА ПАМ'ЯТКА «СПІВОЧІ ТЕРАСИ» – ЦЕ МІСЦЕ, ЯКЕ МАНИТЬ СВОЄЮ НЕРОЗГАДАНОЮ ІСТОРІЄЮ ТА МАГІЧНІСТЮ. ВЕЛИЧ МУЗИЧНОГО АМФІТЕАТРУ ЗМУШУЄ ЗАБУТИ МЕТУШНЮ ТА ШУМ ВЕЛИКОГО МІСТА. НАТОМІСТЬ ВІДКРИВАЄТЬСЯ ІНШИЙ СВІТ – СВІТ,
ДЕ НЕДОТОРКАНО ЗВУЧИТЬ ПРИРОДА.
#ПОДИВИСЬНАВКОЛО