На 1+1 стартує нове реаліті-шоу Громада на мільйон

28 січня о 9.50 на 1+1 стартує нове бізнесово-соціальне реаліті Громада на мільйон.

28 січня о 9.50 на телеканалі «1+1» стартує нове бізнесово-соціальне реаліті «Громада на мільйон», створене спільно з програмою підтримки децентралізації  в Україні Агентства США з міжнародного розвитку   “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE). В проекті об'єднані  громади України змагатимуться за інвестиції в розмірі 1 мільйона гривень від фонду WNISEF, створюючи проекти для поліпшення життя в регіонах.

Ініціатором проекту є Український кризовий медіа-центр.

Вчора в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація проекту, під час якої автори представили ведучих, учасників і показали частину першого випуску.

Ведучими проекту «Громада на мільйон» стали Ірина Озимок, керівник програм місцевого економічного розвитку фонду WNISEF, який надає підтримку громадам в Україні, і Дмитро Огньов, відомий бізнесмен і власник однієї з найбільших українських ферм «Меринос-Захід», створеної за європейським зразком.

Використовуючи свій багаторічний досвід успішного ведення бізнесу і знання процесів децентралізації, ведучі допоможуть об'єднаним територіальним громадам ефективніше реалізовувати свої проекти, тим самим, підвищуючи якість життя простих українців в регіонах.

«Фонд WNISEF, який я маю честь представляти, прагне змінювати життя звичайних людей на краще. Ми хочемо показати, що за невеликі гроші можна робити великі зміни. Ми інвестуємо 1 мільйон гривень в проект громади-переможця, але ці гроші потрібно буде заслужити», - сказала Ірина Озимок і зізналася, що оцінювати учасників буде суворо.

Ведучий і бізнесмен Дмитро Огньов поділився, що, крім основного призу від фонду WNISEF, деякі громади отримають спеціальні призи від компанії «Меринос-Захід»:

«Серед учасників я бачив дуже харизматичних лідерів і був вражений проектами, які реалізовують громади в нашій країні. Двом громадам ми подаруємо спеціальні призи. Перший - це поїздка в Австрію для отримання австрійського досвіду сільського господарства, а другий – отара з 30 племінних овець, яку ми подаруємо громаді для розвитку тваринництва».

Директор регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Сюзан Фріц підкреслила значення просвітницької та соціальної місії проекту:

«Я впевнена, що проект допоможе багатьом українцям зрозуміти, як проходить процес з децентралізації , і побачити можливості, які він відкриває. Це сприятиме економічному розвитку регіонів і розвитку місцевого самоврядування в цілому».

Керівник жанрового напрямку іміджевих проектів «1+1» Алла Стащенко зазначила, що подібний формат соціальних проектів є новинкою на українському телебаченні:

«Цей проект є незвичайним для телеглядача - в форматі реаліті ми хочемо звернути увагу на питання розвитку громад в регіонах. Проект став викликом для нас, за який ми взялися з великим натхненням. Ми вважаємо, що телебачення має виконувати не тільки розважальну функцію, а й просвітницьку».

У проекті візьмуть участь п'ять об'єднаних територіальних громад, голови яких також приїхали з різних куточків України на презентацію.

Так, в реаліті «Громада на мільйон» візьме участь переможець флешмобу #громади Скала-Подільська громада Тернопільській області, метою якої є створення виробництва бутильованої води з місцевих джерел. Силами громади ремонтуються дороги в регіоні, відкриваються центри дозвілля молоді та зали для спортивних занять. Печеніжинська громада Івано-Франківської області, яка також буде брати участь в проекті, має значний туристичний потенціал і відома своїми ремісниками. Конкуренцію їм складе Новопсковська громада Луганській області, яка зробила значний внесок у благоустрій своєї території. Силами громади відремонтували і утеплили дитячі садки, відновили дороги, встановили освітлення на вулицях, а тому числі з використанням енергозберігаючих технологій. Також в проекті візьме участь Бузька громада Миколаївської області, яка активно розвиває свій сільськогосподарський потенціал. Головна цінність громади - родючі території, які дозволяють збирати великі обсяги овочевих культур. П'ятої громадою, яка візьме участь в проекті «Громада на мільйон» стане Княгининівська. Зусиллями її голови у Волинській області облаштовуються місцеві дитячі садки і школи, ремонтуються дороги і встановлюється освітлення в населених пунктах.

Виробництвом проекту займається «1+1 Продакшн» при фінансуванні програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) DOBRE. Прем'єра на телеканалі «1+1» відбудеться 28 січня о 9.50.

Програма USAID «Децентралізація приносити кращі результати та ефективність» (DOBRE) - це п'ятирічна програма, яка реалізовується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) і фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на підтримку місцевого самоврядування та формування кращих умов для розвитку об'єднаних територіальних громад. Програма USAID DOBRE працює в 7 областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

Більше новин