“Культурний код. Запрограмовані на вбивство”: 1+1 Україна покаже документальний проєкт про вплив культури на суспільство

Автори проєкту розберуться, як культура впливає на долі цілих народів та перетворює одних на сильні, перспективні держави, а інших – на деградуючі диктатури.

Цієї неділі, 17 вересня, о 23:30 на телеканалі “1+1 Україна” покажуть документальний проєкт “Культурний код. Запрограмовані на вбивство”. Автори проєкту розберуться, як культура впливає на долі цілих народів та перетворює одних на сильні, перспективні держави, а інших – на деградуючі диктатури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як історія російсько-української війни 17 століття перегукується із сьогоденням: “Реальна історія” з Акімом Галімовим

Не тільки пропаганда формує особистість, а і казки, колискові та інші культурні надбання нації. Документальний проєкт досліджує аспекти культури, які щоденно оточують нас. Розглядається культура спілкування в сім'ї, телевізійні програми і серіали, які ми переглядаємо, а також музику, яку ми постійно слухаємо.

Аби зʼясувати, як саме культурні явища впливають на мозок – які з них пригнічують його активність, а які навпаки – спонукають, у фільмі проведуть експеримент. Дослідники зберуть групу людей і за допомогою аудіо- та відеоконтенту спостерігатимуть за тим, як реагує їхній мозок і може змінюватись поведінка, в залежності від споживання контенту.

До роботи над документальним проєктом “Культурний код. Запрограмовані на вбивство” долучились психологиня Анна Кушнерук і перший нейропсихолог-науковець України Богдан Ткач. Крім того, глядачі почують думки міжнародних експертів – хорватської письменниці Славенки Дракуліч, яка роками досліджує воєнні злочини в Гаазі, та відомого британського нейропсихолога Девіда Льюїса.

Не пропустіть документальний проєкт “Культурний код. Запрограмовані на вбивство” цієї неділі, 17 вересня, о 23:30 на телеканалі “1+1 Україна”.

Більше новин