1+1 екранізує історичний роман "Залишенець. Чорний ворон" Василя Шкляра

Телеканал 1+1 продовжує роботу над лінійкою спеціальних телевізійних проектів, присвячених новітній історії України.

Телеканал 1+1 продовжує роботу над лінійкою спеціальних телевізійних проектів, присвячених новітній історії України.

Відтак, розпочато виробництво 4-серійної історичної драми "Залишенець. Чорний ворон" за мотивами однойменного роману живого класика української літератури, письменника Василя Шкляра.

Про те, що канал 1+1 підписав угоду з Василем Шкляром повідомив під час круглого столу на тему "Майбутнє російського продукту на українському телеринку" генеральний директор 1+1 медіа Олександр Ткаченко.

"Перед нами стоїть вибір – чи можемо ми створити новий архетип, нові образи для України? Саме тому, ми знімаємо історичну драму за романом Володимира Лиса "Століття Якова", тому робимо фільм за романом Василя Шкляра "Чорний ворон". Ми намагаємось перевести дискурс в іншу площину – нам потрібні власні герої, свої ідеологізми", - вважає він.

Роман "Залишенець. Чорний ворон" відтворює одну із сторінок вітчизняної історії – боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. На їхньому чорному бойовому прапорі було написано: "Воля України або смерть". У 1921 році чотирирічна війна, яку Росія розв'язала проти Української Народної Республіки, закінчилася. Проте збройна боротьба ще роками тривала майже на всіх теренах України. Повстанці Холодного Яру відчайдушно чинили опір радянській окупації, боролися за свободу українського народу, жертвуючи власним життям.

"Екранізацію "Чорного ворона" давно очікують у суспільстві, адже свого часу роман сколихнув багатьох людей. Сама ідея це зробити циркулювала з моменту появи самого твору, вона часто виникала у середовищі читачів, оскільки була відкрита абсолютно нова і невідома більшості людей сторінка історії. Я дуже втішений, що це станеться, бо це є однією з цілей мого життя. Власне роман був передчуттям тих подій, які відбуваються сьогодні у нас у країні", - коментує автор роману Василь Шкляр.

Зазначимо, "Залишенець. Чорний ворон" - вже другий проект, присвячений художньому переосмисленню вирішальних історичних подій новітньої історії України, над яким працює канал 1+1. Наразі вже завершилися зйомки україномовної історичної драми "Століття Якова" за мотивами роману Володимира Лиса.

Більше новин