Апостол Єрм жив у I–II століттях. Згідно з церковними переказами, він був воїном, але після прийняття християнства став ревним послідовником учення Ісуса Христа. Згодом він став єпископом у місті Філіппополь (сучасна Болгарія). Святий Єрм зазнав переслідувань за віру і, ймовірно, прийняв мученицьку смерть.
Йому приписують дар зцілення та пророцтва, а також авторство християнського твору Пастир, який мав великий вплив на раннє християнське вчення.
Віряни, які дотримуються юліанського календаря, 31 травня вшановують пам’ять святих отців семи Вселенських Соборів — важливих церковних зібрань, які формували догматичні основи християнства.
У народній традиції день апостола Єрма пов’язаний із завершенням весняних робіт. Його називали Розпрягальником, бо намагалися дати відпочинок робочим коням, купали їх і годували найкращим кормом. Ще одна назва — Бобовник, адже цього дня садили боби.
Уважалося доброю прикметою допомогти нужденному — це гарантувало фінансовий успіх. Також вірили, що молитви до святого Єрма допомагають вистояти у складні часи.
Свої іменини сьогодні відзначають Борис, Микола, Роман та Пилип.
Про людей, народжених 31 травня, кажуть, що вони працьовиті, цілеспрямовані й мають схильність до творчості — серед них часто зустрічаються митці, письменники, художники.
Сьогоднішня погода вважається показовою для літнього сезону і навіть майбутньої зими. Ось деякі прикмети:
Кінець травня в народі вважають початком літа — розквітають липи й троянди, завершується так зване проліття, коли весна поступається місцем справжньому теплу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на червень 2025: коли Трійця та Петра і Павла за новим календарем