Яке народне свято 28 серпня: традиції та погодні прикмети

Яке сьогодні свято за народним календарем: що святкують 28 серпня?

За церковним календарем 28 серпня православна церква відзначає свято на честь смерті Діви Марії і її переходу в Царство Небесне — Успіння Пресвятої Богородиці. Які народні традиції та погодні прикмети існують в цей день?

Яке сьогодні свято за народним календарем

У народному календарі 28 серпня — Успіння Пресвятої Богородиці.

Народне свято 28 серпня: традиції дня

►Проводи літа: В цей день відбувалися проводи літа, коли люди насолоджувалися останніми днями літнього сезону. Вони їли сезонні фрукти і ягоди, влаштовували пікніки і востаннє купалися в річці або озері.

►Останні роботи: Селяни працювали в полях і городах цілий день, щоб завершити всі невідкладні справи перед настанням осені. Цей час був присвячений завершенню врожаю та підготовці до наступних сільських робіт.

►Святковий бенкет: Увечері, після завершення роботи, селяни влаштовували святковий бенкет, де сім'ї збиралися разом. На столі з'являлися різноманітні м'ясні і рибні страви, оскільки Успенський піст вже закінчувався, і люди могли сміливо насолоджуватися їжею.

►Спілкування молоді: Відомо, що восени часто починалися весілля, тому молодь активно спілкувалася один з одним на цьому святі. Це було часом для знайомств і важливих рішень, коли молоді люди починали шукати своїх майбутніх партнерів.

28 серпня: погодні прикмети

►Побачити їжака вдень - до теплої і ясної погоди.

►Якщо їжак риє землю, то скоро піде дощ.

►Якщо павутини багато, то зима буде суворою.

►Веселка в цей день - до теплої осені і пізньої зими.

►Якщо ввечері з'явився густий туман, то скоро підуть дощі.

Більше новин