Байопік «Ґолда» із оскароносною Гелен Міррен вже доступний ексклюзивно на Київстар ТБ

Фільм, що розповідає про одну з найбільш напружених подій з біографії першої жінки-прем'єр-міністра Ізраїлю Ґолди Меїр, українки за походженням, з'явився на платформі кіно та телебачення Київстар ТБ.

Стрічка лауреата премії «Оскар», ізраїльського режисера Гая Неттіва та британського сценариста Ніколаса Мартіна вийшла у широкий український прокат 25 січня. Прокат кінострічки в Україні здійснювала компанія FILM.UA Distribution за підтримки Єврейської конфедерації та Monobank. З 15 березня стрічку можна переглянути ексклюзивно на платформі кіно та телебачення Київстар ТБ за посиланням

Фото: Київстар ТБ

Події у фільмі відбуваються в 1973 році. «Війна судного дня» у розпалі. Єгипет, Сирія та Йорданія атакують Ізраїль, сподіваючись повернути собі втрачені території. Вирішити цей конфлікт має Ґолда Меїр — перша жінка-прем'єр-міністр Ізраїлю. Тягар відповідальності за долю країни ще важчий тому, що за фасадом «залізної леді» Ґолда ховає один похмурий секрет.

Щоб розуміти, наскільки тяжкими були обставини, в яких Ґолді довелося приймати доленосні для Ізраїлю рішення, давайте зануримося на трошки в історію. 

«Війна судного дня» почалася з неочікуваної для ізраїльтян атаки єгипетських та сирійських військ під час єврейського свята, назва якого й перекладається як «судний день» або «день спокути». Агресори розраховували, що через те, що атакують у свято, не отримають належну відсіч від ізраїльтян.

З початку конфлікту, Армія оборони Ізраїлю була тактично адаптивною та гнучкою. Починаючи з маневрової оборони та ефективних контратак, вони швидко перейшли до наступальних дій. Ініціатива опинилася на їхньому боці. Ізраїльська армія продовжувала наступати, відмовившись від класичних танкових проривів і авіаційної підтримки на користь комбінування різних підходів.

Ґолда взагалі не спала перші 5 днів цієї війни. Будучи вже похилого віку та маючи онкологію, вона курила по 100 цигарок на день та пила по 25 чашок кави. Вона залишалася спокійною та раціональною, але не холодною. 

Фото: Київстар ТБ

Сценарист Ніколас Мартін, який довго вивчав біографію Ґолди Меїр, розповів, що вона занотовувала всі смерті солдат, коли про них дізнавалася. 

«Одна жінка та 2894 чоловіків загинуло на "Війні судного дня". І вона всіх їх сприймала як своїх дітей. І для неї ці нотатки були наче спогади про них. Якщо путін відправляє сотні тисяч солдат на війну сьогодні взагалі без жалю, то для Ґолди кожна людина мала велике значення», — поділився Мартін. 

Прем'єр-міністра Ізраїлю зіграла лауреатка премії «Оскар», БАФТА та Золотий Глобус британська акторка Гелен Міррен. Сценарист Ніколас Мартін розповів, як казав продюсеру Майклу Куну, що головну роль має зіграти та, хто підтримує Ізраїль. 

Фото: Київстар ТБ

«Я знав, що Гелен була в Ізраїлі у 60-х і була на Єрусалимському кінофестивалі. У Гелен підходящий вік, і взагалі вона дуже сильна жінка, жорстка, чітка, з гарним почуттям гумору. Я був упевнений, що вона з радістю зайнялась би роботою над нашим фільмом. Тож я відправив сценарій її агенту, який є фактично голлівудською легендою ще з 90-х. Йому сподобався сценарій, він рекомендував його Гелен і вона погодилася буквально за кілька днів», — розповів Ніколас Мартін. 

У своєму зверненні до українців виконавиця Ґолди Меїр акторка Гелен Міррен зауважила, що грати її було дивовижним досвідом. 

«Це просто надзвичайна, вольова та ідейна жінка. Жінка, віддана своїй країні найповнішою мірою. І я впевнена, що в цей конкретний час ви можете зрозуміти це. Вона народилася в Україні, тож мала коріння звідти. Це було суттєвою частиною її історії і великою частиною того, що зробило її тією сильною людиною, якою вона стала. Цей фільм про війну, а ви знаєте, що це таке. Але це був фільм, над яким було чудово працювати і персонажка, чий образ мені дуже сподобалося втілювати. Тож, будь ласка, насолоджуйтеся фільмом, і дуже дякую вам за те, що впустите його в свої серця», — сказала Гелен Міррен. 

У FILM.UA кажуть, що стічка українців відгукується по-особливому, адже Україна та Ізраїль мають спільного ворога — тероризм. І тоді, і зараз до воєн доклала свою руку росія. 

«Ґолда Меїр — сильна жінка та авторитетний лідер. До того ж, киянка, українцям приємно знати, що вона "наша". Свобода і незалежність — є найбільшими цінностями кожного народу. Впевнені, Ґолда б підтримала Україну в її боротьбі за свою землю. До речі, це підтверджують як онук Ґолди, так і сценарист стрічки, хто сповна дослідив цю видатну постать. Наскільки важлива культура під час війни підтверджує той факт, що російський дистриб'ютор хотів викупити права на показ фільму в усіх країнах колишнього СНД, в тому числі в Україні. На жаль, вони так часто роблять наразі. Але з'явилися ми (FILM.UA Distribution, – ред.) і спільно з Єврейською конфедерацією України, спільно з онуком Ґолди Меїр, спільно з творцями фільму переконали правовласника, що це кіно не має бути продано на територію України росіянам», — прокоментувала Надія Коротушка, керівниця напрямку кінотеатральної дистрибуції FILM.UA Group.

Стрічку «Ґолда» на Київстар ТБ глядачі зможуть переглянути одночасно на 5 пристроях: смартфоні, планшеті, ноутбуці, SMART-TV та приставці. 

До слова, з 11 по 31 березня підписку на Київстар ТБ можна придбати зі знижками. Пакет «Сімейний» на 3 місяці буде доступний зі знижкою 34%, а річний — зі знижкою 41%. Знижка на пакет «Преміум HD» на 3 місяці становитиме 46%, а на річний — 56%. Оплатити карткою можна відразу в додатку Київстар ТБ.

Більше новин