До дня Гідності та Свободи: 4 фільми про справжню ціну боротьби українців за майбутнє України, які варто подивитись

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи — особливу дату, яка нагадує про визначальні моменти нашої сучасної історії, які сформували нас тими, якими ми є зараз.

21 листопада стало символом незламності, боротьби за права, свободу та демократію. Цей день об’єднує всіх, хто вірить у силу громадянського суспільства, відстоює власну гідність і прагне будувати незалежну українську державу. Це не лише нагода згадати події Помаранчевої революції та Революції Гідності, але й вшанувати всіх, хто жертвує своїм комфортом, здоров’ям та життям заради майбутнього країни.

У листопаді 2013 року розпочалися перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабміну про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. З цієї дати починається відлік події, які назавжди змінили історію України.

Аби згадати всі історичні події, які об’єднали мільйони людей в ті хвилини, а також їх подальші наслідки, ми підібрали добірку фільмів, що висвітлюють боротьбу наших громадян за свободу, їх силу єдності, а головне — дух гідності. Ці кінострічки кожного року нагадують нам про важливі уроки минулого і вкотре змушують пишатися тим, що ми — українці.

Зима, що нас змінила

Режисер: Володимир Тихий

Це не просто фільм, а історія про тих, хто загинув не лише за власну свободу, а й державу. Досі невідомо скільки точно людей насправді входить до Небесної сотні, хоча цифра, здається і підрахована. Але це не тільки ті активісти, кого вбили в центрі Києва у кінці лютого. Це також і всі ті українці, хто виступив проти режиму в різних куточках України, а потім пропав безвісти чи був замордований з самого початку Євромайдану. Цей фільм спогади очевидців тих подій, учасників та родичів загиблих. 

Loading...

Перша сотня

Режисери: Юлія Шашкова, Ярослав Пілунський, Юрій Грузінов

У фільмі розповідається про історію Першої сотні Майдану, яка подолала внутрішнього ворога та перейшла на фронт, щоб боротися із зовнішнім ворогом. Цей фільм — це занурення в епіцентр подій Революції Гідності. Незмінні людські історії, сутички харизматичних персонажів, виклики та рішення на межі життя і смерті, пошуки взаємодії, перші кроки до формування громадянського суспільства — усе це об’єднане розумінням пройденого шляху та оптимістичним поглядом на майбутнє України.

Loading...

Зима у вогні: боротьба України за свободу

Режисер: Євген Афінеєвський

Фільм розповість про Революцію гідності на Майдані Незалежності взимку 2013–2014 років. Архівні кадри насильницьких розгонів мирних демонстрацій, живі емоції людей, які тримали свій «фронт», а також історія, яка створювалася на очах. Якщо точніше — яку створювали українці. Інтерв'ю з протестувальниками, активістами, медичними працівниками, митцями та представниками духовенства, які представляли різні покоління, соціальні прошарки, національності та релігії. Фільм документує боротьбу українців, які стояли на своєму, попри кровопролиття, відчай та тяжкі умови.

Loading...

Жіночі обличчя революції

Режисер: Наталія П'ятигіна

Це розповідь про жінок Революції Гідності. Вони не знайомі між собою, проте всіх їх об'єднує любов — до сина, до коханого, до своєї Батьківщини. Жінки розповідають про власну точку відліку, неповернення, боротьбу. Дружина, яка стояла на лінії вогню пліч-о-пліч зі своїм чоловіком. Дівчина, яка закохалася в простого хлопця, а втратила героя. Жінка, яка стала воїном. Мати, яка опинилася зі своїм сином по різні боки барикад, а також інша — яка ростила свідомого сина, а виховала героя Небесної сотні. Кожна із жінок зазирнула в очі смерті, але знайшла в собі сили, щоб жити далі. 

Loading...

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Гідності та Свободи - 21 листопада: історія, значення свята та привітання

Більше новин