Коли Дмитрівська поминальна субота 2023: нова дата та традиції дня

Дмитрівська батьківська субота 2023 за новим церковним календарем: дата, традиції, заборони.

На початку вересня Православна церква України перейшла на новоюліанський церковний календар, за яким дати свят змістилися на 13 днів раніше. Відповідно й дати поминальних днів в Україні також змінилися. Коли Дмитрівська поминальна субота за новим календарем?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батьківські суботи 2023: коли будуть за новим церковним календарем

Коли Дмитрівська поминальна субота: нова дата

Дмитрівська поминальна субота проходить в суботу перед днем пам'яті великомученика Димитрія Солунського, який раніше відзначали 8 листопада. За новим календарем дата вшанування тепер випадає на 26 жовтня. Отже, Дмитрівська субота у 2023 році за новим церковним календарем — 21 жовтня.  

Дмитрівська субота: традиції

Дмитрівська батьківська субота — це один із поминальних днів, коли вшановують та поминають не лише родичів і близьких, а й усіх, хто загинув за Бальківщину. У храмах проводять поминальні літургії та панахиди. Можна поставити свічку за упокій душі. До церкви приходять не з пустими руками. Люди приносять хліб, фрукти, цукерки, які після служби роздають нужденним. Також в цей день відвідують цвинтар, прибирають могилки і моляться за упокій душі. Ще одна традиція — поминальний обід. За повір'ям, на Дмитрівську суботу за столом збираються не лише живі, а й померлі. Для них на стіл ставлять зайву тарілку і прилади.

Дмитрівська поминальна субота: що не можна робити

  • Не можна сваритися, ображатися та з'ясовувати стосунки;
  • Не можна вживати алкоголь — дозволено лише церковне вино;
  • Не можна замикати вдень двері на ключ;
  • Не можна шуміти та веселитися;
  • Не можна гасити свічку, яку запалили в пам'ять про покійних. Вона має догоріти сама.
Більше новин