Гай дитячих снів: на Київщині вшанували пам'ять дітей, які загинули внаслідок повномасштабного вторгнення

1+1 media та БФ Озеленення України продовжують реалізацію соціальної ініціативи Гай дитячих снів, мета якої — вшанування памʼяті кожної дитини, яка загинула внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Станом на червень 2025 року, згідно з даними Офісу Генпрокурора, відомо про 631 вбиту росією дитину, а також про щонайменше 1970 поранених. Так, принагідно до Дня вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України, у с. Козинці, що на Київщині, висадили чергові 50 дерев пам’яті — символів проєкту.

Селище, де пройшла акція, перебувало в тимчасовій російській окупації на початку 2022 року, багато місцевих жителів були травмовані, деякі загинули, серед них — і найменші українці.

«Раніше літо для дітей завжди було часом радості. Зараз, на жаль, дуже багато дітей загинули, деякі або поранені, або залишились без домівок, або вимушено переїхали в інші регіони. У багатьох дітей воюють їхні друзі, рідні, батьки. Хтось, можливо, не повернувся з війни, хтось перебуває в полоні. Усі ці діти потребують величезної підтримки. Цьогорічні випускники — це діти, які пішли у школу у 2014 році. Тобто діти, в яких все їхнє шкільне життя — це фактично війна. Цей факт змушує замислитись. Ми повинні про це говорити, привертати увагу та бути поруч з тими, хто потребує нашої підтримки», — зазначив Святослав Гринчук, ведучий 1+1 Марафон і ТСН, ментор проєкту.

Загалом з початку реалізації ініціативи Гай дитячих снів в Україні з’явилося понад 2 тисячі дерев пам’яті. Відбулося понад 20 висадок. Географія кампанії охопила різні регіони — Київщину: Витачів, Зеленодольськ, Макарів, Ірпінь; Запоріжжя, Одесу, Прикарпаття, Рівненщину тощо.

«Для нас дуже важливо, щоби пам’ять про українських Героїв і українських дітей була вічною і щоб ми розвивали культуру такого енергетичного відновлення і пам’яті, де фізично діток уже немає, але батьки можуть приходити до дерева, відчувати цю їхню енергію і навіть з ними спілкуватися. Оцей енергетичний зв’язок, він має значення», — додала Анна Крисюк, голова благодійного фонду Озеленення України.

Нагадуємо, що проєкт реалізовується командами 1+1 media, Сніданку з 1+1 і ТСН, спільно з БФ Озеленення України. Ментори — ведуча проєкту Сніданок з 1+1 на 1+1 Україна Валентина Хамайко, ведучий 1+1 Марафон і ТСН Святослав Гринчук. Партнери — Business Woman Club, ТОВ Брусвяна, Ірпінська міська рада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Досвід України опинився в центрі уваги на Міжнародному форумі з цивільної безпеки

Більше новин