Україну накриє небезпечний циклон: метеорологи попередили, коли знов будуть лютувати морози

Метеорологи попереджають про різку зміну погоди в Україні. До України наближається циклон із Чорного моря, який уже найближчими днями принесе ожеледь, тумани, опади та подальше похолодання.

Як повідомив синоптик відділу комунікацій з медіа Українського гідрометеорологічного центру Іван Семеліт, наразі погодна ситуація формується під впливом кількох атмосферних процесів. У частині регіонів зберігається відносно спокійна погода, однак атмосферні фронти поступово витісняють її, приносячи мокрий сніг і дощ.

Саме через коливання температури синоптики фіксують підвищений ризик ожеледі та ожеледиці на дорогах, тротуарах і лініях електропередач. Погода цього тижня ще може піднести неприємні сюрпризи, тож краще бути готовими.

Читайте також:

Найближчими днями вночі температура коливатиметься в межах 0°C та -5°C, вдень — від -2°C до +3°C. На півдні буде дещо тепліше: вдень повітря може прогріватися до +4°C та +9°C. Водночас така «плюсова» погода лише посилює ризики, адже сприяє утворенню льоду після нічних заморозків.

Окрему небезпеку становитиме туман, який формуватиметься переважно в західних і північних областях. Видимість на дорогах може суттєво погіршуватися, особливо вранці та вночі.

Коли чекати відчутних морозів?

Найбільш відчутні зміни очікуються наприкінці місяця. Із 30 січня циклон почне затягувати до України холодну повітряну масу з півночі. У західних, північних та центральних регіонах температура може знизитися до -6°C та -10°C, а вночі — місцями до -13°C. Винятком залишатиметься Закарпаття, де морози будуть м’якшими.

Синоптики закликають українців бути обережними, зважати на прогноз погоди, уникати далеких поїздок під час туману та ожеледиці й стежити за офіційними попередженнями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна пити мінеральну воду кожен день: корисна звичка чи прихована загроза для здоров’я

Останні новини