У сучасному світі інновації штучного інтелекту поширюються на всі сфери життя, тому наше здоров'я та харчування — не виключення. Штучний інтелект, такий як ChatGPT, може надати цінні поради щодо здорового способу життя. Пропонуємо розглянути згенеровані ШІ відповіді та розібратися, наскільки вони є слушними та доречними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Святкове переїдання: як уникнути шкідливих харчових звичок
Відповідь на прохання скласти здоровий раціон ChatGPT починає так:
"Як штучний інтелект, я не є ліцензованим фахівцем у галузі харчування, і мої рекомендації не можуть замінити консультацію лікаря або дієтолога. Проте я можу запропонувати загальні принципи здорового харчування, які можуть бути вам корисні".
У ChatGPT є тенденція писати схожі застереження перед відповіддю на кожен запит, пов'язаний із нашим здоров'ям. Дійсно, будь-яке самолікування, навіть з допомогою ШІ, може мати негативні наслідки. Хоч і існують загальні рекомендації, завжди варто враховувати особливості організму кожної людини. Наразі єдиний, хто може з цим допомогти, це кваліфікований лікар, а не чат-бот. Так, радимо прочитати поради щодо переїдання, якими у «Сніданку. Вихідний», що виходить у вихідні з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу "1+1 Україна" та на YouTube, поділилася дієтологиня Софія Шпак.
Розгляньмо відповідь ШІ на запит "Дієта від чат GPT: яке меню правильного харчування радить штучний інтелект".
Задля збереження правдивості відповідь ChatGPT була залишена в її оригінальному вигляді, тому можуть бути присутні смислові та лексичні помилки:
Загалом поради від GPT виглядають слушними. Водночас присутня низка смислових помилок, які ми виділили у тексті курсивом. ШІ плутає терміни, наприклад, називає "гідравлічною" кількість води в організмі. Також штучний інтелект дублює свою відповідь про питний режим.
Хоч у конкретно цій відповіді позначені неточності не мають критичного значення, в інших варіаціях ChatGPT може допусти вагоміші помилки. Важливо критично оцінювати все, що пише ШІ, та бути пильними до суперечностей. Лише за усвідомленого використання ШІ зможе стати гарним порадником, а не створити більше проблем.
Фото: Unsplash, Freepik
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з цінами на фрукти на Новий рік 2024 і до чого тут блокада кордонів (пояснили у "Сніданку з 1+1")
Дійсно експертні поради щодо здорового харчування часто розповідають у "Сніданку з 1+1", що виходить у будні з 06:30 до 09:30 в ефірі телеканалу "1+1 Україна" та на YouTube. Чому ми переїдаємо на свята? І чому після застілля голод сильніший? Дивіться у сюжеті:
Loading...