Ця надзвичайно ароматна зелень є майже у кожному холодильнику, вона додає стравам яскравого смаку та приносить чимало користі для здоров’я.
Укроп – це універсальна приправа, яка ідеально підходить до супів, салатів, м'ясних, рибних і навіть молочних страв. Його свіжий, трохи пряний аромат з нотками анісу здатний оживити навіть найпростіші рецепти.
Де використовують укроп?
Багатий на вітаміни та мікроелементи
Сприяє травленню
Ефірні масла укропу стимулюють роботу шлунково-кишкового тракту, допомагаючи зменшити здуття живота, полегшити перетравлення важкої їжі і боротися з метеоризмом.
Заспокоює
Чай із насінням укропу часто використовують як натуральний засіб від стресу. Він допомагає:покращити сон; зменшити нервову напругу та усунути головний біль.
Має сечогінний ефект
Він допомагає виводити токсини та надлишкову рідину з організму.
Знижує тиск
Завдяки калію укроп знижує артеріальний тиск і покращує еластичність судин.
Підтримує здоров’я шкіри
Антиоксиданти й вітаміни допомагають зменшити запалення шкіри, захищають її від впливу вільних радикалів і сприяють регенерації.
Поради щодо вибору
Як зберігати?
Хоч укроп і корисний, є ситуації, коли його споживання потрібно обмежити, наприклад при алергії на ефірні олії. До того ж, людям із низьким артеріальним тиском теж варто відмовитись від надмірного споживання укропу, оскільки він може ще більше його знизити.
Суп-пюре з кабачків і укропу
Інгредієнти:
Приготування:
Літній салат із редискою та укропом
Інгредієнти:
Приготування:
Правова інформація. Цей матеріал містить загальні відомості довідкового характеру і не повинен розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. 1plus1 не несе відповідальності за діагноз, поставлений читачем на основі статті. Нагадуємо, що точний діагноз може поставити виключно лікар. Не займайтесь самолікуванням, зверніться до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білий, трав'яний чи зелений: який чай найкорисніший для здоров'я