Завдяки - це платформа, яка збирає, зберігає та поширює спогади про загиблих у російсько-українській війні з 2014 року до сьогодні.
Як працює Завдяки? Кожен, хто втратив рідного, може заповнити анкету – і ця анкета перетвориться на персональну сторінку пам’яті на сайті.
Кожен профіль – це не просто ім’я, дати чи звання, а жива пам’ять про людину, яка мала свої мрії, захоплення, шлях. Також близькі можуть дати згоду на інтерв’ю, після чого команда проєкту зніме документальний фільм про героя чи героїню. Це окремий напрям платформи, спрямований на збереження архівних матеріалів і глибоке висвітлення історії загиблого.
Першим героєм, чию історію розказали найближчі, став Яр Батог. Доброволець, аналітик, людина, яка завжди рухала інших вперед. Яр мріяв змінити Україну. Він всім серцем любив літературу, навчатися новому, подорожувати й футбол.
Loading...
«Кожна війна до цього стирала в нуль особистості та життя мільйонів людей, але в епоху технологій і можливостей ми цього не допустимо», – говорить засновниця проєкту, Дафна Сосновська.
Мета платформи:
✔︎ Збереження пам’яті про загиблих через розповідь про їхні цінності, мрії та філософію життя для наступних поколінь.
✔︎ Цифровізація архівних матеріалів у зручному та доступному форматі.
✔︎ Співпраця з документалістами, журналістами, істориками для надання всіх зібраних матеріалів, зокрема відео, фото та інтерв’ю з близькими.
Для кого цей проєкт?
✔︎ Насамперед, для самих полеглих, щоб розповісти про їх особистості, життя та меседжи, які вони несли у цей світ. Кожен з них мав що сказати, сьогодні ми можемо передати їх повідомлення.
✔︎ Для їх родичів, близьких та друзів, які втратили найцінніше.
✔︎ Для кожного небайдужого українця, свідомих громадян.
✔︎ Для ветеранів та чинних військових.
✔︎ Для майбутніх поколінь, для історії та істориків, для письменників і дослідників.
«Завдяки – це хроніка, яка через роки допоможе встановити справедливість, зафіксує імена, історії та мрії тих, кого забрала війна. Ми збираємо реальні обличчя реальних людей, щоб їхній голос звучав і надалі», – наголошують у команді проєкту.
Заповнити анкету про полеглого можна за посиланням.
Дізнатися більше про ініціативу можна на сайті проєкту.
Слідкувати за проєктом у соцмережах – в Instagram.