Вчені знайшли спосіб зміцнити імунітет дітей, вимушено позбавлених грудного молока матері

11 грудня компанія Nestlé в Україні вперше презентувала інноваційний інгредієнт – комплекс двох олігосахаридів, ідентичних за структурою олігосахаридам грудного молока.

Грудне молоко – золотий стандарт вигодовування дітей раннього віку, оскільки воно має імуномоделюючу роль. Олігосахариди – це третій за вмістом інгредієнт грудного молока, який напряму впливає на правильне формування імунітету дитини та захист від інфекцій. Вони не є джерелом калорій чи енергії, але виконують інші надважливі завдання: працюють як протимікробні пастки для вірусів, збільшують кількість корисних бактерій, знищують шкідливі бактерії, зміцнюють бар'єрну функцію кишечника, сприяють формуванню правильної імунної відповіді.

10 років досліджень вчених дозволили відтворити унікальне поєднання двох олігосахаридів, 2'FL і LNnT, ідентичних за структурою олігосахаридам грудного молока, що виводить галузь дитячого харчування на новий рівень.

Свою позицію щодо нового інгредієнту висловили провідні експерти в галузі дитячої нутриціології, неонатології та педіатрії.

«Грудне молоко – це унікальне та ідеальне харчування для малюків. А унікальним його компонентом є олігосахариди. Олігосахариди грудного молока захищають дитину від вірусів і бактерій та мають доведену імуномодулюючу функцію. А можливість відтворення в продуктах дитячого харчування комплексу двох  олігосахаридів – 2'FL і LNnT по праву можна назвати інновацією і проривом», – говорить Андрій Варзарь, лікар неонатолог, анестезіолог-реаніматолог клініки «AspiroMed» із Молдови.

 «Олігосахариди грудного молока це третій за величиною компонент у грудному молоці. Ці унікальні сполуки показали багаторівневий захист від інфекцій, а також сприяють встановленню адекватної реакції імунної системи. Коли грудне вигодовування неможливе, ми можемо вперше запропонувати формулу з олігосахаридами 2FL та LnNT, які мають однакову структуру з олігосахаридами грудного  молока», – заявив Майк Познер, медичний директор Nestlé S.A. зони Європи, Близького Сходу та Північної Африки.

«Правильне та здорове харчування програмує здоров´я дитини з моменту народження та упродовж  всього життя (зниження ризику виникнення алергії, цукрового діабету, ожиріння тощо). Особливо важливі перші 1000 днів від народження, оскільки вони є своєрідним метаболічним програмуванням. «Золотим стандартом» в харчуванні для дітей із самого народження є грудне молоко матері. Можливість додати до складу дитячого харчування  олігосахариди, ідентичні олігосахаридам грудного молока, – це ще на крок ближче до «золотого стандарту». Ця інновація в дитячому харчуванні дійсно має великий вплив на здорове майбутнє нації», – відмітила Тетяна Знаменська, доктор медичних наук, професор, президент Асоціації неонатологів України.

«Грудне вигодовування – найкращий вибір для харчування новонародженої дитини, так як воно забезпечує не лише розвиток багатьох функцій,  а й має імуномоделюючу роль. Олігосахариди – унікальний компонент грудного молока, який сприяє правильному формуванню імунітету дитини. І дуже тішить, що завдяки розвитку технологій з’явився продукт дитячого харчування, до складу якого входить комплекс олігосахаридів, ідентичних олігосахаридам грудного молока. Це дає шанс дітям, які з певних причин позбавлені можливості отримувати молоко матері, на більш повноцінний імунний захист», заявив Олексій Риков, лікар-педіатр вищої категорії, медичний директор з педіатрії медичної мережі «Добробут».

Компанія Nestlé – визнаний новатор в галузі дитячого харчування. Створюючи продукти для малюків, тут завжди прагнуть використовувати найновіші наукові досягнення та винаходи. Інноваційний продукт Nestle з комплексом двох олігосахаридів задає новий стандарт в дитячому харчуванні.  Покращення якості життя та сприяння здоровому майбутньому – головна місія компанії вже 150 років.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує застосовувати виключно грудне вигодовування протягом перших 6 місяців життя дитини, та  продовжувати якомога довше після введення прикорму. Компанія Nestlé повністю підтримує цю рекомендацію.

Більше новин