Юлія Бориско та Єгор Гордєєв стали обличчями кампанії "Твій безпечний шлях до мети"

МОМ та Швейцарія розкажуть українській молоді про безпечну міграцію та загрози торгівлі людьми.  

МОМ та Швейцарія розкажуть українській молоді про безпечну міграцію та загрози торгівлі людьми.

Ідею також підтримали зірки - ведучі новин "ТСН" на телеканалі 1+1 Юлія Бориско та Єгор Гордєєв стали обличчями кампанії.

"Я беру участь у цьому проекті, бо люблю добрі новини. Звісно, ТСН завжди з повною самовіддачею допомагає усім, хто потрапив у халепу, втім, сподіваюся, з допомогою цієї чудової ініціативи таких буде менше", – каже Юлія Бориско.

"Небезпека торгівлі людьми для українців особливо висока, але ми сподіваємося покласти цьому край. Нам треба навчитись визнавати свої проблеми і говорити про них вголос. Тільки так їх можна вирішити", – впевнений Єгор Гордєєв.

Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочинає інформаційний тур "Твій безпечний шлях до мети!", аби привернути увагу до проблеми торгівлі людьми. Кампанія, яка проходитиме за підтримки Швейцарської Конфедерації, звертатиметься до молоді та інших груп ризику через соціальні мережі, телебачення та пресу. Також буде проведено заходи в чотирьох містах – Ізмаїлі (Одеська область, 26 липня), Самборі (Львівська область, 2 серпня), Долині (Івано-Франківська область, 10 серпня) та Дніпродзержинську (Дніпропетровська область, 16 серпня). Ці регіони було обрано тому, що вони мають традиційно високий рівень міграції, а віднедавна до них у пошуках прихисту прибуває дедалі більше вимушених переселенців.

"Україна має великий потенціал розвитку. Багато людей мігрують всередині країни та за кордон, прагнучи більших життєвих можливостей. Наша мета – допомогти їм із інформацією та обізнаністю, аби людина могла ухвалювати безпечне рішення про своє майбутнє", – зазначає Петра Відмер, Заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

"Політична та економічна криза й невпевненість щодо власного майбутнього можуть штовхати людей до відчайдушних рішень і схильності приймати ризиковані пропозиції працевлаштування, що загрожує трудовою, сексуальною та іншими формами експлуатації. Тому ми разом із нашими партнерами прагнемо розширити нашу превентивну роботу, аби звернутися до нових груп ризику", – додає Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Починаючи з 1990-х років, Україна є країною походження, транзиту, та дедалі частіше – призначення торгівлі людьми. Згідно з дослідженням МОМ, понад 120 тис. українців постраждали від сучасного рабства впродовж останніх 24 років. З 2000 року МОМ та партнери змогли надати допомогу понад 10 200 постраждалим від торгівлі людьми, при цьому в 2012-2013 роках допомога надавалася понад 900 особам на рік. Сучасні тривожні тенденції засвідчують, що чоловіки та жінки будь-якого віку можуть постраждати від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації, примусового жебракування та інших форм нелюдського поводження, як за кордоном, так і в Україні. Більше того, згідно з дослідженням МОМ, проведеним минулого року, 9% українців заявляють, що вони, їхні родичі чи друзі стикалися із ситуаціями чи спробами торгівлі людьми.

"Аби охопити якомога ширшу аудиторію, ми запропонували інтерактивний формат роуд-шоу", – коментує Антон Теретишник, директор представництва агентства "Екшн Глобал Ком'юнікейшнз" в

Україні. Спеціалісти МОМ та підготовлені волонтери пояснюватимуть, як подорожувати безпечно та не потрапити до рук торгівців людьми, чи то в Україні, чи то за кордоном. Також буде організовано мобільну виставку коміксів, тематичні конкурси, ігри для підлітків, демонстрацію тематичних фільмів тощо. У соціальних мережах створено сторінки та групи, аби популяризувати проект та залучити більше людей".

 

Посилання на захід у соцмережах:

https://www.facebook.com/events/259955657544506/

https://vk.com/event74448558

 

Більше новин