Цьогоріч подія проходила в стінах Національного музею історії України у Другій світовій війні та зібрала майже 500 гостей, серед яких: лідерки думок, представники уряду, міжнародної спільноти та дипломати.
Телеканал 1+1 Україна та 1+1 Media стали медіапартнерами премії. До того ж ведучі Соломія Вітвіцька, Наталя Островська, Марічка Падалко, Людмила Барбір увійшли до складу 100 незалежних експертів премії.
Цьогоріч переможниць визначали у 16 основних номінаціях, а також у спеціальній категорії. Лауреатками стали жінки, які отримали найвищі оцінки за результатами відкритого громадського голосування та голосування Експертної ради.
Ведучими вечора стали Анастасія Цимбалару та Нікіта Добринін, а музично наповнили вечір гурт KAZKA, El Кравчук, Євген Хмара, Муаяд та чоловічий квінтет IL Men.
Вечір почався з вшанування пам’яті усіх полеглих українців та українок під час Російської збройної агресії проти України. А одною з перших нагороду в номінації «Шоубізнес» отримала співачка і бандуристка Марина Круть. Отримуючи нагороду, артистка розчулила своєю промовою та присвятила її своїй подрузі Ірині Цибух з позивним Чека - парамедикині, доброволиці батальйону Госпітальєри, яка загинула під час ротації на Харківському напрямку 29 травня 2024 року.
«Я ніколи нічого не вигравала, насправді, це щось вперше в моєму житті. Я сьогодні йшла сюди і казала, ну то ясно, що…. Джа знає, що конкурси, то не моє. Але сьогодні щось вперше прийшло в моє життя. Моя занижена самооцінка ніколи не зможе це усвідомити, що на своїй землі немає пророка. Але, я б хотіла цю статуетку присвяти своїй подрузі Ірині Цибух, по якій завтра буде річниця. І це найменше, що я можу для неї зробити сьогодні. Дякую вам, що несете пам’ять про тих, кого з нами немає. Наша відповідальність, нас живих, аби ця пам’ять продовжувалася далі. В нас відповідальність перед мертвими. Іра говорила про пам’ять і яка сама стала пам’яттю. Я зрозуміла, що час не лікує. Лікує дія. То ж, давайте діяти. Кожен як може своїми талантами, своїми внесками та вчинками», - заначила Круть.
Свої відзнаки також отримали лауретки у ключових сферах, де жінки змінюють Україну. Також було вручено спецвідзнаку за ініціативи партнеру заходу Vodafone Україна – «Виклик року». Вона про жінок, які не просто мріють, а прокладають шлях до майбутнього попри перешкоди. Ії отримала Анна Мурликіна - медійниця, яка, втративши дім у Маріуполі, не втратила голос, а навпаки - зуміла зберегти інформаційний фронт і щодня доводить, що навіть у темряві можна запалювати світло. Нагороджувала Ольга Устінова, генеральна директорка компанії Vodafone Україна.
Генеральна продюсерка каналу 1+1 Україна Ольга Захарова нагородила Ярославу Гресь, яка перемога в категорії «ЗМІ та інфлюенсерки». Отримуючи статуетку Гресь закликала жінок прийняти себе такими які вони є, бо в цьому і є їх унікальність та цінність. Телеведуча ТСН Наталя Островська вручала нагороду в номінації «Військова медицина». Лауреаткою стала Аліна Михайлова, офіцерка ЗСУ, парамедикиня, яка очолює медичну службу «Ульф» у батальйоні «Вовки Да Вінчі». На жаль, того вечора Аліна не змогла бути присутньою в залі, бо перебувала на фронті.
Стартапи та інновації: Ніна Левчук, інноваторка, інвесторка, співзасновниця Impact Force, керівниця EMEA кластеру відділу продажів в Google, радниця з кібербезпеки та інновацій.
Наука: Світлана Краковська, завідувачка лабораторії прикладної кліматології в Українському гідрометеорологічному інституті ДСНС України та НАН України.
Здоров’я та медицина: Леся Вовк, керівниця Львівського фахового медичного коледжу післядипломної освіти.
Військова медицина: Аліна Михайлова, офіцерка ЗСУ, парамедикиня, депутатка Київради, очолює медичну службу «Ульф» у батальйоні «Вовки Да Вінчі».
Бізнес – Менеджмент: Олена Плахова, Директорка з репутації та маркетингу групи компаній NOVA (Нова пошта).
Бізнес – Підприємництво: Ольга Гавура, керуюча партнерка проєктно-будівельної компанії «Севен Сі Ай».
Соціальний внесок: Ольга Руднєва, CEO Superhumans Center.
Освіта – вища: Тетяна Кагановська, ректорка Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Освіта – післядипломна: Гелена Саврук, керівна партнерка «Могилянської стратегічної агенції», заступниця декана Києво-Могилянської бізнес-школи.
Освіта – шкільна: Оксана Якимів, заслужена працівниця освіти України, директорка Вигодської спеціальної школи, доцентка, експертка з інклюзивної освіти.
Культура: Мар’яна Савка, українська письменниця, поетка, музикантка, засновниця і головна редакторка «Видавництва Старого Лева».
Шоу-бізнес: Krutь (Марина Круть), українська співачка, поетеса, композиторка і бандуристка.
ЗМІ та Інфлюенсерки: Ярослава Гресь, громадська діячка, співзасновниця комунікаційної агенції Gres Todorchuk та громадської організації Ukraine WOW.
Спорт: Катерина Садурська. Багаторазова чемпіонка світу з фрідайвінгу, рекордсменка світу та Європи з синхронного плавання, учасниця Олімпійських ігор 2016 у Ріо.
Захист держави: Андріана Арехта, Старша сержантка ЗСУ, операторка озброєння спецпідрозділу, лідерка Жіночого ветеранського руху VETERANKA.
Розвиток громадянського суспільства: Олександра Матвійчук, правозахисниця, голова Центру громадянських свобод – першої української організації, відзначеної Нобелівською премією миру.
Спеціальна номінація від Vodafone Україна «Виклик року»: Анна Мурликіна, багаторічна головна редакторка маріупольського сайту 0629.com.ua, членкиня комісії з журналістської етики, координатор проєкту Relocated Media Cluster.
Національна незалежна премія «Жінка України» створена як ініціатива журналу Єдина та започаткована у 2016 році Інною Гелетюк, президенткою холдингу EdiMedia Україна, з метою визнання та підтримки жінок, які змінюють нашу країну та світ. Від початку повномасштабної війни Премія набула особливого змісту, адже саме в цей час розкрилася справжня сила жінок – їх здатність брати відповідальність за родину, суспільство й державу, долаючи щоденні виклики з гідністю та рішучістю.