Ознайомтеся з найважливішими змінами в Україні з листопада 2024. Що важливо знати кожному українцю цього сезону.
Зміни в правилах дорожнього руху передбачають зниження максимальної швидкості в межах населених пунктів до 50 км/год, щоб підвищити безпеку на дорогах. На тих ділянках доріг у низці українських міст, де було дозволено їздити зі швидкістю до 80 км/год, дорожні знаки замінять на обмеження швидкості до 50 км/год.
Вартість продуктів в Україні продовжує зростати через економічні та кліматичні фактори. Наприклад, ціни на борщовий набір, зокрема картоплю зростають через обмежену пропозицію та високі витрати на зберігання, особливо враховуючи підвищення тарифів на електроенергію і транспортні витрати. Зростання може сягнути 2-7% на окремі овочі та м'ясо до кінця зими.
Курс гривні до долара у листопаді, ймовірно, стабілізується в межах 41,3-41,6 грн за долар, завдяки активній підтримці Національного банку України. Незважаючи на незначні коливання, очікується, що курс залишиться досить стабільним, що допоможе стримувати інфляцію та підтримувати вартість імпортних товарів
З 10 листопада 2024 року Європейський Союз впроваджує нову автоматизовану систему в’їзду-виходу (EES) для контролю перетину своїх зовнішніх кордонів. Система дозволить швидше обробляти паспортні дані та забезпечить цифрову реєстрацію біометричних даних, таких як відбитки пальців та фото обличчя. Для українців безвізовий режим з ЄС залишається чинним.
Європейська система авторизації та інформації про подорожі (ETIAS) стане обов’язковою з весни 2025 року. Українці будуть зобов’язані реєструвати свої поїздки заздалегідь та сплачувати разовий збір для авторизації на трирічний період.
У листопаді 2024 року в Україні продовжиться мобілізація, але з новими правилами. Наприклад, для чоловіків віком 50-60 років мобілізація буде можлива лише за спеціальним наказом Генштабу ЗСУ. Це означає, що кожен випадок мобілізації у цій віковій групі буде узгоджуватись індивідуально, а особи, які мають відстрочку чи бронювання, не підлягатимуть призову.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація 160 тисяч військових: Верховна Рада України представила нові законопроєкти — що відомо