З 1 січня 2018 року, внаслідок медичної реформи, українці лікуватимуться за новою системою. Повний список вартості операцій опублікувала депутат і лікар Ольга Богомолець на своїй сторінці у Фейсбук. Ця інформація викликала в українців глибоке занепокоєння.
У з’ясувати заплутану ситуацію спробував Сніданок з 1+1.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де знайти вітамін D у хмарну осінню пору
ХТО ЗА ЩО ПЛАТИТИМЕ
Кожна послуга має свою вартість. Але рахунок виставляється державі, а не людині, – стверджує заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Також у МОЗ зазначили, що остаточно тарифи порахують після завершення пілотного проекту міністерства та Національної академії наук.
«Ці ціни (оприлюднені О. Богомолець. – Ред.) – вигадка НАН. У них зараз є пілотна програма на 200 млн грн. Ці кошти вони розподілили по послугах, котрі надають, – і передали нам такі «чудові» цифри. Замість того, щоб порахувати, скільки це насправді коштує», – пояснила Сніданку в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
З 1 січня 2018 р. медична реформа торкнеться первинної ланки – це сімейні лікарі, дільничні терапевти та дільничні педіатри. Закладам МОЗ надаватиметься субвенція (дотація з державного бюджету). Безкоштовними будуть прийоми та консультації сімейного лікаря, терапевта та педіатра, а також базовий перелік аналізів (6-7 позицій).
У 2020 р. переходимо на оплату тарифів за послуги. Медична реформа торкнеться вторинної ланки, де надається більш спеціалізована та високотехнологічна допомога.
«Сімейний лікар направлятиме пацієнта до спеціаліста – і держава напряму платитиме в ту клініку. Спеціаліста можна буде обирати самостійно. Однак, якщо пацієнт, омине сімейного лікаря й одразу піде до спеціаліста, тоді платитиме за лікування самостійно», – говорить Уляна Супрун.
Оплата послуг здійснюватиметься за допомогою державного страхування.
Наприклад, держава напряму платитиме у той пологовий будинок, де народжуватиме жінка.
«Жінка нічого не платитиме. Вона матиме право обрати пологовий будинок, лікаря. Збереження також буде безкоштовним», – запевняє Уляна Супрун.
Медичні послуги ділитимуться на два пакети.
Червоний пакет (за ці послуги пацієнт сплачуватиме з власної кишені):
– Неекстрена стоматологія.
– Звернення до лікаря без направлення.
– Естетична медицина.
Зелений пакет (його стовідсотково покриває держава):
– Невідкладна.
– Первинна.
– Паліативна допомога.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 продуктів, які допоможуть швидше одужати
ОПЛАТА ПОСЛУГ У ПРИВАТНИХ КЛІНІКАХ
«Ми не будемо регулювати ціни у приватних клініках. Але, якщо клієнт забажає лікуватися там, ті кошти, які пішли би у державну клініку, підуть у приватну. Пацієнт, можливо, буде змушений доплатити різницю», – резюмує Уляна Супрун.